Рибалка в листопаді

….»Може краще залишитися вдома?» Якщо у вас виникають такі думки, то ви напевно відморозилися в жовтні. Справжньому рибалці такі думки в голову навряд чи прийдуть:) Адже рибалка в листопаді — це, насамперед, гонитва за трофейним хижаком. Вас цікавить така рибалка? Відмінно, мені з вами по дорозі. Ця стаття допоможе вам визначитися з об’єктом і способом лову в листопаді.

Але перш ніж заглиблюватися в листопадову риболовлю, потрібно згадати, що з 1 листопада в Україні діє заборона на лов в зимувальних ямах. Тому відразу видаліть ці місця з потенційних точок лову. Так само не забувайте, що з 15 жовтня в окремих областях України закривається навігація для маломірних суден (детальніше читайте тут), а це значить, що і з човна можна ловити не скрізь.

Там же, де це робити можна (риболовля з човна) ходити по воді потрібно з дотриманням всіх заходів безпеки. У листопаді, у водоймах України температура води падає до смертельно небезпечних для людини значень, бережіть себе!

Особливості ловлі в листопаді | Мирна риба

Відразу ж потрібно відзначити, що якщо ви закінчений поплавочник або такий же доночник, то листопад не ваш місяць. В цю пору року, в Україні, мирна риба мало того що відходить від берегів, так ще й, вона поки не сильно голодна (напередодні більшість коропових переживає осінній жор). Але! Ловити можна. Наприклад, таких риб та їх похідних як плотва і лящ. На глибині, у великих річкових ям. З наживок вони воліють тварини (хробак, опариш, мотиль), і ловляться практично круглий рік. В теплі дні, є ймовірність клювання коропа, причому зловити його можна, крім тварин насадок, на варену або консервовану кукурудзу або макуха. Ця риба набиває живіт на зиму, до останнього! Особливо висока ймовірність дочекатися клювання коропа, в мілких ставах під час крайнього бабиного літа. Якщо воно станеться.

Підсумок. У будь-якому випадку ви повинні знати наступне: в листопаді ловля мирної риби переживає не найкращі часи, але вона можлива.

Особливості ловлі в листопаді | Хижаки

Рибалка в листопаді по хижаку куди перспективніше. Рибу знайти дуже важко, але при певних знаннях і навичках зробити це можна. Ось до прикладу: у листопаді добре ловиться окунь (жор у великих особин), щука(просто жор), судак (хороший кльов), бичок (відмінний клювання), головень, жерех, форель і ще кілька видів хижих риб ловити яких не можна. Наприклад минь і берш. Не активний у листопаді з хижаків хіба що сом. Треба просто знати де і як і всі — справа в капелюсі.

Основні цілі українських рибалок у листопаді — трійка хижаків: щука, судак і окунь. Кожна з цих хижих риб, у холодній воді, може нагородити рибака призом у вигляді трофея. У листопаді це може статися особливо ймовірно! Цей місяць, однозначно проходить в Україні під прапором трофейного хижака і я рекомендую вам теж не сидіти склавши руки. Беріть спінінг і вперед за трофеєм! На будь-водойма в якому ловлять хижака.

Ловля щуки в листопаді

Це найперспективніша листопадова рибалка. Щука в холодній воді відчуває себе відмінно. Часом вона виходить погріти боки на меляки, але жирує вона тепер на глибині. Причому дуже часто робить набіги на бровки, атакуючи з глибини. Найперспективніша глибина для її лову — ділянки водойм глибше 3-х метрів. На більш дрібних — великі особини рідкість, хоча щучі малюки в листопаді живуть саме там. Мальок в місці лову — хороший знак! Найкращий час для риболовлі — щучий вихід (зазвичай трапляється кожен день і в певний час), але на одному водоймищі — це годину вранці і годину ввечері, а на іншому — три години з раннього ранку, а потім риба взагалі закриває пащу. Тому про щучьем вихід, треба розпитувати за місцем. Вибираючи спосіб лову, орієнтуйтеся на м’які силіконові приманки, коливні блешні і воблери. У похмуру погоду бажано застосування кольорів кислотних відтінків. В цей час працюють всі способи лову щуки від джига та твичинга, до гуртків і троллінгу. Причому останній, ну просто дуже уловистий. Це найуспішніший для троллинговой риболовлі місяць в році. До речі знову ж таки.

Ловля судака в листопаді

Судак в цьому місяці демонструє прекрасний апетит, дуже агресивний і знайти його порівняно легко. По холодній листопадовій воді, він збирається в районі місць зимівлі. Це найчастіше ями і солідні глибини. У таких місцях судак залишається до весни. І дислокацію він майже не міняє. У народі ці точки називаються судачьи місця. Тобто, про перспективному місці, краще всього повідає вам і місцеве сарафанне радіо та особисті спостереження. Найперспективніший спосіб лову судака — джиг. М’яка силіконова або поролонова приманка і свинцевий вантаж (не важливо, вухань або джигголовка), в поєднанні зі ступінчастою проводкою і в Україні діють на судака магічно. Слід зазначити, що якщо судак в листопаді бачить жертву — він йде до кінця. І деколи на відчайдушну атаку вирішуються і досвідчені особини. Покльовки виглядають дуже яскраво! Хоча по опору в воді, судак далеко не чемпіон, але підйом з глибини вражає. Такий собі величезний бичек. Це сутінковий хижак і він відмінно ловиться вночі.

Ловля окуня в листопаді

На відміну від судака, окунь, майже не ловиться в темний час і клює найчастіше вдень. Причому в листопаді, клює трофейний окунь. Як на силіконові приманки, так і на коливні блешні і воблери. Мешкає окунь найчастіше на брівках, супроводжуючи зграї малька. Це не найпродуктивніший період з ловлі окуня, але повірте, рибалка в листопаді може вас здивувати і кількістю виловлених горбачів, і їх розмірами і чинять опір при виведенні.

Завжди успішна риболовля | Місячний календар

Місячний календарний рибалки був створений таким чином, що у вас завжди була успішна риболовля. Але, дорогі друзі, тим не менш потрібно пам’ятати: алгоритм, згідно з яким розрахована активність риб в календарі, враховує тільки астрономічні фактори, теорію і дослідження, засновані на припливах. Погода може внести суттєві корективи в цей прогноз …

Що відображається на екрані? Перед вами всі дні листопада і активність риб в ці дні. Від низької до високої. Окремо зазначені дні з найвищою місячної активністю, вони ідеально підходять для риболовлі.

Активність риби в листопаді

Листопад, кращі дні для риболовлі

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Легенда риболовного календаря

Низька активність риби Середня активність риби
Висока активність риби Найкращий день для риболовлі

Зверніть увагу на цю деталь. Найкращий час для риболовлі для мирної риби — це коли місяць видно на півдні. Зазвичай таке явище відбувається в першій чверті — на заході, у повний місяць — опівночі, а в останньому кварталі місяць знаходиться на півдні зазвичай вранці.

Хижака найкраще ловити у фазі нового та повного місяця. Зазвичай це найбільш перспективні дні.

Прогноз риболовлі в Україні

Інформація про хороших днями для рибалки це відмінно. Що стосується тих, кому потрібно більше? Місячний календар не гарантує результат, тому що погода також сильно впливає на рибу. Для читачів мого блогу це очевидно. Зрештою, вони добре знають, що є більше – інформація про поточну ситуацію і активність 10-ти найбільш популярних видів української риби. Це не що інше, як поточний прогноз риболовлі. «Щоб дізнатися його, просто натисніть кнопку».

Прогноз риболовлі

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка в Богуславі / Річка Самара

  25.10.2017

  Наступна запис

  Черевики для риболовлі / Тримай ноги в теплі!

  3 Листопад, 2017

  You may also like

  • Рибалка в грудні

   1 Грудень, 2017

  • Рибалка в жовтні

   27 Жовтень, 2015

  • Рибалка у вересні

   23 Вересень, 2015