СУДАК / СПОСОБИ ЛОВУ СУДАКА

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Sander lucioperca

РОДИНА Окуневі

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ СУДАКА В УКРАЇНІ


У басейнах річок, що впадають у Чорне і Азовське моря. Широко поширений, насамперед, на великих водосховищах, річках, каналах і озерах. Так само, судак присутній у деяких комерційних водоймах. Його використовують як індикатор чистоти і здоров’я екосистеми. У брудних і плохонасыщенных киснем водах судак гине. В принципі, зустрічається на всій території України.

ІХТІОЛОГІЯ

Вид, вперше був описаний в 1758 році. З тих пір про судаку стало багато чого відомо. Цей хижак нереститься навесні, при температурі води дорівнює 12 градусів Цельсія. Не рідко, процес парування відбувається на глибині 6 метрів. Так що, неристилищ для судака, є маса. Інша справа, що чистих річок, придатних для життя судака стає все менше. Його популяція помітно зменшилася за останні кілька років, але є надія на її відновлення. В Україні, на державному рівні, це намагаються виправити з допомогою новомодних нерестових гнізд. Росте риба швидко, у дворічному віці може мати вагу більше одного кілограма. Виростає більше одного метра завдовжки і вагою до 15 кг. Від окуня і щуки, цей хижак відрізняється здатністю жити в солоній воді.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ СУДАКА
Судак обережний хижак. Улюбленим місцем дислокації судака в річці, є глибокі ділянки, з чистою, не каламутною водою, що знаходяться поруч з течією, вирами. Він любить місця з піщаним дном і уникає ділянок із стоячою водою. Судак найбільш активний під час сутінків. Часто клює і вночі, чим, безсумнівно, варто скористатися. Цей хижак полює у підводних каменів, скель і інших місць зростання молюсків, часто супроводжує коропових. Судак, глибоководний хижак, покльовка якого може відбутися і на 15-ти метровій глибині, після виведення риба напевно помре (з-за різкої зміни тиску) тому немає сенсу відпускати, навіть дрібниця краще постаратися позбутися неї не дістаючи з води. Найбільш успішно, судака ловлять рибалки, використовують спиннинговую снасть з джигою, або параллоновой рибкою. Так само судака ловлять на живця, і іншим призначеними для хижаків снастями. Не зайвим підмогою на риболовлі буде човен з мотором, шанси на успіх в цьому випадку зростуть на порядок:)

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА
Як і всі хижаки, активний навесні, влітку, восени і взимку. Пік ативности — переднерестовий жор у березні. В цей час, судак збивається в зграї і дуже агресивний. Цікавий момент. Під час нересту самці охороняють гнізда з потомством і ніби як не харчуються. Але вони в цей період настільки агресивні, що атакують навіть риб, що перевершують їх за розміром.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ ЛОВУ
На ранкової та вечірньої зорі і в превой половині ночі. Ідеальний час лову від заходу сонця і до опівночі.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА
Як і у всіх риб, що є у судака і своє прізвисько. Народ обзиває його Ікластий, а іноді і Агап. Своє прізвисько він отримав за характерні клыкоподобные зуби в пасті. Які, до речі, у самців більш виражені. Має клиноподібну форму тіла і розвинені плавці.

ГАСТРОНОМІЯ
Цей вид прісноводної риби, цікавий рибалкам, насамперед з гастрономічною боку. М’ясо судака містить 20 амінокислот і є дієтичним продуктом з 18% вмістом білка. Воно,так само містить 8 незамінних амінокислот і такі мінеральні речовини як
фосфор, калій, йод, молібден і марганець. В’ялений і смажений судак дуже популярні в Україні закуски.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Рекордний судак був виловлений в 1997 році Collins Guide. Зафіксована вага риби 11 кілограмів 420 грамів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  ОКУНЬ РІЧКОВИЙ

  22.03.2015

  Наступна запис

  ЩУКА ЗВИЧАЙНА

  22 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017