КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Gasterosteus aculeatus

СІМЕЙСТВО: Колюшковые

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Прийнято вважати, що природним ареалом проживання колюшки трехиглой — є прісні та морські водойми знаходяться вище 40 паралелі північної півкулі. Так як Україна цілком знаходиться вище цієї паралелі, отже, можна подумати, що це абориген наших водойм. Але це не зовсім так. Іхтіологами дана риба відома з 1758 року, а більшості українських рибалок вона не відома і донині. Вся справа в тому, що раніше 1975 року, даний вид риби майже не зустрічався в Україні (виключення становили тільки самі північні водойми, в яких колючка трехиглая зустрічалася в невеликих кількостях). Інша справа сучасність: зараз стали надходити сигнали, про затримання цієї рибки навіть в центрі України. Але на щастя, ці сигнали носять поодинокий характер — зловити цю рибу поки вдалося не багатьом.

Її розглядають як прибульця найчастіше ті, хто не знайомий з акваріумною тематикою. Ті хто в темі про «колючку» розкажуть багато. Наприклад те, що не уживається вона в акваріумі навіть з равликами.

ІХТІОЛОГІЯ

Це не типовий агресор. Трехиглая колючка здатна збиратися в зграї і вести себе як орда. Якщо зграї сподобалося місце, то розчепіривши свої колючки ці риби поступово витісняють з насиджених місць конкурентів, навіть помітно перевершують їх за розміром. Демонструє поганий характер, часто включає бузу між особинами зграї. Живе не більше трьох-чотирьох років, статевозрілими самки і самці стають у віці один рік. Виростає у довжину до 10-ти сантиметрів. Харчується цілий рік, вдень і вночі. Віддає перевагу ікру риб, черв’ячків, дрібних ракоподібних і личинки.

Нерест: порційно з квітня по липень. Турботу про потомство на себе бере самець. Плодючість колюшки трехиглой всього 250 ікринок, але у цього виду дивно висока виживаність. Та й розвивається ікра всього 10 діб.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ

Не є об’єктом лову, і на щастя, трапляється на гачки рибалкам дуже рідко. Але якщо стоїть така мета, як зловити трехиглую колючку, то в ідеалі варто врахувати, що вона мешкає на глибинах до 1 метра, в прибережній рослинності. У моїй практиці траплялися випадки піймання цього пресноводно-морського виду, в річці Вовча, поплавковою вудкою з насадженим на гачок мотилем. Діло було напровесні.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Стабільна активність протягом усього життя. Найбільш вдалий сезон для лову трехиглой колюшки пізня зима або рання весна.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Рання весна, тихий теплий день.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Ця рибка має веретеноподібний тип будови тіла, як би стиснутого з двох боків. В профіль нагадує скумбрію або тунця. Назву свою, колючка трехиглая отримала за три грізні колючки. Дві з боків, в районі черевних плавців і одна на спині. Їх довжина до 15 мм. І це грізна зброя не тільки для риб, але і птиці таку їжу вживають тільки не досвідченості.

ГАСТРОНОМІЯ

Не використовується в природному вигляді в їжу. У світі її виловлюють для виробництва кормів для тварин, рибного борошна, риб’ячих жирів і тд.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Туристичні намети, види і їх призначення

  11.04.2018

  Наступна запис

  Старе русло Самари — це солодке слово “Пеньки”

  4 Травень, 2018

  You may also like

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017

  • БІЛИЙ ТОВСТОЛОБИК

   30 Серпня, 2017