Про те, як людина розпрямляє річки в районі міста Павлоград, я вже писав. На черзі — місто Тернівка! Тут є своє розпрямлення. Але, про нього в наступний раз:) Сьогодні всі думки присвячені реліктової, вже майже втраченої Самарі. Місцем які просто називають «Пеньки», а колись…

Коли-то, там були непролазні плавні, в яких вирувало риб’яча життя… А зараз що? Теж б’є! Цікаво? Тоді приступимо!

 • Будильник. Справжньому рибалці — він не потрібен! Навіщо його заводити на 4, якщо все-одно з трьох годин ти вже на ногах. Мене це дратує (домовилися з одним педалистом, на 5), навіщо чекати ще годину… Якщо б їхав сам, поперся б по-темному. Час є, встигаю записати короткий подкаст в гаражі до відео. Слава Богу! Толян майже не запізнився і виїхали ми в 5 -25.
 • Світанок. Він завжди незвичайний! Він завжди вставляє! Не знаю жодної людини, якій би не подобався світанок. Напевно, я живу серед добрих людей…
 • Крутити педалі в цей час — можна легко і невимушено. Крила майбутньої риболовлі, таке відчуття, що просто несуть над дорогою. Шлях до старого русла Самари від міста Павлоград, близько 9-10 км, і це якщо їхати, що називається — навпростець. Місцями стежка зовсім не протоптана, місцями шикарна лісова доріжка… Але наші велосипеди не пальцем роблені, для цих транспортних засобів, єдина істотна проблема — прокол колеса. Забігаючи вперед, відразу скажу — не сталося…
 • Богуславський хвойний ліс. Квітневим ранком він не просто тхне, він пахне. Значна частина шляху, на так звані «Пеньки», лежить уздовж цього лісу. Складних ділянок на ньому майже немає, тому дорога — насолода!
 • Пеньки. Чому так називають? Думаю, назва місце отримало з-за стирчать сухих дерев і пнів, які все ще зустрічаються на акваторії водойми. Раніше їх було більше. Зараз залишилося зовсім трохи.
 • Вперше, я сюди потрапив в 90-х. Це був справжній клондайк для любителів лову, карася, плітки і щуки. Місце це, мені показав батько і ми частенько там змагалися у дисципліні «хто більше зловить». Одного разу, я»Пеньках» зловив на вудку, 2-х кілограмового коропа! А самої дивовижною рибою тих місць — був і є золотистий лінь. Фантастична риба, яка там поки ще живе! Був час, хижакові в тих водах було не дуже добре…В 2017 році, в результаті диверсії — рибалки-бандерівці розрили дамбу Тернівського розливу, поєднавши його зі старим руслом річки Самара, на Пеньках з’явилося багато води і багато риби. Знову це місце стало — справжнім клондайком для рибалок. І тому я пишу для вас цей запис. Карма моя — ділитися секретами, зі своїми читачами!
 • Риба. Якщо вам цікаво, що можна зловити на «пеньках» на вудку, то повідомляю наступне, 27 квітня 2018 року, я особисто, зловив таких риб: краснопір, плотва, густера, карась сріблястий, лин, окунь і щука. Причому остання риба у цьому списку клюнула на хробака! Так само, я зачепив черепаху, але на щастя вона зірвалася біля берега. В принципі, асортимент як для закритого водоймища широкий. Норма виконується за 3-4 години, нагадаю мова йде про 3-х кілограмів риби!
 • Місця лову. Знаходиться даний водойму по сусідству з Терновскими панельками. Місць для риболовлі, досить багато. Але потрібно враховувати, що на відстані пішохідної прогулянки від цього прекрасного місця, живуть 30000 людей. Найдоступніші і рибні точки знаходяться під постійним жорстким пресом, але якщо задатися метою, можна на пеньках і усамітнитися. Рекомендую прихопити з собою чоботи або вейдерсы, забродный костюм, озброїтися картою і подивитися на неї. Не просто так, а з метою дізнатися: куди ж найважче дістатися місцевим? Там реально доступні місця, де рибальський пресинг відсутня взагалі, як такої. Потрібно просто покрутитися на місці.
 • Глибини і особливості старого русла Самари. Глибина в цьому водоймищі на більшій його частині невелика (затоплені луки). До 1 метра. Але є ділянки, де русловая канава ще збереглася, а так само є і просто глибоководні ділянки поблизу дамби Терновских розливів. Там є і 2, і 3, і 4 метри! Дно водойми місцями піщане, місцями іл. З неприємних особливостей, особисто для мене — кліщі і комарі. Спостерігав і перше і друге.
 • Ну і найважливіша особливість «Пеньків»: там можна ловити в нерест. Справа в тому, що в 2018 році всю річку Самара, зробили нерестовищем. А значить ловити рибу в цій річці в нерест не можна, навіть в межах населеного пункту, навіть з берега, навіть на один гачок. А на «Пеньках» можна! Головне-це дотримуватися правил лову в нерестовий період. Те, що коїться в районі водокачки — страшний сон будь-якого здорового рибака…
 • Місце, однозначно залікове. По весні, в тому числі ранньої — категорично рекомендую!

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   04.05.2018

   Наступна запис

   Найкращий — Бойової воблер!

   7 Травень, 2018

   You may also like

   • Риболовля на річці Мена ⚓ Таємниця менського озера

    3 Листопад, 2018

   • 45 хвилин щучого ельдорадо на річці Самара

    14 Жовтень, 2018

   • Риболовля на Самарі — День трофеїв

    10 Жовтень, 2018