Їстівний силікон або черговий маркетинговий разводняк? У цьому сезоні вивчений наступний міфічний питання!

Як такі, силіконові приманки з’явилися в нашій країні дуже давно. Знаменитий зелений силікон опинився на слуху трохи пізніше і зробив грандіозний фурор!!! Пам’ятайте PREDATOR? KOPYTO? Ця диво-приманка, як і раніше, є, напевно, в коробці у дуже багатьох… Хоча тему про RELAX, MANNS та інші, безсумнівно заслужені, силіконові приманки якось розвивати хочеться, і ось чому.

Тому, що силіконові приманки вже давно перейшли на новий рівень! Якщо ви ще не знайомі з їстівним силіконом, то ми постараємося це виправити в даній статті. Зовнішній вигляд:

Їстівний силікон — що це?

Отже, чим же відрізняється новий рівень силікону від старого:

 • Їстівний силікон — це штучна приманка, що складається з високомолекулярного з’єднання, яке виробники вносять ароматичну складову. По-простому, всередині силікону або зовні, а іноді і там, і там, принада обробляється (або містить капсули з) атрактантів(сіллю, органічними жирами…).
 • Також часто виробники зменшують щільність силікону. Він стає дуже еластичним. При цьому гра приманки стає гіперактивної. Таку приманку хижак із задоволенням жує і сприймає як живу плоть.
 • Структура матеріалу приманки часто має отвори, складається з кульок і т. д., при натисканні на приманку навіть людині здається, що в руках у нього щось справжнє. Тому хижак часто, відкусивши шматок приманки, вже не може зупинитися. Інстинкт крові (не випадково використовують сіль).
 • Якщо уважно подивитися на фото, то ви побачите NaCl, в даному випадку хлорид натрію знаходиться всередині продукції Lucky John.

  І ще 10 пунктів вам приведуть маркетологи компаній Лаки Джон, Кейтек, Рейнс і т. д., особливо відповідаючи на питання про ціну. І буде там частка правди і гора рибальських мрій…

  Звісно, ніякий він не їстівний, у воді не розчинний (біо, поки з натяжкою є тільки у Кейтек) і взагалі, якщо відкинути всі примочки, то залишається тільки одна відмінна риса. Це спосіб його застосування на риболовлі.

  Як правильно ловити на їстівний силікон?

  А ось тут і починається новий рівень. Так звана «їстівна проводка». Механізм її такий:

  • закид,
  • після активний подброс,
  • після торкання дна — пауза, не менше 2 сек.,
  • далі — знову подброс, і знову пауза…

  Типу класичної сходинки/джига, з трохи більш довгими паузами.

  • Тільки от якщо ви відчуєте тук і класично на нього відреагуєте, в більшості випадків залишитеся без хвоста, або навіть без двох (його відщипнуть і у приманки). Справа в тому, що хижак спочатку реагує на гру, під час паузи він підпливає до їстівної приманці і як би перевіряє її на смак. Якщо в цей момент не відбувається підсікання, то є шанс дочекатися покльовки.
  • Якщо пауза вже непристойно довга, більш 5-10 с. після тука, а покльовка не відбулася, робимо активний «подброс-підсічку» і знову чекаємо…

  При лові на їстівні приманки можна реально розраховувати на клювання навіть після паузи в 5 секунд. Весь сенс у тому, щоб дати можливість хижакові спочатку спробувати, а потім і дочекатися, коли він заглотит приманку. Як відомо, схвативший видобуток хижак, відразу ж шукає укриття. Це виглядає дуже яскраво, як покльовка на фідер карпа:), з вереском фрикціона. Ось тоді вам слід тягнути.

  ВИХОДИТЬ — провокує хижака не вид, а він відгукується на атрактанти і матеріал, з якого складається штучна принада! Типу лову на живця. Це новий рівень чи маркетинговий хід?

  Фіг його знає, не готовий я давати вердикт. До речі, а ви вкурсе що сіль в съедобке застосовують не для смаку, а для контролю за її поведінкою у воді? Ні, ну тоді запам’ятовуйте:)

  На цьому фото видно кристали солі на KEITCH Swing Impact

  Основні монтажі

  Як правило, при лові на съедобку користуються легкими вудлищами класу Лайт і Ультралайт. Котушки застосовують розміру 1000-2000 за класифікацією Дайва. В якості основної волосіні застосовують або нерастяжимую діаметром до 0,2 мм, або плетений шнур від 0,06 мм при наноподходе, до 0,15 мм — при лові щуки і судака. Далі слід повідець з флюра, застібка, вухань і офсетний гачок або готовий монтаж (відвідний) з вантажем. Тобто, в основному, при лові на съедобку застосовують монтаж з шарнірним з’єднанням або з відвідним повідцем. У кожного з варіантів є свої плюси і мінуси. Наприклад, відвідний краще працює в траві, а шарнір не заплутується при забросе. Коротше, застосовується будь звичний вам монтаж — хоч крилатий джиг, хоч дроп-шот.

  Висновок

  При інших рівних умовах, принаймні у нас, в центральній Україні, съедобка дійсно більш успішна, ніж класичний твістер. Якщо пам’ятати про її призначення, то ловля стає дуже захоплюючою. Єдиний мінус — це сверхрасходник. Нерідко за риболовлю йде більше десятка приманок, і при ціні понад 10 гривень за рибку б’є по кишені. АЛЕ дійсно робоча приманка може коштувати набагато менше. З появою українських виробників це стало очевидно. Але не будемо забігати вперед, творінням Юрія Петраша ми присвятимо окрему статтю!

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Закінчився нерестову заборону на річках України

   24.11.2016

   Наступна запис

   Рибалка 2017 / Підсумки минулого року

   3 Січень, 2017

   You may also like

   • «Дніпро—Свинець» — самий «розумний» свинець для джига

    4 Червень, 2018

   • Самий бюджетний шнур для микроджига від Daiwa — J-BRAID X4 Dark Green 0.07 Огляд

    17 Травень, 2018

   • Найкращий — Бойової воблер!

    7 Травень, 2018