Річка Самара / Озеро Бухенвальд

Перший розлив (озеро Бухенвальд) — відрізок з’єднує Безіменний острів у формі літери L, з розкинутими в різні боки невеликими містками, а з іншого боку — старий напівзруйнований автомобільний міст… «Ліани» поручнів цих мостів щодня відчувають тепло людських рук снують туди-сюди дачників. У цьому місці знаходиться не що інше, як черговий ділянку самарських розливів, який рибалки називають Бухенвальд.

Насправді, він не перший, але називають його так!

Ходять старовинні легенди, що назву свою він отримав завдяки саме колись у тих місцях озера. Тут є величезні мілководні ділянки, з глибиною в 1-2 метри, які сусідять з глибоководними площами (довжина — 1,6 км і ширина до 60 метрів), розташованими у насипної греблі. Середня глибина на Бухенвальді — 5-6 метрів. На протилежній стороні (дач), вирито річище шириною до 20 метрів і глибиною 2-3 метри.

Рекордна глибина зафіксована в декількох точках (див. на карті). Посилання В цих ямках глибини досягають 6 метрів і вони цілком доступні для облавліванія з берега.

Даний ділянку розливів річки Самара, мабуть, самий непередбачуваний в плані рибалки. Тут найбільша ймовірність зловити за хвіст удачу, але в той же момент і спостерігається найбільший рибальський пресинг, є течія, але до нього утруднений підхід. Тому рибалки сидять пліч-о-пліч, особливо навесні.

Вся справа в тому, що це один з найбільш доступних ділянок Самари. Навіть у найгіршу погоду є можливість пройтися пішки від твердого грунту до води за пару хвилин.

Що ловиться і коли?

Сезон зимової риболовлі (ловиться щука, окунь, плотва, густера і підлящик, а самим щасливим, буває, влітає лящ) тут змінюється ранньої весняної. На прохідну плотву. Під мостом – це культове місце, яке, до завершення нерестової заборони, майже ніколи не пустує. Ще одне культове місце – під ивушкой. Раніше там дуже добре ловили ляща. Влітку на цьому розливі відмінно ловиться біла риба (верховодка, краснопірка, плотва, подлещ) а також окунь, щука і… лінь! Так, товариші, це дуже перспективний водойма для лову майже зниклого лина! На даній ділянці Самари його щільність така, що він стає цілеспрямованим об’єктом лову. На жаль, голодні дачники, і інші рибалки ННН, просто не дають йому вирости. Ще кілька років тому в уловах були особини по 300-500 грамів, іноді у звітах проскакували особини і побільше, а зараз це рідкість. Найчастіше ловиться ладошечный лінь… А жаль, таких місць, як озеро Бухенвальд, де мешкає лин в таких кількостях, в Україні дуже мало!

Записи по темі:

 • Як і для чого людина розпрямляє річки
 • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа
 • Шахтні розливи річки Самара / Благодатна
 • Самарські розливи / Рекультивація / Квадрат
 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Чи можна ловити на воблери під час нересту?

  24.05.2017

  Наступна запис

  Самарські розливи / Рекультивація / Квадрат

  29 Травень, 2017

  You may also like

  • Річка Самара — релікт льодовикового періоду

   30 Липень, 2017

  • Як і для чого людина розпрямляє річки

   2 Липень, 2017

  • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа

   29 Червень, 2017