Як ви напевно вже знаєте, 12 вересня, Державне Агентство Рибного Господарства України повідомило: уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». Схвалив та направив до Верховної Ради на затвердження. Найближчим часом цей проект може стати справжнім Законом України і мені здається, нам слід добре вивчити. На жаль, інформації щодо цього проекту закону в мережі не багато, але як ви знаєте, хто шукає той завжди знайде.

Отже, що ж змінюється? Згідно інсайдерської інформації — багато. Перше і найбільш сильне враження справляють нові цифри сум у статтях 85 Купап та 249 ККУ. Мінімальний штраф збільшується в 20 разів! З 34 гривень до 680. Причому, тепер ніякого попередження 85 статті, як раніше, не передбачається. Максимально можливий штраф за незаконну риболовлю законодавці пропонують збільшити в 33 рази. І ця сума вражає — 225000 гривень. Саме на стільки пропонують штрафувати тих, хто видобуває біоресурси з Червоної Книги або вчиняє дії, що спричинили тяжкі наслідки. До речі, і стаття 85 і стаття 249 пропонуються тепер в новій редакції. Дивіться інфографіку щодо штрафів.

У статтю 85 перекочував пункт грубе порушення правил риболовлі з статті 249 і тепер передбачається ще одне адміністративне покарання за повторно вчинені дії. Так само, термін грубе порушення тепер означає наступне:

Під грубим порушенням правил рибальства у цій статті розуміється рибальство з використанням знарядь добування особами, які не мають дозвільних документів на спеціальне використання водних біоресурсів; здійснення любительського рибальства в межах районів, виділених для промислового рибальства, а також здійснення промислового рибальства в межах районів, визначених для любительського рибальства; приховування обсягів вилучення водних біоресурсів при спеціальному використанні водних біоресурсів; застосування промислових знарядь лову, які не відповідають правилам і режимів рибальства; незаконне ведення промислових операцій в заборонених для промислу місцях або в заборонений для промислу період часу

Згідно з цим проектом Закону України, рибалкам-любителям слід бути гранично уважними, особливо на тих водоймах, які використовуються в режимі спеціального водокористування та де здійснюється промисловий лов. Хоча і крім цих нововведень, у проекті передбачено, що і за банальний перелов тепер рибалки будуть платити мінімум 3400 гривень! Максимальна санкція за 85 статті пропонується тепер у вигляді штрафу на суму 11900 гривень.

Статті 249 Кримінального Кодексу України пропонують змінити наступним чином:

 • по-перше тепер вводиться поняття наслідки. Вони можуть бути істотні пункт 1 ( якщо сума завданих збитків понад 2550 гривень) і тяжкі пункт 2 ( якщо сума завданих збитків понад 8500 гривень);
 • по-друге цю статтю доповнили нові пункти: 3 — «Перебування на водному об’єкті або у прибережній захисній смузі з забороненими знаряддями лову (вибухові, отруйні речовини, знаряддя лову із застосуванням електроструму або інші, пристосовані для масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу» карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів добування і 4 — «Дії, які призвели або могли призвести до масової загибелі об’єктів тваринного і рослинного світу, або вчинені особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею» караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з конфіскацією знарядь і засобів видобутку та всього добутого.

Так само планують змінити статтю 85-1, яка забороняла виготовлення, реалізацію, рекламу і поширення браконьєрського спорядження. Раніше за ці діяння передбачався штраф від 153 до 357 гривень, а згідно нового проекту збільшили суми: від 6800 до 10200 гривень.

Ось таке посилення відповідальності чекає українських рибалок в самому найближчому майбутньому. Як вам?

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  7 найкращих і відомих рибалок

  16.09.2018

  Наступна запис

  У пошуках рибальських пригод ⚓ — Тренування на Дніпрі

  17 Вересень, 2018

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

   28 Листопад, 2018