ЛИН / СПОСОБИ ЛОВУ ЛИНА

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Tinca tinca
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ЛИНА В УКРАЇНІ

Це типовий представник річкової та озерної системи України. Воліє жити на тихих, сильно зарослих ділянках. Веде поодинокий спосіб життя, малорухомий. Зазвичай харчується біля дна.

ІХТІОЛОГІЯ

Це єдиний представник роду Tinca в Україні. Міжнародне наукове назву отримав у 1758 році. Не зайвим буде повідомити вам, що в деяких країнах лінь занесений в Червону книгу. Наприклад в Німеччині. У нас же, його цілком можна ловити, дозволеними методами. Лінь не вимогливий до кисню і виживає навіть у таких місцях, де інша риба гине. Живиться личинками комах, червами і молюсками. Виростає у довжину до 70 сантиметрів і має вагу до 7,5 кілограма. Нереститься починає на 3-4 рік життя, при температурі води 18-20 градусів Цельсія. Ікру відкладає на стебла рослин. Великі особини харчуються водоростями, в раціоні вони можуть складати до 60%.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ЛИНА

Основною проблемою при ловлі лина є те, що його потрібно шукати. А це не так-то й просто. Не скрізь лінь приживається і виманити його з притулку досить складно. При його пошуку, перш за все, потрібно орієнтуватися на наступне: бульбашки на поверхні води в місці де лінь риє дно, тверда основа покрита м’якими водоростями, вікна в щільній рослинність. Рекомендую самостійно зробити вікно ( а ще краще протоптати до нього і пару стежок) і разом лову втоптати дно. Найперспективніша снасть для лову лина – поплавкові вудка з котушкою. Лінь має потужний опір, а особини вагою більше кілограма і зовсім справжні бійці, тому подбайте про міцність волосіні і гачків. Найперспективніші наживки: черв’як, ручейник молода рожева п’явка, бокоплав і опариш. У літню спеку лінь так само ловиться на кукурудзу, перловку і запарені пшеницю. В якості прикормки для нього добре підійдуть як готові суміші так і запарені злаки. Лінь добре відгукується на соняшниковий макуха. Головне при ловлі лина пам’ятати – це дуже обережна риба.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Кращий час лову – перша половина дня від сходу сонця до 10. В холодну пору – не активний, невеликий сплеск активності спостерігається перед нерестом. У нічний час, ввечері і рано вранці лінь помітно активніше, ніж вдень.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Теплий тихий травневий або червневий день, час доби з 17 до 10 годин.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

В руках лінь викликає незвичайні тактильні відчуття. Він неймовірно слизький і приємно гладкий. Форма тіла – короткий, витягнуте і товсте. Його поверхня покрита дрібною лускою, яка щільно сидить. В кутах рота у лина знаходиться по одному невеликому усику.

ГАСТРОНОМІЯ

Зазвичай, лінь не користується успіхом на українській кухні. Дає про себе знати спосіб життя. Адже більшу його частину, він проводить в не сильно ароматних водоростях. Але в деяких випадках його м’ясо досить смачне. Особливо, коли лінем заселяють комерційні ставки, в яких за кисневим показниками, розводити карпа неможливо.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

За версією IGFA рекорд був встановлений в 1997 році. Риба важила 4,64 кілограма.
Є ще одна версія рекорду 1985 рік, і риба вагою 8,5 кілограмів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  ГІРЧАК ЗВИЧАЙНИЙ

  29.08.2017

  Наступна запис

  БІЛИЙ ТОВСТОЛОБИК

  30 Серпня, 2017

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017