Центральна Збагачувальна Фабрика (ЦЗФ) розташована недалеко від річки Самара. Завдяки побудованій впоперек русла переливної дамби, Самара затопила солідні площі заливних луків. Це найбільший і глибоководний розлив. Більш того, глибина з кожним роком тут стає все більше. Справа в тому, що саме на цій ділянці річки існують так звані провали. Це місця максимального просідання грунту від гірничої виробки, до речі, відбувається просідання і донині. Глибина протягом року в річці Самара навпаки ЦОФа коливається в діапазоні 7,5-8 метрів. Розміри водойми становлять: ширина 360 метрів, довжина 2 км

Як дістатися на розливи, що знаходяться навпроти ЦОФа?

Існує кілька маршрутів і всі вони гарантують доставку тільки в суху погоду. У дощову дістатися можна лише по насипної греблі від Нагульних ставків, та й то не завжди. Тому ми і розглянемо його.

З Павлограда дістатися сюди можна наступним чином. На виїзді з міста в бік Донецька є віадук. Тут потрібно вибрати напрямок на промзону (під міст) або з боку Донецька поворот повз мосту. Далі по головній повз Автобази «Павлоградвугілля» прямуємо на виїзд з міста. Минаючи ліс, праворуч ви побачите Нагульний ставок, посеред якого буде поворот наліво, на насипну дамбу. Ось по ній і можна потрапити на розливи Самари у ЦОФа. Відразу потрібно зазначити, що шутрована дорога, але має кілька ґрунтових відрізків.

Перспективні місця і що тут можна зловити

Починається розлив з гідроспоруди, перегораживающего потік річки, так званої переливної дамби. Дане технічне винахід завдало непоправної шкоди популяції аборигенних риб, фактично розірвавши нерестовий шлях для карася, сазана, плотви, головня. В цьому місці річка повністю заросла очеретом, що ще більше ускладнило міграцію.

Далі слід так званий «гузир», посеред якого знаходиться перша яма (1). На виході із затоки водна гладь має ширину 400 метрів. Кілька островів, затоплені дерева, канавки, бровки, ямки, майданчики — з боку села Вербки, Самара навпаки ЦОФа має мегаразнообразный підводний рельєф. В районі островів є безліч місць для джигов і микроджигов. Центральна частина розливу, так зване «поле» (чашка, блюдце) – рівний майданчик з глибиною близько 5 метрів, яка збирає тут з осені малька, так і хижака. Ще одна яскраво вираженна яма знаходиться у місці, позначеному цифрою 3.

Карта максимальних глибин / Самара навпаки ЦОФа

Найбільш глибокі місця – ями під цифрами 1 і 2. Розміри другий (провал) — рекордні (десь 20*20 м). Глибина в обох становить 7.5-8 метрів, в залежності від пори року. В районі так званого провалу є обладнані місця лещатников і перебувають вони там неспроста. Зеленим маркером я зазначив перспективні бровки на яких завжди є ймовірність відчути місцеві щучі покльовки.

Рибалка з берега на ЦОФе не зовсім зручна. Тут обривисті Берега і зарослі. Невелика кількість обладнаних місць частково рятують ситуацію, але все ж на цьому розливі потрібна човен. Правда, спуск на воду знову ж таки не зовсім зручний.

Осіння риболовля на ЦОФе — звичайно ж, ловля щуки. Тут її ловлять спінінгом, гуртками, тролінгом. Кількість плямисто-зубастою вражає, особливо після остигання води. Примірники менше 700 грамів восени тут майже не зустрічаються. Багато трофейних екземплярів. Взагалі цей глибоководний розлив дуже багатий тільки щукою, лещем і окунем. З інших риб більш-менш успішно ловиться тут ще плотва, краснопірка, уклейка і підлящик.

Лящ і підлящик відмінно ловляться з середини літа і до вересня, на початку осені та ранньою весною тут добре клює краснопірка і плотва. У травні і початку червня можна на ЦОФе потрапити на жор окуня.

Наявність невеликої кількості раку дозволяє вказати, що затримання його тут не виключена, але краще спробувати щастя в канаві, що з’єднує ділянки між ЦОФом і шахтою «Благодатна».

Свіжі записи по темі

 • Як і для чого людина розпрямляє річки
 • Шахтні розливи річки Самара / Благодатна
 • Самарські розливи / Рекультивація / Квадрат
 • Розливи річки Самара / Перший розлив / Озеро Бухенвальд
 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Пару слів про Рибоохоронній патрулі

  29.06.2017

  Наступна запис

  Як і для чого людина розпрямляє річки

  2 Липень, 2017

  You may also like

  • Річка Самара — релікт льодовикового періоду

   30 Липень, 2017

  • Як і для чого людина розпрямляє річки

   2 Липень, 2017

  • Шахтні розливи річки Самара / Благодатна

   24 Червень, 2017