Рибалка навесні з поплавковою вудкою має особливий шарм. У зв’язку з тим, що діє нерестову заборону, і існує обмеження на кількість знарядь лову, фраза «візьму вудку і відправлюся на риболовлю», на 100% відповідає змістом закладеному в ній. Одне вудлище з одним гачком з берега! У цій статті, розмірковую над темою: » як знайти рибу для вудки, навесні? В умовах великої і малої річки.

Температура води і поведінку риби

Ні для кого не секрет, що риба, в залежності від температури води, веде себе по-різному. Це позначається на всіх аспектах її життєдіяльності:

 • харчування
 • розмноженні
 • рухливості
 • зростання

Причому потрібно помітити, що у кожного виду існує своя комфортна температура при якій активізуються всі вищеперелічені життєві процеси, і, існує для кожного виду, своя критична температура, при якій гине риба. Значення комфортної температури води нерідко можуть змінюватися від умов проживання і хімічного стану води. Тим не менше, певні закономірності є. Розглянемо найбільш поширені види, для риболовлі на поплавок.

Як випливає з таблиці, більшість об’єктів лову воліє температуру вище 10 градусів, а харчуються активно і зовсім за 15 мінімум. Притому ця температура повинна бути не на поверхні, а біля дна. Всім звичайно відомо, навіть на 2-х метровій глибині, навіть в спекотному липні, при температурі на поверхні під 30, на дні помітно холодніше. Отже…:)

Сенс, думаю, зрозумілий.

Тактика і стратегія пошуку риби навесні на великій річці

Отже, озброївшись знаннями, починаємо думати. Якщо ви заміряли, і на поверхні води температура скажімо 16 градусів, значить в десяти метрах від берега, вона буде біля дна істотно нижче (градусів 10), і рибі що б потрапити в зону комфортної температури, доведеться вибиратися ближче до берега. А це не просто. Тут тобі і рибалки, і прозора вода. Значить риба буде ховатися… в молодому очереті. Там і температура комфортна і безпечно. Рибалка навесні — це рибалка в окулярах. Найчастіше, рибу прекрасно видно. Тільки треба знати де дивитися:)

Ідеальне місце — це вікно в рослинності(латаття, молодий очерет, очерет, рогіз…), з повільною течією, або без нього, з піщаним, гальковим, кам’яних та іншим твердим дном, і глибиною 60 – 120 див. Немає готового — зробіть. Каламуть піднята вами, в поєднанні з їжею, відмінно привертає рибу.

Далі, можна зробити такий фокус. Якщо ви десь побачили (або самі зробили) перспективне місце, наприклад ось таке,

але не побачили рибу, не поспішайте йти. Стривайте, поспостерігайте за п’ять хвилин. Особливу увагу зверніть на пагони очерету. Присутність в ньому риби відмінно простежується, по руху стебел і сплесків. Якщо і цього не спостерігаєте, спробуйте підгодувати, і загляньте туди, вже з вудкою, через пів годинки. Взагалі, весняна рибалка на поплавок це ходова рибалка, потрібно мінімум речей. Досвідчені рибалки готують 3-5 місць, підгодовують, і ловлять по годині на кожному. Цей спосіб реально працює, якщо є можливість його застосувати.

Протилежний варіант — ловля в проводку. Не скрізь є можливість ловити без течії, тому думки такі. При цьому способі лову, можна відмовитися від прикормки на користь «ходового» місця. Два варіанти:

 • відправитися на місце, де точно йде риба. Всі інші стратегії і тактики, працюють навесні через раз, а то й через два! 1000% пройшла інформація, що «там-то й там-то» — ось ваша тактика!
 • другий варіант не всім підійде, так як він передбачає багато ходьби в пошуках місця і риби

Особливості. Не завжди варто шукати рибу на струмені. Іноді успіх розташовується прямо під ногами, на повільному зворотній течії. Так що, не поспішайте ставити стільчик біля води, спочатку на нове місце летить снасть. На лінію, де струмінь слабшає і виникає обратка. А вже потім далі від берега. Дуже часто, навесні стріляє саме така тактика.

Рибалка навесні на малій річці

На малій річці можна застосовувати ті ж напрацювання, але не завжди вдало:) Справа в тому, що у великих притоках річок риба поводиться інакше. Найчастіше живиться лише під час руху. І цю особливість давно помітили рибалки. З’явився аналог покатка, який працює на ура. Просте довге вудилище 6-7 метрів, можна з котушкою, а можна і без, волосінь, ковзний, круглий вантаж 5-10 грамів, стопор, вертлюг невеликий, повідець 0,16 мм 15 см, гачок 12…

Ви напевно помітили, що в снасті немає поплавця, а я думаю про поплавковою весняної ловлі… Але я погано розбираюся в теорії поплавця, мені можна пробачити:)

Силіконовий стопор дозволить робити поводок від 15 до… см, довге вудилище дістати до струменя, а його кінчик зареєструвати поклевку. Лов здійснюється на дистанції довжини вудилища! Волосінь з повідцем зносяться вздовж берега і опускаються на дно. Маса грузика підбирається під силу течії. Наживка повинна лежати на дні. Для комфорту при такій ловлі потрібно підставка.

Екіпірування для весняної поплавковою лову

 • Вудка. Ідеальний варіант — легке болонська вудка(телескопічний) з котушкою. Довжина 5 метрів. Поплавок 2-3 грами. Основна волосінь — 0,2 мм. Повідець — 0.16. Бажано флюорокарбон т. к. навантаження в очереті на повідець і волосінь підвищена. Гачок №12.
 • Чоботи. Ідеальний варіант вейдерсы або заброди.
 • Садок. Екстрактор( навесні риба бере жадібно, особливо бички). Сачек.
 • Запаска(гачок, волосінь, грузик, поплавок — знадобиться все і не раз:))
 • Для повного комфорту — підставка під вудилище і наживку.
 • Поляризаційні окуляри.
 • Це необхідний мінімум. Чому ми рекомендуємо телескопічне вудлище з котушкою? Просто воно легко збирається, легко розбирається, при цьому снасть знімати не треба. А уточнення легке, це проти переваг махових вудилищ. До того ж у заростях, навіть 0,5 кг . риба легко справляється з повідцем 0,16 мм…А фрикціон рятує! І на березі виявляються… 30-ти див. карасі:)

  Рибалка навесні на поплавкову вудку. Наживки та прикормки

  Нічого особливого в підгодувала весняної немає. Можна користуватися тим, чим ви звикли. Якщо у вас виходить ловити на таблетку то ловите на неї і навесні. Користуєтеся вареним пшоном, Sensas або Фішкою – на здоров’я. Для поліпшення ефекту, можна готові суміші додавати кормового мотиля або різаного хробака, або наживку на яку збираєтеся ловити. З приводу маскування під грунт, ну додайте ґрунту з місця лову, як ми вже зауважували, це точно не зашкодить. І ще один момент. При лові на парену пшеницю і перловку можна і зовсім годувати рубаними або пом’ятими зернами. Це здорово розбурхує риб.

  З наживками куди складніше. Уклейка, бичек, дрібна рибка це доля мотиля, опариша і хробака. Куди ефектніше українська херабуна(манна бовтанка) і перловка. Але якщо дрібниця не дістає, тваринні насадки краще. Рибалка навесні на поплавкову вудку це прекрасний відпочинок і захоплюючу пригоду. Відео про весняної риболовлі на Дніпрі це відмінно демонструє.

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Як ловити рибу не порушуючи закони (рибалка під час нересту)?

   12.05.2016

   Наступна запис

   Закінчився нерестову заборону на річках України

   21 Травень, 2016

   You may also like

   • Річка Самара — релікт льодовикового періоду

    30 Липень, 2017

   • Як і для чого людина розпрямляє річки

    2 Липень, 2017

   • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа

    29 Червень, 2017