Рибалка в жовтні та її особливості

Перший лід на калюжах, пожовкла листя, мряка,туман над річкою… вранці, мерзнуть руки, а вдень потіє спина! Рибалка в жовтні насправді прекрасна, навколишнім світом осінніх рослин, свіжим прохолодним повітрям, ще теплим сонцем.

Температура води в жовтні опускається до 5 Стор. При цьому, у водоймах, відмирають мікроскопічні водорості і вода стає прозорою. Великі вищі водорості опускаються на дно. Більшість риб ще харчуються, хоча є й ті, у яких починається зимовий пост. Сом, карась, короп, амур, майже припиняють харчуватися, дуже псується апетит у ляща і підлящика…

Але, жор щуки ці втрати компенсує.

Ловля мирної риби у жовтні

У жовтні, риболовля на мирну рибу, відходить на другий план. Краснопірка, плотва і тарань, не дивлячись на цілком стерпний клювання, вже не є серйозними об’єктами лову.

Єдина мирна риба яка викликає хоч якийсь інтерес у рибалок України — це лящ. Його в жовтні ловлять в районі фарватеру з човна. Лящ тримається найглибших місць і дуже любить поїсти, пам’ятайте про це. З наживок в жовтні краще застосовувати тварини. Річний пучочек черв’яків, поступово поступається місце на гачку опарышу, а подекуди і мотиля.

Уклейка розпочинає свій осінній жор. У цей час ця риба дуже добре ловиться на манку, хробака, опариша і мотиль.

Але найголовнішим об’єктом риболовлі в жовтні є хижак. Щука манить рибака. До того ж, не однією щукою славиться рибалка в жовтні. Окунь, судак, йорж, головень, ці хижаки харчуються, та не гірше щуки.

Ловля щуки в жовтні

Поведінка щуки в жовтні залежить від температури води. У першій половині місяця, цей хижак харчується мальком в прибережній рослинності, на глибинах 2-2,5 м. При перших заморозках і похолодання, щука опускається спочатку на 3-4 метри, а потім і зовсім займає найглибші і глухі місця.

В цей час року краще ловити тролінгом, на приманки 7-10 сантиметрів або на гуртки. Справа в тому, то вам швидше за все в пошуках щуки доведеться облавливать великі ділянки. А ці два способи, в таких завданнях, підходять як не можна краще. У холодній воді, добре працюють великі приманки більше 10 сантиметрів завдовжки, а в похмурі дні щуку відмінно провокує яскраве забарвлення типу FLP. В якості живця краще всього в цей час працює невеликий карасик.

Ловля щуки в жовтні перспективна і здатна подарувати задоволення від боротьби з трофеєм. Так друзі, якщо влітку ми ловили в основному травянку, то в жовтні в Україні все частіше трапляються донки.

При температурі води нижче 7 С, концентрація кисню і інші фактори змушує рибу залишити місця річної стоянки і пошук зубатой слід перемістити на більш глибокі ділянки. При виборі місця лову, орієнтуйтеся на малька. В цей час він збивається в зграї, які є відмінною їжею щуку, і не тільки.

Ловля судака у жовтні

Судак, так само, у жовтні переживає черговий пік активності, у нього в цей час спостерігається така активність, яку можна описати словами осінній жор! На початку місяця судак харчується там де і мальок, на мілинах. З першими морозами цей хижак залишає мілини, і не виходить на них навіть вночі.

При температурі води нижче 10 С, судак переміщається в глибокі місця. Живиться в основному на нижній бровці, виходах з ям. Для лову судака в жовтні, знадобиться набір глибоководних дгигголовок, адже ловля не рідко буде вестися на глибинах понад 10 метрів. По холодній воді добре працюють: мандула, поролонка і класичний виброхвост. Як раз на жовтень припадає пора лову трофейних судаков. До речі, не відмовиться судак і від живця. Рекомендую подати йому бичка або уклейку.

Ловля окуня в жовтні

Цей хижак веде зграйний спосіб життя і харчується протягом усього року, але в жовтні, його активність істотно знижується. Чим холодніше вода, тим глибше мешкає окунь. У жовтні, матросики, припиняють реагувати на поверхневі приманки, і відгукуються тільки на невеликі 3-5 див. приманки природних кольорів. Найбільш успішно використання їстівної гуми, на монтажі, з використанням відвідного повідця.

Рибалка в жовтні / Головень

При лові голавля вам слід орієнтуватися на донні снасті. Поплавковою вудкою зловити його в жовтні складніше. Рибалка в жовтні з цієї риби ведеться тільки на глибоких ділянках річки. Повалені дерева у крутояров, початок і кінець перекатів, вири і ями безпосередньо у струменя — ось найбільш перспективні місця. В цей час року для головня відмінно підійде наживка з хробаків, невелика жаба або ракова шийка. Так само він охоче відгукується на маніячки вертушки і воблери, але тільки в сонячний і теплий день. У жовтні більшу частину часу головень проводить на глибині.

Ще в жовтні слід серйозно поставитися до техніки безпеки на воді. Вона вже досить холодна і небезпечна.

Рибалка в жовтні здатна подарувати зустріч з довгоочікуваним трофеєм! Тому не зайвим буде підготувати свою екіпіровку і перевірити на міцність снасть. Трофейний судак або щука — небезпечні суперники, здатні не тільки подарувати рибальське щастя від вереску фрикціона, але і нанести важку травму. Так що, підсаку, багорик, мультитул або липгрип. Це реально допомагає, і в жовтні це реально необхідні аксесуари на риболовлі. Бережіть себе!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка в селі Олефірівка

  27.10.2015

  Наступна запис

  Заборона на лов у зимувальних ямах

  1 Листопад, 2015

  You may also like

  • Рибалка в грудні

   1 Грудень, 2017

  • Рибалка в листопаді ❄ Місячний календар рибалки ✔ Поради

   25 Жовтень, 2017

  • Рибалка у вересні

   23 Вересень, 2015