А перспективи рибальських пригод, друзі, у мене були не перспективні. Ранок у Мене знову почався з дощу. Він йшов всю ніч і просвітлення не намічалося. Це означало лише те, що дорога на Десну — розкисла і нам шлях туди закритий. А значить, нас чекає риболовля на річці Мена! Під дощем. Або щось типу того…

В черговий раз змінивши плани (спочатку була думка катнути в «Остреч» на батьківщину місцевої мінеральної води), вирішую залишитися в стародавній столиці тютюну і спробувати щастя на місцевій річці. Леха — не проти, дощ — не перешкода! Крім чаю взяли з собою 150 грам віскі, на всяк випадок! Благо, дорога від місця нашої дислокації до річки, займає хвилин 15 велохода і це не грунтовка. Добралися! Майже без пригод (тільки на Україні 1956 року випуску пробили колесо).

План був такий: ловимо максимум 3 години, потім кладемо мої речі, відправляємо поштою і прощаємося з гостинною Чернігівщиною. Далі Київ і тд. Ну і по можливості вирішуємо ще одну проблему. Про неї нижче.

Як наслідок, на пошук місць на річці часу немає. Куди піти? Під міст? На насип? І тут я згадав стару істину: «Не знаєш де ловити? Лови на…» В якості точки лову, вибрав, на мій погляд, найцікавіше місце: пляж біля шлюзу. Звик вже до деснянському піску) Спокійно розклався, замісив прикормку і в бій. Два фідера( наживка черв’як).

Річка Мена відноситься до малих річок, довжина — 70 кілометрів. Славиться вона крутим норовом, особливо навесні. Саме тому її протягом регулюють 7 шлюзів! Це напевно сама річка зарегульована України. Тільки вдумайтеся: 7 шлюзів на 70 км річки. Як там може нормально жити риба?! А місто Мена названий на честь річки і раніше розташовувався між князівствами Чернігівським і Новгород-Сіверським,майже на кордоні! Кажуть, колись, в Мене навіть був свій Дитинець! Про те, що місту 956 років не говорить нічого . Мена — скромний тихий СМТ, перетворюється в базарний день. Може, тому в місті досі популярний обмін товарами? Своїми очима бачив, як картоплю міняли на лук, причому в невигідною для картоплі пропорції. До речі, ця ж теорія пояснює музичний кіоск з компакт дисками, що стоїть на червоній лінії одній з центральних вулиць Міни. Там просто відкритий підпільний пункт прийому грибів:)

Якраз після першого заброса, дощ припинився і на Мене відразу потепліло. Річка в місці лову представляла з себе типу водосховище, тільки в мініатюрі. По берегах стежки, столики, альтанки. Шлюз в модних кольорах, від якого веде дамба розділяє дві половинки водойми. Ростуть дерева, стоять знову ж лавочки, столики. Між ними прогулюються місцеві рибалки. Картинка з рибальського раю.

Крізь хмари стали пробиватися промені сонця, повилазили зі своїх укриттів лелеки…

У відповідь на цей перфоманс, зібрав спінінг і відправився ловити на съедобку. Процокотів весь пляж, біля шлюзу. Окунь є:) Пару раз виходив на гру, такий з пів долоні руки. Йшов прямо до берега… Ех, ввечері б сюди повернутися!!!

Повний місяць, годин з п’яти, місяць чисто на півдні. Повинен бути вихід… «Ось місцевим пощастило!» — подумав я. І стало настільки добре гостю чернігівщини, що він вирішив відвідати місцевий бельведер і насолодитися краевидом. Дерев’яна конструкція, яка влітку служить трампліном місцевої дітям, підняла мене над менським озером. Від натовпу мальовничих картинок я мало не забув, що приїхав на рибалку. Так захотілося віскі…

А тим часом, Леха, спокійно так: «Здається клює…!!!» Твою дивізію — підсікай!…

Ось вона, перша риба спіймана в менському озері та річці Мена. Залікова плітка!

Ось вона ж, відпущена назад у рідну стихію. Кайф! Тепер можна і по скроні…

Від напою і чаю стало зовсім добре. Так, що рибалка на Мене відразу налагодилося. Клювала Плотва раз, хвилин на 15. Впевнено так і безповоротно. Іноді — заглатывала. Не мегакрупная, звичайно, але враховуючи вітер, нестабільну погоду (тільки тиск змінилося з 741 на 755), крайнє предполнолуние, першу риболовлю на Мене і ще купу інших факторів. Скажу по річці так — залік! Риба там є. І її не мало. Принаймні — плотви.

Рибу вдалося досить швидко приручити. На прикормку, вона реагує добре, навіть восени. Але клювала плотва тільки на один фідер, другий заколдованно мовчав всю рибалку. Намагався їм підкинути як можна ближче до лататтям, ловив у місцях, де вже клювала риба. На глибині міняв гачок та повідець — ОП. Другий, куди б не кидав, через хвилин 15, була покльовка. Містика.

До речі, як було вже сказано вище, 25 вересня (а події, описані в цьому пості, відбувалися саме в цей день) — повний місяць. За однією з версій, назва міста Мена і річки походить від язичницького бога Місяця (слов’яни її називали «мен»). Так що в повню опинитися на річці Мена, в місті Мена — було в моєму стилі! Ну хоча б для того, щоб доторкнутися до таємниці менського озера…

Вкотре переконуюся: все, що не робиться — на краще! Озеро і річка Мена подарували результативну риболовлю з чисткою карми. Всього за дві години! Це були дуже яскраві дві години! Які своїм світлом навіть змінили погоду в Мені. Вони вимкнули дощ, розігнали хмари і включили сонце. Так і ми з чистою совістю тепер змогли сказати — «Ми зробили це! Риболовля на річці Мена — вдалася!»

Виконавши свою нелегку місію, герої цього оповідання вирушили підбивати підсумки.

Разом, що вже вийшло в результаті подорожі:

 • початок історії тут
 • продовження — село Куковичі
 • перша рибалка на Десні
 • ночівля і другий день на Десні
 • рибалка №3 на Десні
 • у пошуках чернігівського борщу
 • риболовля на річці Мена

Фактична погода на 25 вересня 2018 року

12
Температура повітря, С
755
Тиск, мм. рт.ст.
4
Швидкість вітру, м/с
6
Температура вночі З

Музика під настрій

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  “Рибалка” в Чернігові або почому місцевий борщ

  03.11.2018

  Наступна запис

  Товстолобик — ворог наших водойм?!

  15 Листопад, 2018

  You may also like

  • 45 хвилин щучого ельдорадо на річці Самара

   14 Жовтень, 2018

  • Риболовля на Самарі — День трофеїв

   10 Жовтень, 2018

  • Риболовля на річці Десна — День третій

   7 Жовтень, 2018