ПЛІТКА / СПОСОБИ ЛОВУ ПЛИТКИ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА: Rutilus rutilus
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ПЛОТВИ В УКРАЇНІ

Плотва зустрічається по всій Європі і Україна не є винятком. Її можна зустріти як в річках, так і в стоячих водоймах.

ІХТІОЛОГІЯ

Головне візуальне відміну від плотви краснопірки і тарані — колір очей. У плотви вони криваво-червоні. Так само, відрізняється кількість м’яких пір’я на спинному плавці ( у плотви їх 10-12). Але не тільки візуальними ознаками відрізняється ця риба від подібних, а тим, що живе вона в зграях, в місцях з повільною течією, під захистом нависає крони. Основний раціон харчування — тваринний (личинки, ікра, дрібні рачки). Виростає плотва розміром понад 50 сантиметрів і вагою більше двох кілограмів. Тривалість життя досягає 21 року. Нереститься цей вид риб при температурі вище 8 градусів Цельсія, в притоках великих річок. У цей період самці покриваються шорсткістю на лусці, і зябровій кришці (так званий шлюбний наряд) і йдуть проти течії до місць нересту.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ПЛОТВИ

На відміну від краснопірки, плитка уникає водну рослинність і її не зустріти на сильно замуленої ділянках. Вона воліє мілководні, що добре прогріваються місця, розташовані далеко від сильної течії. Не рідко плотва супроводжує карпа і харчується недоїдками дрейсены. Як і краснопірка, не гребує різних живим і злаковим кормом. Найбільш успішна ловля плотви на фідер. Залюбки клює на плаваюче тісто. Плотва, одна з тих риб, які є в уловах рибалок круглий рік. Якщо навесні і влітку плотва активна на меляках, то пізньою восени і взимку шукати її потрібно в глибоких місцях з повільною течією. Улюблені наживки — хробак, кукурудза, перловка, опариш, хліб, манка і тісто.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Найкраще плотва клює під час нерестового ходу, найгірше вночі.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Це красива рибка з червоними або оранжевими плавниками. Тіло довгасте, сплюснуте з боків. У роті розташовані глоткові зуби. Луска не велика і легко знімається.

ГАСТРОНОМІЯ

Плитка прекрасна і в’ялена, копчена, і смажена. Юшка з великої плотви ні чим не гірше, юшки з щуки. До того ж вона легко чиститься. Існує легенда про те, що раніше цю рибку називали царською за неповторний смак.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Найбільша плотвина була спіймана в Німеччині і мала вага 2.58 кілограмів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  КРАСНОПІРКА

  20.03.2015

  Наступна запис

  ТАРАНЬ

  20 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017