Рибалка в червні

Цей місяць рибалки України чекають з особливим трепетом. У червні відбудеться відкриття сезону риболовлі на водосховищах. Вже отнерестілісь майже всі види риби, ночі стали досить теплі, а значить пора відкривати сезон ночівель. Рибалка в червні — це відпочинок на природі, з багаттям і юшкою! Не дивлячись на те, що в голові крутиться: «червень, на рибу плюнь!», рекомендую все ж поїхати на рибалку. Тим більше, що всупереч народній мудрості, риба в червні зазвичай клює і дуже навіть добре. Це стосується як мирної, так і хижої риби.

Мирна риба

Що потрібно насамперед відзначити?

 • Жор карася в червні. Це один з кращих місяців для лову карася. У червні часто трапляються трофейні екземпляри, а більш дрібні риби клюють взагалі як з кулемета. Карась вже переходить від тварин насадок до злакам: перловка і пареная пшениця, черв’як, легка поплавкові вудка з амортизатором, віконце в рослинності, на метровій глибині — це вам сподіваюся очевидно. В кінці місяця, карась почне брати на глибині.
 • На ту ж насадку, у тому ж місці, ловимо ще плотву, червоноперку і сазана! Ці риби в червні, починають їсти, та й їсти добре. Макуха, кукурудза, донки і вудки хліб і черв’як. Короп, краснопірка і плотва в червні лопають усе.
 • У червні ще добре ловиться лінь. Його можна виманити з рослинності на злаковий прикорм, а з наживок підійде черв’як і варена кукурудза.
 • Тарань, лящ і густера, в цьому місяці, стоять на глибинах від 5 метрів, там же вони живляться, а значить при певному підході їх можна спокусити на поклевку. Мабуть найкраще це зробить перловка і черв’як.

Не ясно, чому червень — на рибу плюнь? Так в червні все тільки починається!

Хижаки

Велика частина хижих риб в червні остаточно відходить від шлюбних ігрищ, що безсумнівно позначається на їх апетиті. На початку літа — окунь продовжує жирувати, як і раніше не постійна вибаглива щука, судак представлений в уловах в основному жіночими особинами. У цьому місяці самці судака відходять від охорони потомства. До його кінця і вони згадують про навколишній кормі. Знайти судака можна в наступних місцях:

 • опівночі він починає виходити на мілині, де всю ніч полює на малька;
 • на світанку і до 9 годин ранку годується на глибоких, крутих бровках;
 • вдень зграями мігрує, пасеться на глибині 5-10 метрів.

Джиг, тролінг, твичинг, будь коротше спінінг, і ловля на живця — вам в допомогу.

Ще в цьому місяці починає харчуватися сом. До кінця червня він це робить усе частіше, проявляє активність. Квок, донка, спінінг, ловля на живця. З наживок рекомендується виповзок, п’явки і жаба. Вдень сом спить, розбудити його може тільки квок, активний у сутінках і вночі. Мешкає у найбільш міцних, глибоких місцях. Там же його і ловлять.

Головень стабільно активний на перекатах і під звисає кроною дерев. У цих місцях він влаштовує влаштовує шабаш. У червні природними наживками для головня будуть великі комахи і жуки, до яких на рибалці можна додати коника, кукурудзу і невелику жабу. Головень любить течія, тому зупиніть увагу на місцях, які перебувають до і після перекату.

Окремим рядком у червні представлений жерех. Жереховая рибалка в червні може принести масу несподіваних емоцій. Слід нагадати, що і головень та жерех дуже полохливі риби і при їх ловлі потрібно вести себе тихо. Ну і друзі не забувайте що в червні продовжує діяти заборона на лов раків. На більшій частині україни не можна ловити раків до 30 червня.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Амортизатор для махової вудки

  05.06.2015

  Наступна запис

  ЙОРЖ ЗВИЧАЙНИЙ

  11 Червень, 2015

  You may also like

  • Рибалка в грудні

   1 Грудень, 2017

  • Рибалка в листопаді ❄ Місячний календар рибалки ✔ Поради

   25 Жовтень, 2017

  • Рибалка в жовтні

   27 Жовтень, 2015