Знаєте, що є ключовим моментом в успішній спінінгової ловлі? Якщо ні, то я вам зараз поясню. Є багато варіантів відповіді на це питання, але мені здається, що правильним є такий: вміння точно закидати і здійснювати «смачну» проводку приманки. Для того, щоб освоїти цей навик, вам буде потрібно такий аксесуар, як котушка рибальська. Причому не яка-небудь, а правильна. Ось чому для мене рибальська котушка є ключовою деталлю спінінгової снасті, і я знаю, що дуже важливо підійти відповідально до вибору при її покупці.

Перше, на що потрібно звернути увагу при покупці, — тип котушки. У сучасній спінінгової ловлі застосовуються котушки трьох типів: безінерційні, інерційні і мультипликаторные. Кожна з них призначена для певного способу лову.

Найбільш універсальними є безінерційні. З їх допомогою можна здійснювати практично будь-який спосіб спиннинговой лову, винятком є хіба що нахлист. Другі за популярністю — мультипликаторные. Широке застосування вони поки не отримали, але поступово котушки цього типу завойовують серця любителів троллінгу, важкого джига та твичинга великих приманок. Інерційні ж котушки в сучасному спінінгу впевнено здають свої позиції і зараз застосовуються в основному при лові на муху.

Другою важливою характеристикою риболовних котушок є розмір. Великі котушки призначені для проведення крупних або важких приманок і для збільшення дальності закидання. Вони здатні вмістити більше шнура на шпулі, а в їх надрах приховано більш потужний механізм, що дозволяє змагатися з великою рибою.

Котушки невеликого розміру, навпроти, призначені для використання в таких дисциплінах, як ультралайт і микроджиг, де застосовуються тонкі шнури і волосіні. Та й їх конструкція, швидше за все, просто не впорається з великою рибою. Але вони більш доречно виглядають на легких спінінгах.

Вага котушок грає роль при балансуванні спиннингового комплекту. Ідеальне співвідношення ваги спінінга до ваги котушки — 1 до 1,8–2,5. Тобто, якщо вага спінінга — 100 грамів, то котушка для нього потрібно вагою 180-250 г.

Виробники також вказують таку характеристику, як гальмівне зусилля: чим воно вище, тим якісніше матеріали застосовуються у виробництві вироби, а значить, котушка зможе впоратися з більш важкою і сильною рибою.

Передавальне співвідношення — характеристика, що впливає на швидкість і тягове зусилля. Стандартна редукція — 1 до 5,1. Якщо друга цифра менша, то котушка вважається тягової, якщо більше — швидкісна.

З приводу кількості підшипників можу сказати лише наступне: у правильній спінінгової котушки їх повинно бути не менше чотирьох.

На мій погляд, це всі основні нюанси, що впливають на вибір правильної рибальської котушки. Природно, для того щоб вибрати ідеальну котушку на «багато років», знань, наведених в окремо взятій статті, буде недостатньо. Але я все ж сподіваюся, що використовуючи інформацію, наведену вище, ви захистите себе від «дитячих» помилок і безглуздих витрат. Ні хвоста вам, ні луски!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Костюм зимовий Norfin — максимальний захист для вашого здоров’я

  26.07.2018

  Наступна запис

  З чого почати вибір комплекту спиннингового

  26 Липень, 2018

  You may also like

  • Фідер на Дніпрі в зелених тонах

   1 Серпень, 2018

  • З чого почати вибір комплекту спиннингового

   26 Липень, 2018

  • Костюм зимовий Norfin — максимальний захист для вашого здоров’я

   23 Липень, 2018