Коротко по темі

Дорогі друзі та шановні гості нашої країни. Напевно вас на цю сторінку привела любов до ловлі хижака. Зокрема, лову його тролінгом. Як відомо, зараз цей спосіб лову активно розвивається в Україні, але він надзвичайно технологічний і доріг. Бензин, один чого вартий. Про воблери, я взагалі мовчу. А їх новачкові треба багато. Адже не кожен з них буде робочий. Корисність запропонованої вам статті в тому, що я постараюся захистити вас від зайвих витрат та бессмысленых годин полоскання мертвих воблерів. Особливо якщо ви новачок і ловіть тролінгом тільки з нагоди. Пропоную набір воблерів за ціною каністри бензину. Отже. Приступаємо. У різних частинах нашої країни риба віддає перевагу різні приманки. Правильно? Це було неодноразово перевірено особисто мною. Хоча, визначені фаворити серед воблерів, звичайно ж є. Вони працюють на більшості українських водойм. Вони справжні робочі воблери для троллінгу. Перевірені і заслужені. Для різних типів водойм і різного часу року. Якщо ви шукаєте інформацію про таких, милості прошу!

Воблери для троллінгу на малих річках

Тролінгом можна ловити на всіх водоймах де дозволена рибалка як така. Спочатку, пропоную розглянути наші численні малі річки і підібрати робочий троллинговый воблер для них. Для теплих і холодних днів. З урахуванням безлічі факторів…
Як тільки в українського рибалки з’являється мотор і човен, ехолот, котушка, спінінг і шнур, а ще пару сотень гривень на воблери, так він одразу ж переходить на новий рівень! Йому стає доступний вузькоспеціалізований, але неймовірно успішний вид спиннинговой лову, під назвою ТРОЛІНГ! А де його освоювати, якщо не на знайомих ще з весельным запливів, малим річкам. Їх у нашій країні завжди вистачало, і на всіх! Але багато хто, не досвідчені українські рибалки, при виборі стартового набору воблерів напевно помиляться! Адже тролінг на малих річках все ж екзотика і він досить специфічний. Блог Рибалка в Україні люб’язно надає вам свій досвід. Так сказати плече. Я назву свої робочі воблери для троллінгу, за які якщо шо можете мені потім накидати в коментах…

Три важливих моменти!

Так, друзі вибір правильного воблера для троллінгу на малих річках діло не просте…

Починаючи вибирати пропоную почитати. Вибір воблера за такою характеристикою як плавучість.
На малих же річках України(в більшості своїй рівнинних з повільним перебігом), майже скрізь, рибалки стикаються з проблемами при тролінгу:
— важким і постійним рулюванням(звивисті берега, рослинність);
— частими обмілинами і підводними перешкодами, які неодмінно ведуть до зачепам приманок.
Аналізуючи втрати, досвід використання різних бобиків і технічну озброєність прийшов до висновку:
А. У НАБОРІ НЕ ПОВИННЕ БУТИ ПОТОПАЮЧИХ(Sinking) ВОБЛЕРІВ! ВІД НИХ ДУЖЕ БАГАТО ДУРНИХ ВТРАТ!
Б. ПОВЕРХНЕВІ ВОБЛЕРИ БЕЗГЛУЗДО ЗАЙМАЮТЬ МІСЦЕ В КОРОБЦІ!
В. САМІ УЛОВИСТІ — НЕДОРОГІ ПЛАВАЮЧІ(FLOATING) ВОБЛЕРИ!
До речі останнього пункту є цілком логічне пояснення. Керувати плаваючим воблером при троллинговой риболовлі — зручно! Навіть при відсутності руху, воблер не торкнеться дна, не захлестнется, а просто спливе на поверхню! Він менше, ніж ті ж суспендери, ловить сміття. Слово недорогий, чому з’явилося твердження, пояснювати танкістам безглуздо! Але і для них напишу — банальна економія. Ось ці недорогі плаваючі воблери і стає розвідниками. Вони природно і знімають всю активну рибу!

Далі читайте праворуч->

Отже, з особливостей троллінгу на малих річках, приходимо до наступного висновку:
КУПУЮЧИ ВОБЛЕРИ ДЛЯ ТРОЛЛІНГУ ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАЯВНІСТЬ ТАКОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯК ПЛАВУЧІСТЬ! Позначається вона в назві моделі воблера літерою F, або гордим написом FLOATING. Десь на боці.

Пункт №2. Глибина заглиблення воблера, забарвлення, розмір і вагу. Я сміливо всі ці характеристики з’єдную.
1. Глибина заглиблення — величина на стільки приблизна, ну десь, як прогнози синоптиків ? Скоріше це 100% робоча глибина (або близько того). Насправді, цей параметр регулюється більшою мірою швидкістю руху човна і відстанню від рибалки до приманки. Зазвичай для малих річок, не потрібно воблери, з робочою глибиною більш як 5 метрів.
2. Якщо не знаєш бажаний хижаком колір, твій вибір — забарвлення під окуня! Чим сильніше схожий воблер на окуня, тим він успішнішим! Причому як у щук, так і у окунів! У цього правила є винятки, але не звертай уваги.
3. Розмір. Починати потрібно з розмірів 5-7 см! Це, так би мовити, стартовий розмір. Він підкорює будь-якого хижака і вам буде просто набагато цікавіше плавати. Тому як на дрібні приманки клює частіше. Для новачків це залізне правило. Чим менше розмір, тим більша ймовірність покльовки.
4. Вага. В ідеалі він повинен бути в межах тесту спінінга. Це дозволить вам візуально контролювати гру воблера і помітити момент, коли з-за водоростей гра приманки зіб’ється. А допускати цього не можна.

3. Стратегія вибору робочої глибини воблера.

Згідно з моїми спостереженнями, риболовля тролінгом на малих річках України, в 99% випадків, неможлива на глибині до 1,5 метрів (виняток — швидкі перекати і зовсім вже оборзевшая щука). Причина банальна — прибережна рослинність і човновий мотор. Але, на наше щастя, підводний бровка, зазвичай знаходиться в діапазоні глибин зі значенням від 2 до 4 метрів. В переважній більшості, літом і теплою осінню, хижаки, проявляють свою активність на кордоні рослинності та області верхньої частини бровки. Не винаходьте велосипед, там їх і треба ловити! Отже висновок такий: воблери для троллінгу на малій річці нам потрібні з робочою глибиною 2-3 метри.

Русло річки, і глибини більше 3-х метрів — результативні іноді, тільки частіше це відбувається пізно восени. Отже, виїжджаючи на риболовлю влітку, не має сенсу купувати воблери для осінньої рибалки, хіба, що готуючи сани. Міграція щуки з дрібних місць на глибокі в Україні зазвичай відбувається після перших заморозків. По жовтень включно, і окунь жирує на меляках! Ось і виходить, що влітку, у теплій воді можна взагалі обмежитися одним воблером. Якою саме, читайте нижче.

Сам собою напрошується простий висновок і по цьому пункту: успішна стратегія при виборі робочої глибини воблера для троллінгу на малих річках — звернути увагу на ті, що плавають на глибині 2-3 метри.

Технологія успішної проводки

Навіть якщо слідуючи всім моїм заповітам ви зупинитеся на якомусь буратине, він почне ловити, лише після того, як ви закинете у воду. Та не просто закинете, а закинете правильно. Не зайвим буде прочитати пару рекомендацій.
Спочатку матчастину.
1. Чим більше відстань від човна до воблера – тим глибше робоча глибина.
2. Чим швидше швидкість проводки – тим активніше робота воблера і глибше глибина проводки.
3. Воблер при тролінгу можна не закидати.
Отпуститив приманку на кілька метрів ви почнете троль. Процес пішов. Збільшуючи відстань від рибалки до приманки можна змінити глибину проводки, а надавши їй прискорення можна оживити її гру.
Як показала практика, просте тримання спінінга в руці, і вербальні почуття, при постійній швидкості в 3-4 км в годину, відпустці у 30 метрів, успішно ловлять рибу. Але це якщо вам ліньки морочитися. Допитливим рибалкам відкрию пару секретів.
Сучасна активна троллинговая проводка зараз виглядає так:
Варіант 1: заброс на 20 метрів, а далі закриваючи шпулю вільною рукою, скидаєте по 1 метру шнура крізь пальці, роблячи при цьому паузи за дві секунди. Через хвилину, шпулю закриваємо дужкою і робимо проведення за типом джигової. Процедуру повторюємо.
Варіант 2: заброс на 30-40 метрів. Наводимо механізми котушки в бойове положення. Спінінг маємо під кутом в 30 градусів строго назад, або паралельно воді на висоті 50 см від неї і перпендикулярно до човна. Рухами вперед, збільшуємо швидкість проводки, після чого повертаємо вудилища в початкове положення. Таким чином ми змушуємо воблер зависати і зупинятися. Дуже часто експериментальні прискорення і паузи дають в результаті довгоочікувану поклевку.

Воблер, який зобов’язаний бути на риболовлі тролінгом, при лові на малих річках

Мабуть найсолодша частина статті! Конкретна, і корисна.
Який воблер для троллінгу порадити? Не хотілося б з цього приводу лити воду, або рекламувати якусь безглузду буратину. На щастя, я можу Вам порадити, дійсно кращий воблер, для лову тролінгом на малих річках. Рекомендую перевірений і заслужений воблер для троллінгу в теплій воді. Це штучна приманка типу плаваючий воблер, у якого є ціле сімейство. Виробляє його компанія JAXON.
Недорогий(4-5$), плаваючий, уловистий. При відпустці в 50 метрів і попутному вітрі робить нирки на 3 метри, при самій низькій швидкості і відпустці в 30 метрів йде на глибині менше 2-х. Цифри на коробці – брешуть. Але це єдиний мінус (якщо не вважати трійників).
Сімейство майже не відрізняється. Кожен з них – найкращий воблер для троллінгу на глибині до 3-х метрів. Мають стабільну гру. І ще, об’єднує їх те, що вони працюють як по щуці, так і за окуні. Переваг немає, беріть будь-який, який вам подобається, але обов’язково під окуня. Не пошкодуєте!

JAXON HOLO SELECT TINGO VJ-TI05 | Колір – OC

JAXON HOLO SELECT CARPAN VJ-CA05 | Колір – D

JAXON HOLO SELECT KARAS VJ-KA6 | Колір – Про

Воблер для холодної води

Все вище запропоноване стосується теплих днів. Але обов’язково в нашій країні відбувається наступне. В малих річках України, з приходом осені, хижак кардинально змінює місця проживання і поведінку. Передчуваючи наближення холоду, він переміщується на глибини. Притому, стає ледачим і повільним. Незважаючи на те, що, наприклад, щука атакує знизу вгору і любить супроводжувати жертву, в листопаді, приманку слід їй подавати прямо в пащу! А значить і воблери для цього будуть потрібні вже глибоководні з чаруючою грою. Немає сімейство від JAXON це добре, але що робити з п’ятьма метрами? Потрібні спеціальні воблери для троллінгу на глибині 5 метрів!

Відмітні ознаки глибоководних воблерів

В будь-якому рибальському магазині, вам порекомендують десятки глибоководних воблерів, але краще все ж спиратися на знання.
На що рекомендую звернути увагу:
1. Лопать(див. на фото) у глибоководних воблерів, не рідко буває більше самого воблера. Не слід гнатися за граничними глибинами і мегалопастями. Глибина 4,5 — 5,5 м. в листопаді виявляється найбільш ходової. Хоча іноді і 7 метрів працюють. Але на малих річках такі глибини — рідкість.
2. Знову ж рекомендую звернути увагу на плавучість( F, FLOATING). Пасивний листопадовий хижак, змушує при тролінгу, застосовувати активну проводку, а під час пауз, плаваючі приманки добре провокують, як раз на спливанні.
3. Розмір приманки. Воблери для троллінгу в осінній період розміром до 7 см, швидше за все, не впораються із завданням на занурення. Навіть на глибину до 5 метрів. За дуже рідкісним винятком. Так що, якщо вам пропонують 6 см -го буратину з коротким носом, і кажуть мовляв пірнає на 6 метрів, як мінімум Вас це повинно насторожити! За максимальним розміром. Сантиметрів 11 -13 довжини, я принаймні не рекомендую перетинати цю межу.
4. Колір. Давно помічено, що восени, хижак добре реагує на яскраві кольори. Цьому є пояснення. Освітленість восени гірше, незважаючи на просветлевшую воду часті дощі змивають у річку бруд, із за чого вона знову каламутніє. Плюс тепер рибка мешкає на глибині, і яскраву приманку помітити їй там легше. Але не дивлячись на це, настійно рекомендую все ж взяти кілька приманок природних, і кілька яскравих але бажано, що б всі вони були під окуня. Вибір — це якраз те, за що не шкода грошей!
5. Шумова камера. Цей гаджет, не тільки збільшує дальність закидання (для троллінгу, не важливо), але і приваблює хижаків не гірше яскравого забарвлення. Шумова камера – це добре.

Тролінг на малих річках восени

Воблери, які плавають на п’яти метрах і рекомендуються для троллінгу в Україні по холодній воді. Не забудьте з собою взяти термос з коханим теплим напоєм і ось таких товаришів:

RAPALA DEEP TAIL DANCER TDD07

Приманка настільки вдало вписалася в арсенал українських рибалок, що її віддячили. ТАНЦЮРИСТ назвали. Саме з великої літери і великими літерами. Характеризується потужною стабільною грою, відмінно працює з трофейної щуки, судака і окуні. Це і є основні цілі троллинговой полювання. Покриває діапазон глибин від 2 — х метрів, для моделі TDD05 до 10 -ти, для моделі TDD11. Рекомендуємо модель TDD07! Занурення на 4,5 метрів, при макс відпустці і швидкості 5 км/год. доныривает до 5 метрів. Величезний плюс — помірна ціна -7-8$

Yo-Zuri 3D Crank R726

У свою чергу, японський виробник штучних приманок, випускає відмінний високотехнологічний інструмент. Це відмінний вибір в категорії воблери для троллінгу. Працює він в діапазоні глибин 5-6 метрів і відмінно провокує своєю гучною і потужною грою пасивного осіннього хижака. Але він не дешевий, і з ним неможливо прасувати 4-5 метрів. Дуже упористый буратіно! До речі, ви вже проскролили трофейну щуку. Цю фотку вдалося зробити завдяки цьому воблеру, в тому числі. Взяла на п’яти метрах. З усієї запропонованої трійки у нього найбільш амплітудна гра і найвища ціна за 15 баксів.

JAXON CARPAN/KARAŚ/TINGO VJ-CA/KA/TI_11

Польські Карасики, як і ТАНЦЮРИСТ користуються величезною популярністю в українських рибалок. Цей воблер при 11 см. довжини доныривает до 4-х метрової глибини, і прекрасно працює на дрібних ділянках річки. І нехай вас не бентежать ні величезні трійники, ні вага, ні розміри цього воблера, він у великій пошані в щуки і окуня, до того ж коштує всього 4 $. Володіє грою схожою на природну поведінку карася та коропа. Розганяється як-би труся головою. Єдине забув сказати не забудьте на ньому поміняти трійники. Рідні нікуди не годяться. Але ціна/эфеективность це його улюблене соотнашение.

Ось такі воблери для троллінгу на малих річках я завжди беру з собою на рибалку. Якщо у вас буде в коробці набір з цих чотирьох воблерів, я буду спокійний. Це джентельменський набір, сподіваюся ви точно не будете браконьерничать?

В даний час я набиваю шишки на Дніпровських водосховищах, так шо далі буде…

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Кому заважає любительський лов в Україні?

  05.08.2015

  Наступна запис

  Тролінг – найефективніша рибалка!

  7 Серпень, 2015

  You may also like

  • «Дніпро—Свинець» — самий «розумний» свинець для джига

   4 Червень, 2018

  • Самий бюджетний шнур для микроджига від Daiwa — J-BRAID X4 Dark Green 0.07 Огляд

   17 Травень, 2018

  • Найкращий — Бойової воблер!

   7 Травень, 2018