Особливості квітневої риболовлі з поплавковою вудкою

У цій статті мова піде про лові в прибережній рослинності.

Навесні, в квітні температура води у річках піднімається вище 10 С, провокуючи більшість риб на активне живлення. Для прискорення цього процесу, самі ненажерливі риби йдуть з холодних глибин, на прогріваються сонцем прибережні мілини за кормом і теплом. У цей час у молодому рогозою та очереті, починають плодитися личинки та інший живильний планктон, за цими ласощами і тягнеться риба.

Успішна ловля поплавковою вудкою в квітні

Перш за все, рекомендуємо звернути увагу на екіпіровку. Квітнева рибалка поплавковою вудкою зажадає деякого набору:

 • Чоботи, болотники, ще краще якщо це будуть вейдерсы або забродный комбінізон.
 • Так як вода ще досить холодна, буде потрібно додаткове утеплення частин тіла, нижче пояса.
 • Поляризаційні окуляри! З їх допомогою ви виявите рибу або її відсутність.
 • Розвантажувальний жилет або плаваючу ємність, для наживки.
 • Нахлыстовый підсак. У воді брати рибу дуже важко, щоб уникнути прикрих сходів біля ніг просунуті рибалки користуються дуже зручною річчю колег нахлыстовиков. Чому саме такий підсак? Він має позитивну плавучість, і його не треба спеціально прилаштовувати.
 • Екстрактор.
 • Це мінімальний набір, який суттєво підвищить ваші шанси на успіх.

  Тактика лову. Де ловити?

  По прибуттю на водойму потрібно гарненько повертіти головою в пошуках руху в прибережній рослинності. Присутність риб видає рух очерету або рогозу. Поляризаційні окуляри здорово допомагають визначити вид пасуться на мілині риби. Виявивши об’єкт лову, постарайтеся обережно підібратися на відстань кидка. Якщо ваші рухи налякали рибу не переживайте, намагайтеся не шуміти, риба до вас звикне і поступово повернеться. Дуже добре якщо на кордоні рослинності і чистої води глибина близько метра, в цьому випадку можна ховатися за рослинністю і ловити на чистій воді. Якщо ж глибина більше, слід зробити невелике віконце(видаливши заважають пагони), а краще 2 на відстані в декілька метрів один від одного, підгодувати його(їх) і трохи почекати. Зазвичай каламуть приваблює рибу. Два віконця дозволять ловити більш ефективно.Зовсім вже добре якщо у вас є таблетка соняшникової макухи. Про цьому способі можна прочитати тут.

  Дуже важливо, щоб ваша снасть була з невеликим поплавком(2-3 грама) і одним грузилом і гачком. Ловля в прибережном очереті, не прощає складні конструкції, які легко плутаються.

  Найбільш зручна, ловля маховою вудкою. Тримати в руках більш важкі болонки або матчеві важко. Потрібні підставки. Ні хвоста ні луски!

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Рибалка на фідер / Весняний формат на великій річці

   01.05.2015

   Наступна запис

   Рибалка в травні ⏰ Особливості і тенденції

   5 Травень, 2015

   You may also like

   • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

    22 Листопад, 2018

   • 7 найкращих і відомих рибалок

    4 Вересень, 2018

   • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

    2 Вересень, 2018