Що таке тролінг?

Багатьом користувачам інтернету знайоме це слово і знають вони хто такі тролі. Так це ті, хто своїми діями зачіпають за живе:) У світі риболовлі, це слово означає її вид стався від іноземного слова troll(блешня), хоча суть trolling(блеснения) майже та ж, що і значення слова з інтернет-сленгу — досягти успіху в соціальній агресії проти хижаків! На наших теренах і в нашому риболовецькому світі, явище описано Сабанєєвим ще в 1880, хоча прийшло до нас з Європи.

По-простому, тролінг — вид спінінгової риболовлі який здійснюється з рухомого плавзасоби, шляхом буксирування за кормою приманки. Не обов’язково на моторі, існує до цих пір і старий, але перевірений wessling(доріжка):)

У чому переваги тролінгу?

При ловлі хижака, а це підтвердять багато рибалок, дуже важливо знайти місце де хижак годується і мешкає. Самий ефективний спосіб виявлення —

проводка приманки в такому місці, бажано біля дна. І якщо інші спінінгісти діють ретельно на одному місці, троллингисты знімають активного хижака з різних. Пояснення просте, постійні переміщення, з нескінченною проводкою, на постійній глибині, при вдалих дії рульового, дозволяють проводити приманку біля дна, а значить ймовірність виявити місце стоянки і годування хижака присутній завжди. До речі, стереотип, про те що хижаки бояться звук мотора, повністю розбивається на риболовлі.Швидше навпаки, мотор і виступає в ролі соціальної агресії. Нам знайомі випадки атаки хижаком безпосередньо біля човна.

Ще однією важливою деталлю є відчуття від покльовки. Тільки тролінг дозволяє повністю зануриться в себе і відключитися від усього. Тільки контакт з приманкою. Тактильний зв’язок, при хорошому шнурі і дзвінком вудилище, дозволяє відчувати кожну травинку і горбок. У той час, коли інші спінінгісти, накачавшись якорем і намахавшись від душі гарненько подумують на рахунок додому, троллингисты поставивши вудилища на підставку п’ють чай, продовжуючи ловити рибу і милуватися околицями:)В цей момент вони більше схожі на мирних фидеристов:) Попивши чай, вони роблять перезаброс, і продовжують насолоджуватися тактильної зв’язком з приманкою, тримаючи спінінг в руці.

Що потрібно для лову тролінг?

Неодмінно уява малює білий катер з величезним двигуном, Джип з причепом…, повернувшись на землю, Рибалка в Україні спробує все ж скласти мінімальний комплект для троллинговой лову хижої риби на водоймах України.

1. Човен. Це може бути будь-який плавзасіб, бажано розроблене під встановлення і використання на ньому мотора. Оптимально, надувний човен(пластикова) довжиною до 3,6 метра. Для двох рибалок досить ПВХашки довжиною 2,7 метра, з транцем. Більш короткі човни, зручніше на малих річках, коли потрібна маневринность. Якщо плануєте установку двигуна більше 5 л. с. подбайте про наявність в комплектації кіля.

2. Мотор. Якщо ви не збираєтеся далі займатися веслингом — для троллінгу вам знадобиться мотор. Тип електричний, пов’язаний зі стереотипом про лякливих хижаків, має перевага у вигляді економії коштів. Яке відсутня! Раз в 3-4 роки, доведеться міняти тяговий акумулятор. Коштує він не менше 100$, а це на секундочку 100 літрів бензину. На моторах в 3,6 л. с. 1 літра палива вистачає на 2 години троллінгу. На вартість одного акумулятора ви можете здійснити близько 30 семичасовых рибалок! І це не враховуючи витрат на електроенергію. Тому ми рекомендуємо бензиновий мотор(краще 4-х тактний) потужністю не менше 3 л. с. Оптимально 3-5!

3.Ехолот. Необхідний аксесуар!Без нього ефективність троллінгу падає, і дуже значно. Особливо розщедрюватися на прилади з датчиками бокового огляду не радимо, але простий і надійний ехолот(можна навіть однопроменевий) іменитого бренду, вартістю 100$, це те що треба. Нас цікавить тільки щоб він правильно показував глибину і структуру дна.

4.Спінінг. Краще взяти джиговую палицю. З тестом 5-25 для великих річок, і до 10 грам для малих. Довжина понад 2.10, нам здається безглуздою.

5. Котушка — не має значення кількість підшипників. Нам потрібна проста м’ясорубка(безинерционная) вміє укладати шнур і володіє добре працюючим гальмом.Оптимально розмір 1000-2000.

6.Шнур. Простий, бажано спокійній забарвлення. Нас цікавить повна відсутність пам’яті і міцність на стирання. Є такий нюанс, при тролінгу, трапляються мертві зачепи і працюючи отцепом, рибалки часто перетирають не стійкий до стирання шнур.Втрачаючи при цьому дорогу приманку. Оптимально для малих річок діаметр 0,12 мм, для більших — 0,15 мм.

7.Отцеп. Пристосування для вилучення застрягли приманок.

8.Набір воблерів. Варто в нашому комплекті після відчепу. І не просто так! Це сама витратна частина. У більшості фахівців троллингу, вартість набору воблерів, дорівнює ціні комплекту: недорога надувний човен + невеликий бензиновий мотор! Мінімально потрібно 100$.

9.Повідець з клямкою.

10.Якір. Необхідний для роботи отцепом в ветрянную погоду.

Цього комплекту цілком достатньо для початку. Успішної риболовлі!

shuka-na-samare

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Сучасні воблери для троллінгу

  07.08.2015

  Наступна запис

  Тролінг – отцеп для воблера

  11 Серпень, 2015

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018