Самарські розливи / Рекультивація і квадрат

Розлив, починається з вузької протоки, а закінчується роздвоєнням нового русла річки Самара. З дуже цікавими підводними рельєфами і місцем раніше славиться трофейної щукою. Ви будете здивовані, але самарські розливи таять чимало секретних місць, які можна виявити тільки з допомогою ехолота. Всі їх описувати не буду, але дещо чого цікавого в цій статті є.

Я вже розповідав, що в 1974 році на берегах новостворених водних об’єктів було створено спеціальне управління, від якого і пішла назва ділянки – Рекультивація (Сад). У шахти «Павлоградська» річка Самара виблискує берегами, на яких ростуть ялини, ялиці, сосни і берези. Це, мабуть, найпопулярніше місце відпочинку, і не тільки рибалок.

Як дістатися?

Починаючи з цього розливу, крім шляху по насипної греблі, в мокру погоду можна дістатися до води і з іншого боку. Дорога, що з’єднує об’єкти «Павлоградвугілля», село Вербки і місто Тернівка, цьому сприяє. Прямо навпроти шахти «Павлоградська» є поворот на рекультивацію. У цьому місці є зручний спуск і кілька майданчиків, зручних для ночівлі.

Перспективні місця і що тут можна зловити

Ця ділянка нового русла річки Самара відрізняється тим, що яскраво вираженна придамбовая канава тут обривається перший і єдиний раз. Середня глибина близько 3 метрів. Безліч дрібних заток, проток і островів — все це є «під Садом». Тут є різноманітність підводних рельєфів — ями, бровки, канави, навіть є підводні коси…

Традиційно пропоную поглянути на карту та відзначити найбільш цікаві точки.

 • Поглиблення за мостом, поблизу дач, і вихід з ямки на косу(позначена зеленим). В ямі більше 4-х метрів, на косі менше 2-х, присутня невелика течія.
 • Самий глибоководний ділянка — Квадрат. Глибина тут 5-6 метрів. Найглибші місця позначені червоними крапками. Підводний коса на виході з ями, дуже перспективне місце! Раніше це місце називали трофейним…
 • Дві канавки по 50 метрів з обох боків тростинного горбика(коси позначеної зеленим), по центру розливу. Глибини від 4 до 5,5 метрів.
 • Два заглиблення овальної форми довжиною метрів за 100 і шириною близько 20. Глибина в них місцями перевалює за 5 метрів.
 • Головний об’єкт лову – щука. Трофейних екземплярів тут не багато, але в цілому щільність цього хижака навпаки шахти «Павлоградська» одна з найвищих на розливах. Серед підводної рослинності водиться багато окуня, підлящика, плотви. Протягом всього року на цій ділянці Самари спостерігається рівномірне живлення риби. Клювання стабільний. Найбільш перспективне місце №3. Не питайте чому, просто візьміть і перевірити:)

  Ще зовсім недавно на Рекультивації наловити раку не складало ніяких труднощів, можна було це зробити навіть руками. Зараз же, завдяки дачникам і чорним (підводникам) потрібно докласти масу зусиль. Але рак тут є. І це факт.

  Записи по темі

  • Як і для чого людина розпрямляє річки
  • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа
  • Шахтні розливи річки Самара / Благодатна
  • Розливи річки Самара / Перший розлив / Озеро Бухенвальд

   

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Розливи річки Самара / Перший розлив / Озеро Бухенвальд

   29.05.2017

   Наступна запис

   Шахтні розливи річки Самара / Благодатна

   24 Червень, 2017

   You may also like

   • Річка Самара — релікт льодовикового періоду

    30 Липень, 2017

   • Як і для чого людина розпрямляє річки

    2 Липень, 2017

   • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа

    29 Червень, 2017