Друзі, багато хто з вас напевно чули, що в Україні збираються ввести чергове нововведення. На цей раз — посвідчення рибалки. Причому, нарешті чиновники пропонують цей процес зробити абсолютно безкоштовним, з простою реєстрацією (он лайн), хоча і з певними не конституційними застереженнями. Під це потрапляє пропозиція — паралельно з видачею картки рибака, ввести збір на зариблення.

Я вже писав, що те, як це зараз відбувається процес зариблення) несе більше шкоди, ніж користі. Природно, тому я категорично проти будь-яких зборів, по крайней мере, на даному етапі. Категорично проти цього і конституція України, до речі. Адже там чітко написано, що користування природними ресурсами, з метою задоволення життєво важливих потреб здійснюється в Україні БЕЗ ОПЛАТНО! Але сама ідея видачі посвідчення рибалки — вважаю, для України буде дуже корисна.

По-перше: це дозволить оцінити кількість діючих рибалок в Україні. На підставі цієї інформації, вчені зможуть більш точно прогнозувати обсяги виловленої риби.

По-друге, при процесі реєстрації посвідчення, можна буде провести масову роз’яснювальну роботу щодо правил риболовлі. Для цього, разом з посвідченням рибака, можна видавати інформаційні брошури або, наприклад, ввести обов’язковий елементарний він лайн іспит з правил.

Враховуючи майбутнє посилення відповідальності за порушення правил риболовлі, це, мені здається, зробити вкрай необхідно. Судіть самі: у нас майже всі покоління 50+, навіть не знають яка норма вилову дозволена правилами в Україні. Не знають кількість дозволених знарядь і мінімальні допустимі розміри виловленої риби. Я вже мовчу про межі зимувальних ям і дозволених в нерест місцях лову. Зрозумілу і наочну інформацію (у вигляді карти) знайти навіть в інтернеті не так-то просто, а між тим, держава зобов’язана вести роз’яснювальну роботу!!! Погодьтеся, якщо вам разом з посвідченням видадуть талмуд, в якому будуть роз’яснені ваші права, обов’язки і відповідальність, впасти на дурника зі словами «не знав» вже не вийде точно.

По-третє, посвідчення можна буде використовувати в якості батога для браконьєрів. Для цього потрібно буде створити базу порушників. Порушив правила разів, оштрафували, попередили. Порушив два — оштрафували і попередили в останній раз. Порушив в третій раз — посвідчення вилучається і повертається тільки після перездачі. І іспит можна буде підготувати відповідний. Вже не елементарний… Зараз же, будь рибак може хоч сто разів потрапити за браконьєрство, але на наступний день, ні хто йому не завадить знову вийти на риболовлю. А так, немає посвідчення — адью. Ця обставина теж зможе зупинити багатьох потенційних порушників.

Можна ще додати і пункт 4 і 5, але на мій погляд, навіть наведених вище пунктів, достатньо для того, що б зрозуміти посвідчення рибалки — справа потрібна!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Захисникам бідного “товстолоба”, присвячується…

  21.11.2018

  Наступна запис

  Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

  22 Листопад, 2018

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

   28 Листопад, 2018