Вік живи – вік учись!

Напевно більшість з тих хто прочитав назву відразу ж відчули якийсь підступ. Не здивуюся, якщо хтось із них викрікнет: `Ловля коропа на ковбасу? Це що на дурці чи що?` Ну або щось в такому ключі. Зізнаюся. Я і сам не вірив у те, що хоч десь в цій країні, короп клюне на ковбасу. Особливо якщо йому запропонують вибір. Кукурудзу цукрову мариновану, або перловку на коноплі або їх бутерброди з хробаком. Зрештою окремо хробака…Немає жеж подавай йому ковбасу.

Історія ця почалася на початку жовтня і станом на 15 листопада триває. Дія відбувається в центрі України, якщо конкретно, в придатковій системі річки Самара. Що питаєте відбувається? Відповідаю! Своїми очима бачив як відбувається ловля коропа на ковбасу!

Кінцівка попереднього абзацу така пацанська вийшла і це не спроста. Це привіт старовинним одному Витальке, це він мені відкрив необмежені ковбасні можливості. І справа була так.

У перших числах жовтня погода була ветренная, напередодні прийшло серйозне похолодання. Температура повітря метнулася з +15-17 на позначку 10, а вночі було всього 6 градусів тепла. Хто б міг подумати, але в останній день вересня я зустрів вищезазначеного Витальку, який показав мені фотку залікового двокілограмового сазана, якого в свою чергу, він зловив буквально за пару годин до нашої зустрічі. І увага, зловив він цю рибу на шматочок сосиски! Я ще запитав: `А че не на солоний огірок?` Посміхнулися!

Далі слідував розповідь його дружини про те що вони взагалі поїхали збирати гриби, а тут побачили риба хлюпоче, дістали вудку і пішло опис емоцій. Потім була корисна інформація, мовляв покльовок було три, з собою був тільки хліб і сосиски і прозвучало прохання про допомогу. Риба геть порвала його снасті і йому потрібна волосінь, гачки та поплавки.

Виявляється він не такий вже і серйозний рибак: з собою возить дві китайські вудки, але запаски при цьому у нього немає. А завтра він збирається знову затарится сосисками і їхати ловити коропа. Коли Віталька запитав на що клюють такі риби? Мені стало дуже цікаво. Якщо такий чайник зловив на пару кг рибу, то може бути я з кукурузкой, картоплею, черв’ячком, перловочкой, підгодовуванням і нормальної вудкою…

Ловля коропа на ковбасу / Практика

На наступний день о 7-00 ми були на місці. Виявилося місце лову це майже калюжа. З максимальною глибиною під 3 метри. Закинули вудки сидимо. Природно, я і порадив товаришеві надіти молоду кукурудзу. Восени вона відмінно працює по карпу. Сам же зробив бутерброд шматочок хробака, а зверху кукурудза. Майже дві години покльовок не було і вхід пішли вже жарти типу діставай сосиски, як раптом мій поплавець почав вести себе дивно. Підсічка і зачіп. Плавно піднімаю, і стає очевидно – це риба. Річковий короп! Те що його зачепили стає зрозуміло і карпуше. Потужний ривок, вереск фрикціона і хвилин 10 боротьби…Пару слів про мою снасті. Це – болонська удилише, основна волосінь 0,17, повідець 0,15 гачок №12, і матчевий поплавок вантажопідйомністю 0,3 грама. Снасть дуже `тонка` для такого коропа і тим заслуженней перемога:) насправді, на грубі снасті, клювання восени ви навряд чи дочекаєтеся.

Через пів години і один мій відзначився такою ж рибкою. Під два кіла. На кукурузку! Далі піднявся такий вітер, що просто здув нас додому. Нічого, все що мені потрібно тепер я знав. А адже вам відомо як коропова рибалка затягує…

Так я став навідуватися на водойму. Всього я там зловив з десяток карпов(від 1,5 до 3-х кг). Більше двох за рибалку не траплялося. В основному по одному. Ще траплялися золотисті лини…

Тільки крайня рибалка вибивалася з ряду геть:

 • по-перше, серйозно піднявся рівень у водоймі. Калюжка знову з’єдналася з Самарою;
 • по-друге вода була настільки прозорою, що дно було видно відмінно. При цьому так само відмінно було видно і мене;
 • у третіх, 15 листопада на календарі, і вже були перші заморозки. Хоча саме 15 числа був аномально спекотний день! Вночі було близько нуля, а вдень +17.
 • що було в четверте нижче.

У цьому місці досвідчений читач повинен запитати: «А при чому тут заголовок ловля коропа на ковбасу?» А я йому відповісти: » Не поспішайте, зараз ви всі дізнаєтеся!»

Переді мною була ділянка з глинистим дном пісочного кольору. Схожий на невеликий пляж. Вода була така прозора, що в полярах відмінно було видно, що гріються на мілині карпов (в декількох метрах від берега, трьох точно бачив). Зразу якось дуже захотілося їх зловити, тим більше такому рецидивістові як я. Став підкидати наживку коропів прям під ніс. Але ні черв’як, ні кукурудза (від перловки я до того моменту вже відмовився) карпіков не цікавили. Вони нахабно пропливали над гачком повністю ігноруючи запропонований корм. Взяв фотоапарат і зробив кілька знімків гуляють риб. Так на пам’ять. Зробив і відразу згадав… ПРО ВИТАЛЬКИНУ КОВБАСУ! Швидко метнувся в магазин і взяв ті самі сосиски. Благо товаришь по телефону дав координати точки, а я був на машині. Та й болонську вудочку зібрати розібрати секундна справа. Після цього почалася справжня ловля коропа на ковбасу.

Все що відбувалося далі, нагадувало сон. Тільки уві сні я собі міг уявити клювання коропа на сосиску. В якості жертви я вибрав самого жирного рыпа, про що через кілька хвилин пошкодував. Уявіть собі картину: рибина вагою близько 3-х кг підпливає до гачка з ковбасою (вона рожева і її дуже добре видно на дні) і діловито всмоктує її в рот. Підсічка і такий паровоз, що я думав котушка задимиться. Як ви розумієте повідець 0,15 і короп за троячку, трохи не рівні суперники. Фрикціон затискати ніззя. Коротше через пару хвилин карпуша завів таки в очерет і обірвав…

При цьому він гарненько намутил воду і поганяв всіх загоряють в тому ж місці колег. А до покльовки нагадаю, я бачив як мінімум трьох! Не дивно, що спокійно прив’язувати новий повідець, я вже не міг. Я це робив з ідіотською посмішкою на обличчі, наспівуючи при цьому «де моя ковбаса, сосиска, ковбаса…» Шкода, що ви цього не бачили:)

Наступна клевака трапилася через годину, в іншому місці (на жаль, на псевдопляж риби так і не повернулися) на глибині теж невеликий метр тридцять. Там за годину я заробив ще 3 покльовки. Все на ковбасу! Якби сам не брав участь у процесі ні за що не повірив би на такі байки. А так — я тепер фахівець з ловлі коропа на ковбасу.

Пройде багато днів і я спробую проаналізувати те, що трапилося. Поки на думку спадає лише те, що сосиски за 70 гривень кг, можуть бути тільки з сої. А соя у нас що — злакове! Розумієте до чого я веду?

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Блешня Кокетка – зроблено в Україні!

  24.11.2017

  Наступна запис

  Рибалка в грудні

  1 Грудень, 2017

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018