УКЛЕЙКА / СПОСОБИ ЛОВУ УКЛЕЙКИ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА: Alburnus alburnus
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ УКЛЕЙКИ В УКРАЇНІ

Уклейка, найпоширеніша риба України, своє перше місце вона отримує за … кількість. Напевно, немає такого прісноводного водоймища, на території нашої держави, де не було б цієї риби. Водиться, у величезних кількостях, що не тільки в річках та озерах, але і в більшості комерційних водойм. Найбільш часто, рибалки в Україні називають цю рибу: верховодка, уклейка, себель і чебанчик.

ІХТІОЛОГІЯ

Багато українські рибалки називають цю рибу верховодка або верховкой, за спосіб життя і харчування. Хоча це не зовсім правильно, уклейка і верхівка — різні види коропових. І якщо уклейка виростає до значних 25 см, то рекордна верхівка — 10 см Харчується як рослинною, так і кормом тваринного походження. Улюблені ласощі — мотиль, опариш, манка, черв’як.

НЕРЕСТ

Розмножуються уклейки навесні, порційно, мінімум в два етапи, при температурі води близько 15 градусів Цельсія. Найчастіше ікринки прикріплюються до водоростей, де вони запліднюються самцями.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ УКЛЕЙКИ

«Знову себель:(» — на риболовлі цю рибу не сильно люблять. Часто вона виявляється в улові проти волі рибалок. З-за неї, часто, неможливо ловити іншу рибу на тваринні насадки. Але все ж, бувають часи, коли рибалки цілеспрямовано видобувають цей вид. Відбувається це, ранньою весною і пізньою осінню, коли інші мирні риби не харчуються. Рибальська індустрія винайшла спеціальні уклеечные вудлища, відмінно справляються з ловом цих риб. Спосіб життя уклейки — денний, найчастіше вона мешкає на глибинах до 1 метра, безперервно переміщаючись. Добре відгукується на прикормку. Риба ця, фактично всеїдна, головне, щоб наживка влізла в рот. Манна бовтанка, хробак, мотиль, опариш, тісто — це найулюбленіші наживки. Особливістю лову, є те, що часто вона клює в півводи, на глибинах до 1,5 метра, і тільки пізно восени вона ловиться з дна. Лісочки для лову, використовують діаметром менше 0,16, хоча уклейка абсолютно не боїться товщини, для неї критичний гачок! Він повинен бути розміром 14-16 максимум, і прив’язати до товстої волосіні його просто неможливо. Легкий поплавок вантажопідйомністю до 2-х грамів, ось і вся снасть для лову цієї рибки. Уклейка бере жадібно. При поклевках, поплавок веде себе як скажений.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Жор спостерігається восени. Кращий час лову після дев’яти до семи вечора.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Похмурий теплий без вітряний осінній день.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло витягнуте з темною спинкою і сріблястими боками. Потрібно відзначити, часто уклейку використовують в якості живця при лові судака. Це його улюблене ласощі.

ГАСТРОНОМІЯ

В гастрономії цю рибу використовують рідко, а даремно! В’ялена уклейка улюблене ласощі пиволюбов, також з неї роблять шпроти, ну і іноді смажать до стану чіпсів. Більш детально читайте в матеріалі як з уклейки зробити делікатес — правильно її завялить!

СВІТОВІ РЕКОРДИ

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Всесвітній день рибальства ⚓ 2018 ⚓ Коли відзначається?

  19.06.2015

  Наступна запис

  Як правильно в’ялити уклейку?

  20 Червень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018