Місце пари слів

Дорогі друзі та шановні гості нашої країни на цій сторінці зібрані рекомендації по такій техніці лову, як ловля на живця, в окремо взятій державі Україна. Ми розглянемо хто такий живець, як його зловити і зберегти, яким способом надіти на гачок і куди його закинути. Окремо вам доступні матеріали з ловлі на живця щуки, окуня і судака. Але, це не всі хижаки яких можна ловити на живця. Є ще сом, берш, жерех,форель, минь і голавль. Їх теж можна зловити на снасть з живцем, на території нашої країни. Хоча перш за все, потрібно все ж таки добути самого живця! Ну що, приступимо?

Хто такий живець і де його брати?

В риболовлі, живець це насадка з допомогою якого ловлять тільки хижаків і раку. Найчастіше, це рибка невеликого розміру, її можна купити в рибальському магазині або на ринку, а можна добути самому. Для цього достатньо застосувати павук-малявочник підсаку або з дрібним осередком. Їх треба зібрати в робоче положення, а потім встановити в воду на глибину близько 1 метра. Насипати всередину трохи підгодовування або просто спробувати зловити малька, якого ви і так побачите біля берега. Зазвичай, рибки досить швидко припливають на корм, і їх легко зловити навіть просто черпаючи. Якщо ви ловите з допомогою прикормки, чекати більше 10 хвилин не має сенсу. Мальок підходить набагато раніше. Але це не єдиний спосіб видобутку. Можна зробити пастку, за допомогою простої пластикової пляшки, насипати в неї корми, налити води з водойми і просто покласти на дно, не закриваючи пляшку кришкою. Через якийсь час, всередині пляшки (особливо влітку і навесні), виявляться заповітні рибки і вам залишиться всього лише витягти разом з пасткою. Цей спосіб зажадає трохи більше часу, до години, але це того варто. В улові можуть виявитися найнесподіваніші живці, особливо при використанні п’яти літрової баклажки. Так само, можна просто невелику рибку зловити на вудку, оснащену тонкою волосінню і малюсіньким гачком. Найкраща наживка на живця – мотиль або шматочок невеликого хробака, але можна спробувати його ловити на манку, тісто або хліб. Головна умова – ловити в пів води. Але не забувайте, так само, наживка повинна бути маленькою за розміром менше сірникової головки і не займати при цьому підлога цівки вашого гака:) Шкода, що з допомогою вудочки вам навряд чи вдасться зловити таких риб як гірчак і амурський чебачок, тому, все ж пастка або спеціальна малявочница – краще.

Як зберігати живця?

Зберігають спійманого малька в спеціальних посудинах які називаються кан. Не рідко, в таких ємностях, встановлені аератори (компресори) і підігрівачі, що підтримують живця в здравствующем стані, навіть взимку, в мороз. З міркувань економії, можна зберігати живця в простому відрі. Але, в цьому випадку, потрібно бути готовим до того, що частина мальків помре від нестачі кисню… Друзі! У цьому місці виділю `жирним` невеликий лайфхак: якщо частіше міняти воду у відрі – риби будуть жити довше, якщо у неї покласти трохи льоду теж не зашкодить. Найживучіші дрібні риби – карась, краснопірка, в’юн, піскар і щиповка.

Ловля на живця / найпопулярніші риби застосовуються в якості наживки

Відразу ж потрібно відзначити, що потенційно, будь-яка дрібна риба є живцем навіть цінні такі як короп, щука і судак. Багато хижаки – канібали, тобто їдять собі подібних і при цьому не гребують ні ким, ні братів, ні сестер. Але все ж, які риби найбільш підходять для лову на живця? Відповідь на це питання лежить, насамперед, в області пласта води в якому мешкає хижак якого ви намагаєтеся ловити. На одному водоймищі це уклейка, на другому -карась, на третьому – умовний лінь. Але, насправді, не все так запущено, давно помічено, що майже скрізь (в 99% випадків) в ролі живця, на будь-якому водоймі, найкраще себе почувають: гірчак, верховод, уклейка, піскар, плотва, краснопірка, амурський чебачок, окунь, карась і бичек. Саме на цих риб слід орієнтуватися для застосування як наживки для ловлі на живця.

Гірчак звичайний

Бичок песчанник

Амурський чебачок

Плотва і краснопірка

Снасті для риболовлі на живця

Ловля на живця донкою

Цей спосіб найчастіше застосовується для лову окуня. Донна снасть складається: з вантажу ( мінімум 200 грамів), шнура для закидання (1 метр), еластичної гумової нитки (5-10 метрів) і основної волосіні з гачками ( за правилами рибальства не більше 5 гачків на водоймах загального користування і не більше 10 на водоймах зі спеціальним режимом). У народі цю снасть називають як гумка. Вона доступна за ціною і знайти її ви зможете в будь-якому рибальському магазині. Так само, українськими рибалками використовується для риболовлі на живця донний спінінг. Це снасть, оснащена вантажем на основній волосіні і, через вертлюжок, повідком з потрійним гачком. Таким пристосуванням ловлять найчастіше щуку, судака, миня і сома і працює воно тільки біля дна (довжина повідця регулює те, наскільки далеко живець може відплисти від дна). Детальний опис оснащення для лову різних риб ви знайдете у відповідних розділах.

Ловля на живця поплавковою вудкою

Найбільш популярний спосіб лову на живця і, на секундочку, найбільш робочий! З допомогою поплавковою вудки, в Україні, успішно можна і потрібно ловити окуня, судака, щуку, жереха і миня. При комплектуванні снасті, вам знадобиться штекерне або телескопічне вудилище, бажано, обладнане пропускними кільцями і котушка з волосінню. Крім цього знадобиться поплавок ( вантажопідйомністю більше 2-х грамів), невеликий грузик і гачок. Довжина і «фортеця» вудилища, а також товщина волосіні і розмір гачка, дуже залежить від двох моментів: кого ви збираєтеся ловити, і скільки ви хочете щоб при цьому виплеснулося адреналіну. У будь-якому випадку, на адреналін можете розраховувати, риболовля на живця його зазвичай гарантує в бездонних обсягах. Ну а про вудилище для живця, потрібно обов’язково задуматися, адже не приведи господи і клюне у вас… просто велика і сильна риба. Риболовля на живця в Україні така. Можливо все!

Ловля на живця на гуртки і на жерлицы

Жерлицы і кружки — це прості, схожі снасті. Вони відрізняються тим, що призначені для сезонного застосування. Жерлицы, використовуються для підлідного лову і застосовуються в основному пізньої осені, взимку та ранньої весни, а гуртки, в інший час. Снасть, при лові на жерлицы і гуртки, схожа на донну. Це металевий або лесочный повідець з трійником або гачком, вантаж, вертлюжок і основна волосінь. Відміну від донної снасті тільки в тому, що при бажанні, і жерлицой, і гуртком, можна ловити хижака не тільки біля дна, а і в толщие води! При цьому, довжиною повідця краще не гратися, а встановити стандарные 15-20 сантиметрів. Справа в тому, що при вертикальної подачі основної волосіні, з довгими звичками, можливі проблеми (живець плутає снасть). В Україні, дозволено застосування на риболовлі максимум 5 жерлиц або гуртків, обладнаних одним потрійним гачком, це на водоймах загального користування, і 10 гуртків і жерлиц при риболовлі на спеціалізованих водних об’єктах.

Як надягати живця на гачок

Варіант насаджування живця на трійник

Риболовля на живця, здійснюється з допомогою гачків, двійників або трійників. На них необхідно наживити нашу спійману рибку таким способом, щоб її не вбити. Найчастіше, цього вдається досягти, проколюючи рибу в районі спинного плавця, так само, можна акуратно вставити гачок їй в губи. Правда, триматися живець, при цьому, буде погано, і подавати його щуку потрібно ніжно! Тому іноді, рибалки, йдуть на дивовижні хитрощі: прив’язують гачок до тіла риби волосінню або гумкою, не проколюючи його, або винаходять спеціальну снасточку з кількома трійниками. Я не хочу описувати ці «варварські» способи лову, адже у риб повинен бути хоч якийсь шанс. Я вам обов’язково опишу, просту оснащення для лову популярних хижих риб України, і то як найкраще наживити живця. Детальніше про це читайте в розділах про лові окуня, щуки і судака.

Де і коли найкраще ловити на живця

Ну, перше, що приходить в голову — це у водоймах де водиться хижак, і тоді, коли ви можете при цьому присутні ( в цьому місці я застосував гумор). Хоча, навіть не дивлячись на такі прості рішення, не все так просто нині в них. Щоб зловити мета лову, вам, напевно, доведеться неабияк попрацювати… Отже, які головні рекомендації щодо вибору часу і місця лову диктує спосіб ловля на живця і розум:
1. Найбільш ефективна ловля на живця в тих місцях, де візуально видно активність хижака.
2. При виборі часу лову, слід пам’ятати про те, що наприклад окунь, майже ніколи не ловиться вночі, а судак — ловиться круглі добу. У кожної риби свій графік харчування і тому я вам просто рекомендую перечитати наш розділ прісноводні риби України.
3. Найбільше хижаків знаходиться там, де є корм. Присутність малька в місці лову — хороший знак!
4. При лові на живця, не варто зациклюватися на одному місці. Щука зазвичай не залишає зону свого впливу, а окунь навпаки, активно переміщується за своїм кормом. Тому слід шукати місце проживання і харчування хижака.

5. Ще один відомий момент. Активність майже всіх хижаків, посилюється на рубежі зміни часу доби, а значить і ловля на живця в цей час перспективна. Світанок та захід, зазвичай скрізь поза конкуренцією.

Яких риб можна зловити на живця в Україні?

Докладні розділи про лов щуки, окуня і судака, знаходяться нижче, вони ж є основними об’єктами лову на живця в нашій країні. У цьому абзаці, пропоную розглянути інших потенційно-цільових риб. Крім чудової трійки, в Україні, можлива піймання на живця таких риб: сома, якого ловлять на жабу, миня він клює на йоржа і піскаря, жереха – на уклейку, головня – на жабу, верховку і піскаря, форелі – на верховку. Іноді, на живця можна зловити і не хижих риб, наприклад сазана, але це виняткові випадки. Хижаки, перераховані вище ( крім сома) ловиться на живця не часто. Що стосується сома, то він стоїть дещо окремо. Ловля сома на живця здійснюється найчастіше з човна, з застосуванням активатора покльовки, винаходи, з назвою квок. Це такий шаманський бубон для сома, з його допомогою, рибалки витягують булькаючі звуки, ударяючи це пристосування про воду. Звуки ці, невідомим раніше способом, але все ж, дивним чином, впливають на сома таки добре. Він піднімається від дна і атакує приманку запропонованого понад.

Ловля щуки на живця

Безсумнівно, одним з найефектніших способів лову щуки, є метод ловля на живця. В Україні, рибалки його активно застосовують цілий рік. Підлідний лов здійснюється з допомогою спеціальної снасті – жерлицы, по рідкій же воді – на вудку, спінінг, гуртки і донку. У цій вкладці ви знайдете масу корисної інформації по ловлі щуки на живця, у різний час року і на різних водоймах.
Щука на живця

Ловля окуня на живця

Сторінка `рибалка на живця`, обов’язково повинна містити розділ присвячений лову такого хижака як окунь. Справа в тому, що на живця зловити його досить просто. Не потрібно ні сталевих повідків, ні знань тонкощі сучасних джигових проводок. Вудка і донка, ці снасті знайомі їм з дитинства, і це дуже добре. У цій рубриці, я розповім як їх застосовувати, що б зловити окуня на живця.
Окунь на живця

Ловля судака на живця

Судак – заповітна мета будь-якого рибалки і ми його не обійдемо стороною. Його м’ясо має незаперечну кулінарну цінність у наших дружин, але зловити його не так то вже й легко. Але, вас напевно порадує той факт, що цей сутінковий хижак прекрасно ловиться на живця, причому на протязі всього року! Інформація в цьому розділі допоможе вам з успіхом освоїти навички лову на живця і застосувати їх на практиці.
Судак на живця

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Як упіймати синього карася і не наламати дров

  22.08.2017

  Наступна запис

  Ловля щуки на живця

  24 Серпня, 2017

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018