Коли діє заборона на лов раків в Україні?

В українських правилах любительського та промислового рибальства регулюється процес лову річкових раків наступним чином: кілька разів в рік вводиться повна заборона на лов раків. Це може бути навесні, під час нересту, влітку або восени, під час линьки, або взимку, ні з того, ні з сього. Для вашого відома, нижче представлена інформація про всіх діючих періодах заборони лову раку на території України. З детальною розбивкою, по областях. Ну це нижче, а поки я вам повідомляю:

«За кожного спійманого під час дії заборони, і не відпущеного раку, накладається штраф (компенсація) — 25,50 грн. Плюс на порушника складуть адмінпротокол, за яким ще додадуть від 34 до 680 гривень штрафу. Це як мінімум!»

Скільки триває?

По різному. Заборона діє у всіх областях України, але для кожної встановлюється свій, індивідуальний період. Де-то дати змінюються з року в рік, а де-то вони постійні і знайомі рибалкам давно. Правильні рибалки прекрасно знають, що в нерест ловити раків не можна. І багато з них знають дати нерестової заборони. А ще вони не ловлять раків в серпні і вересні, як мінімум.

Нерестову заборону лову раків

Як відомо, нереститься рак навесні, але сам процес появи потомства і зміцнення панцира, розтягнутий у часі до початку літа. Все залежить від температури води. Для раку ідеально 10-12 градусів Цельсія. З урахуванням глобального потепління та інших стихійних бедств, на процес розмноження держава виділяє раку три місяці. В інфографіці представлений максимальний період заборони для кожної області. В залежності від типу водойми він може змінюватись в меншу сторону. Адже на річках, нерестову заборону зазвичай триває менше, ніж у придаткових системах та на водосховищах. Більш точно ознайомитися з тривалістю нерестової заборони можна тут.

Дані про тривалість заборони знаходяться на інтерактивній карті. Для того щоб інформація була доступна вам потрібно навести курсор на область України, яка вас цікавить.


Заборона лову раків під час нересту

Заборона лову раків під час линьки

Не тільки під час нересту вводиться заборона на вилов річкового рака. Під захистом держави він знаходиться і під час линьки. Це зазвичай відбувається на думку держави з 15 липня по 19 жовтня. Що стосується реального процесу линьки рака — то це найстрашніший момент в його житті . Десь вдалося прочитати, що після того, як рак скине корпус, йому страшно. А ось після того, як його корпус знову отримає свій вапняний наріст, рак стає щасливою. Щасливий настільки, наскільки може бути щасливий рак!

Клікнути по області, яка цікавить


Заборона лову раків під час линьки

Додатковий заборону лову раків

У Чернівецькій та Житомирській області діє додатковий заборону лову раку в зимово-весняний період. Фактично, в цих областях діє заборона лову раків більшу частину року і може навіть здатися, що жителям там не пощастило. Але справи йдуть саме так і нічого з цим не поробиш…

Натисни по виділених областях


Заборона лову раків у зимовий період

Повна заборона на лов раків в Україні

Друзі, в кінці матеріалу я хочу нагадати, що під час дії заборони, раку ловити категорично заборонено. Тобто, якщо він випадково попався — потрібно терміново випустити! Цілеспрямовано ловити раків не можна навіть для інтересу, тим більше не можна поміщати його в садок і вживати в їжу на березі.

Дякую, за розуміння!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка в Україні – ласкаво просимо!

  20.07.2015

  Наступна запис

  Рибалка в липні

  30 Липень, 2015

  You may also like

  • Коли закінчується нерестову заборону на водосховищах України?

   24 Травень, 2018

  • Коли закінчується нерестову заборону на річках України?

   13 Травень, 2018

  • Інтерактивна карта зимувальні ями і нерестовища України

   30 Березень, 2018