ЙОРЖ ЗВИЧАЙНИЙ/ СПОСОБИ ЛОВУ ЙОРЖІВ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Gymnocephalus cernuus
РОДИНА Окуневі

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ЙОРЖА В УКРАЇНІ

Йорж звичайний, хижа, зграєва рибка, своє ихтиологическое назву отримала в 1758 році. Це невибагливий вигляд, здатний жити як у прісних, так і в солонуватих водах. В Україні він мешкає не скрізь, для нього потрібно тихі водойми з м’яким дном не вкриті рослинністю. Саме на дні, знаходяться основні джерела живлення цієї риби. Найбільш улюблені місця — у затоплених дерев, палі, мости, нависає над водою крона, причали, пляжі і тому подібні місця. Харчується в придонному шарі.

ІХТІОЛОГІЯ

Найчастіше виростає до 7-15 см, і вагою до 100 грам, але відомі випадки затримання осіб в 25 сантиметрів і вагою 400 грамів. Життєвий цикл триває до 10 років. Тіло йоржа вкрите дрібною лускою та слизом, плавці мають форму колючок. Витягнутий з води йорж, відразу приймає бойовий вигляд, і стає дуже колючим. Укол плавцем йоржа болючий, тому, з ним звертатися слід обережно.

Точних значень температур для старту процесу розмноження йоржів не існує. Процес може початися при температурі 6 градусів Цельсія, так і при 18. Але обов’язково це відбувається в кінці весни-початку літа. Статевої зрілості, йоржі досягають у віці 2-3 роки, самка відкладає ікру на глибині до трьох метрів, у кілька етапів. У першій кладці найбільші ікринки, дозрівання яких триває близько 10 діб, при температурі води 15 градусів Цельсія.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ЙОРЖІВ

Йоржі, славляться відмінним апетитом майже цілий рік. У природі, харчуються різними ракоподібними, черв’яками і п’явками. Так само, вони ласують дрібними рибками, знищують ікру, завдаючи шкоди популяції цінних риб. Вважається смітної рибою, провідною похмурий образ життя. Влітку ловиться на хробака, опариша і мотиль, як поплавковою снастю, так і донної, але цілеспрямовано рибалки його не ловлять або роблять це дуже рідко. Не товщина волосіні, не розмір гачка цю рибу не лякають. При лові йоржів, просто необхідний екстрактор, так як він заковтує приманку, жадібно і глибоко. Справжнє полювання за цією рибою відбувається взимку, коли зграї голодних йоржів патрулюють водойми в пошуках їжі. Мормишка і мотиль дозволяють досягти дуже хороших результатів.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Найкраще ловиться взимку і влітку. Жор припадає на липень — серпень — вересень. Взимку йорж рівномірно харчується і є популярним об’єктом лову в подледеной лову

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Серпневий день з предшествуещей йому, холодної ночі. Бажано, щоб не було вітру.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Йорж змінює не тільки забарвлення, але і форму тіла, в залежності від місця проживання. На різних ділянках Дніпра, він може мати як «худе», так і «высокотелое» будова. Так само , число колючок спинного плавця і зябрової кришки залежать від глибини існування цієї риби. Йорж покритий захисною слизом, тому він добре захищений від різних хвороб.

ГАСТРОНОМІЯ

М’ясо йоржа дуже корисне, багате білком і мікроелементами. Юшка з йоржів, в’ялений йорж — даний Твір. Це делікатесний вид риби. Найчастіше його в’ялять і варять. В’ялений йорж — володіє унікальним смаком. Це підтверджено і ціною на нього (на ринках України, дана в’ялена рибка, коштує помітно дорожче інших прісноводних представників). Ну а те, що справжньої юшки, не звариш без йоржа, вам скаже будь-який український рибак.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка в червні

  11.06.2015

  Наступна запис

  Риболовля на острові Козлов Річка Дніпро

  17 Червень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017