СРІБНИЙ КАРАСЬ / СПОСОБИ ЛОВЛІ КАРАСЯ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА: Carassius
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ СРІБНОГО КАРАСЯ В УКРАЇНІ

Більш відомої риби в нашій країні просто немає. Чи не кожен мешканець України хоч раз у житті ловив карасів. Існує думка, що це найпоширеніший вид риб у наших водоймах. Але він зовсім не місцевий абориген і в Україну він потрапив з далекого Китаю. Китайці культивували карасів ще починаючи з часів династії Хань(25-189 н. е..), а в їжу масово почали вживати зовсім не давно. Так, наприклад, у 1950 році його вироблялося всього 2000 тонн, а зараз обсяги вирощуваної культури зробили крок за 2 мільйони тонн. В Україні мешкає всюди, навіть в калюжах:)

ІХТІОЛОГІЯ

Унікальність цієї риби полягає в тому, що вона здатна ожити навіть після повної заморозки. І взагалі про живучість карасів ходять легенди. Навіть повністю осушене і залишений без води на зиму ставок не гарантує винищення карасиного племені! Більш того, дуже часто рибалки ловлять карасів з обкусанными хвостами, які після такої травми примудряються прекрасно жити. Жодна з представлених в Україні риб не має такої волі і можливості до життя.

До речі, срібні карасі нерідко вступають у відносини з ікрою інших коропових, і що зовсім дивно — результативно. Підсумком такого спарювання є самки карася, які здатні розмножуватися без самців. Сам нерест відбувається пропорційно протягом всього року, хоча і є яскраво виражений відрізок навесні при досягненні температури води 18 градусів цельсія. Самці в нерест приймають шлюбний наряд (шипи на зябровій кришці). Йому так само властивий гиногенез.

Максимальні розміри — довжина до 50 сантиметрів і вага до 3 кілограмів. Термін життя до 12 років.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВУ КАРАСІВ

На комерційних водоймах і в місцях проживання гібрида, зловити карася особливих труднощів не становить ,він охоче ловиться на донки і вудки рибалок. На річках, картина схожа. Виключення — зміна погоди (різка зміна тиску, напрямку вітру та температури повітря) і примхливість (іноді карась просто, без видимих причин, закриває рот на замок). Також слід пам’ятати, що карась протягом дня зазвичай змінює свої смаки. Вранці може брати на одну наживку, а в обід на іншу, більш того, може не клювати вдень, а вночі з’їсти порожній гачок…

Карась непередбачуваний, але відомо, що це донна риба, яка годується і мешкає в придонному шарі. Карась віддає перевагу місцям з тихим плином і теплою водою, абсолютно всеїдний, нерідко ласує і карповим великим кормом, але частіше його ловлять на хробака, опариша, манку,тісто,хліб і перловку. Останнім часом рибалки пристосувалися до лову карася на пінопластові кульки (метод). Активно відгукується на прикормку.

Навесні карась починає годуватися в заростях берегової рослинності, на глибинах до 1 метра, влітку клює і біля берега, і з глибини, восени при зниженні температури — припиняє харчуватися, місцями заривається в мул. Карась настільки непередбачуваний, що на деяких водоймах взагалі не клює взимку!

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Весна, літо і початок осені найсприятливіший час для лову карасів. Клювання можливий як вдень, так і вночі, але краще всього він ловиться в сутінках.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ ЛОВУ

Раннє літній ранок або пізній вечір. Найвища активність спостерігається на межі зміни дня і ночі.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло цієї риби висока, округле стиснуте з боків і щільно вкрите лускою. У роті є один ряд глоткових зубів. Забарвлення сріблястого карася дуже впливає від навколишнього середовища. Може бути як світло-срібною, так і темною або золотистою. У класичного дніпровського карася плавці білі, але часто зустрічаються карасі з світло-оранжевими плавцями, або майже чорними.

ГАСТРОНОМІЯ

Гастрономічні показники на висоті. Смажений карась — класична українська страва, не рідко він виявляється на кухонному столі. Так само його відварюють і інколи в’ялять. Єдиний мінус — багато дрібних кісток у великих особин, але я вже розповідав як з цим боротися.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Найбільший срібний карась був спійманий в 1992 році Стецевичем П. В. на Лошанском Водосховищі, в Білорусі. Важив він 2 кілограми 750 грамів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  САЗАН / КОРОП / КОРОП

  19.03.2015

  Наступна запис

  КРАСНОПІРКА

  19 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017