Рибалка в травні

Після квітневих мізерних уловів, в травні українські рибалки можуть розраховувати на успішну і добычливую риболовлю. В цей час, більшість коропових риб починають активно харчуватися. На багатьох водоймах спостерігається справжній жор таких риб, як окунь, короп і карась. Після прогріву води до 12 градусів Цельсія можна розраховувати на клювання сома. Плотва, краснопірка і тарань вже не дають нудьгувати, а до кінця місяця, все частіше показує тройникам свої зуби і щука. Ще один хижак, який активно харчується — головень. Ловля на хруща не дасть збрехати. В уловах українських рибалок у травні присутні так само: уклейка і підлящик, густера і лящ, чехоня, жерех, судак, лин, білий амур, товстолобик, сонячний окунь і ще кілька менш відомих риб. Слід відразу зауважити, що риболовля в травні по мирній рибі, не вимагає від рибалки вставати не світ не зоря. Клювання починається ближче до 8-9 і для риболовлі в травні, більше підходить вечір. І ще один момент. У травні, як і в квітні немає особливого сенсу в довгих вудок і далеких забросах. Вся риба стоїть під ногами! Ловля на фідер успішніше, тільки на річках, де є течія.

На що клює?

У травні, остаточно відходять від зимової сплячки майже всі види українських риб. Коропові, поступово переходять на харчування великими тваринами насадками. Якщо ранньою весною, найбільш привабливі для них, опариш і мотиль, то в травні, вони переходять на харчування черв’яками і молодими п’явками. Можна побачити клювання на манку, хліб, консервовану кукурудзу і перловку. У пошуках їжі, представники цього сімейства, здійснюють багато кілометрові міграції (особливо лящ), в ході яких, наткнувшись на корм, просто перевертають донний грунт. Найпопулярнішою наживкою для мирної риби в травні є черв’як і личинка мухи.

Лин ловиться у вікнах рослинності. Для нього теж добре підійде хробак.

Щука, харчується в прибережній рослинності, і часто в поверхневому шарі. По-цьому, успішні рибалки пропонують їй вертушки і поппери, а найбільш бажаною наживкою для зубастою у травні є живець. Вид риби особливої різниці не має, головне щоб вона була рухлива, і її розмір не перевищував 10 див. Окунь в травні демонструє справжній жор. Він добре ловиться як на поплавок на живця і хробака, так і на спінінг на штучні тверді і м’які силіконові приманки.

У травні головень чекає, що йому запропонують травневого жука, але не гребує і выползком або пучком хробака. Ловлять цю безумовно цікаву рибу в плані рибалки, так само на сирок з хлібом і на курячу печінку. Не погано ловиться головень і на спінінгові приманки, такі як вертушки, імітації жуків або інших комах. Рибалка в травні головлю, однозначно дуже перспективна!

Де ловити рибу?

Вирушаючи на риболовлю в травні потрібно ще й знати, де риба вже активна, а де ще немає. Бо від цього дуже сильно залежить успіх. На водоймі, де риба починає клювати тільки в червні, в травні робити нічого. І таку інформацію, досвідчені рибалки збирають роками, по крупинках і в різних місцях. У тому числі і в інтернеті, на форумах. Так, друзі, цей лайфхак рибалка в травні просто вимагає. Це що стосується водойми.

Що стосується місця на водоймі? Не дивлячись на те, що кожен окремо вид риб воліє різні ділянки українських річок, водосховищ, ставків і озер, я рекомендую насамперед при організації пошуку місця проживання об’єкта лову звертати увагу на такі спостереження. Найбільш перспективними наступні місця:

 • прогріваються пісчані або кам’янисті мілини;
 • вікна в прибережній рослинності;
 • місця, поблизу берега, з глибиною менше 2 -х метрів, з повільною течією або без нього;
 • місця, в яких візуально визначається активність риб;
 • місця популярні у рибалок:)

Слід ще зазначити, що навесні багато риби збиваються в зграї, і для успішної риболовлі слід ретельно спостерігати за поверхнею водойми. Зграйна риба видає себе часто з’являються сплесками. Ну і головне: в травні на рибалці, не слід сидіти на одному місці, рибу потрібно шукати, хоча я бажаю вам терпіння і посидючості!

У завершенні традиційно нагадую що в травні діє в Україні нерестову заборону тому лов на човні заборонений, а ще в травні категорично не можна ловити раку. Ні хвоста не луски, товариші!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Поплавкові ловля в квітні на річці

  05.05.2015

  Наступна запис

  Як правильно смажити карася?

  6 Травень, 2015

  You may also like

  • Рибалка в грудні

   1 Грудень, 2017

  • Рибалка в листопаді ❄ Місячний календар рибалки ✔ Поради

   25 Жовтень, 2017

  • Рибалка в жовтні

   27 Жовтень, 2015