Друзі. Я дуже радий, що мій крик вами був почутий. За кілька годин мій пост отримав десятки репостов і тисячі переглядів. Це свідчить про те, що в Україні є маса небайдужих рибалок, які хочуть змінити ситуацію. А значить є надія, що скоро у свідомості деяких відбудеться прозріння…

Погано те, що образ ворога був сфокусований на толстолобике. Насправді, бідний товстолобик не винен у тому, що його здібностями користуються не далекі люди. Він дійсно здатний очистити деякі водойми від мікроводоростей, але в той же момент ця риба виступає ще й у ролі каталізатора процесів цвітіння води, при певних умовах. Так чому ж її використовують для зариблення? Відповідь очевидна і проста. Ціна.

Якщо на пальцях розкласти процес, то він наступного. Держава дає можливість використовувати водні ресурси, але з умовою, що вони будуть заповнюватися, відповідно до такого порядку. Там є наукові обґрунтування родом з СРСР, що товстолобик — це дуже добре, він бореться з цвітінням води. Та й вартість «зарыбка» цього виду найнижча! Під ці аргументи, чиновники тупо накручують показники (пардон за мій французький). Погодьтеся, що звучить голосніше: 40 тонн товстолоба або 3 тонни щуки? Якщо ви не знаєте відповідь, загляньте на сайт Держрибагенства — він там є! Найстрашніше в цьому те, що такі дії тягнуть за собою елементарне шкідництво.

Чому шкідництво? Тому, що в природну екосистему тоннами вносити не аборигенні види можна тільки в тому випадку, якщо ти хочеш її поховати. Це очевидно кожному людині, який не спав на уроках біології. Але у нас роблять, ще й намагаються виставити як досягнення. Якийсь сюр просто…

Ще не можу пройти повз такого. Мені поставили в докір, що я провів паралель з США. Мовляв, причому тут це? А справа в тому, що, наприклад, у сусідній з нами країні, до досвіду США поставилися з усією серйозністю. Провели власне дослідження. Воно повністю повторило висновки американців. Ось джерело.

Так чому ж у нас нічого подібного ні хто не аналізує? Відповідь банальна і проста. Всіх все влаштовує! Чиновники виписують собі премії, рибалки радіють цифр, популісти малюють райдужні картини. Розумієте, створюється ілюзорний гомеопатичний образ правильного процесу, який насправді погіршує ситуацію. І мовчати з цього приводу — значить підтримувати відбувається. Так от, я це робити не готовий. І крапка.

Саме тому я з жахом читаю новини про тоннах випущеного в каскад Дніпра товстолоба. Саме з цього мені дико читати, що процес йде під контролем рибоохоронного патруля. І саме тому я опублікував попередній пост. Розумієте? В моїх словах немає політики, я просто звертаюся до відповідальних за цей процес: ви розумієте, до чого приведуть ваші дії? Це ж остаточно доб’є Дніпро, та й не тільки його! Як казав метр — АСТАНАВИТЕСЬ:)!

Розумію, що текст написаний сумбурно і занадто емоційно, але приймайте його вже як є. Я дійсно не хочу закривати очі на події і мене реально бісить, що деякі коментатори включають «дурника», хоча і розуміють, що відбувається… Але я звик вірити в краще і в те, що цей світ не без добрих людей. Так що, спасибі всім, хто ще здатен думати і товариші «товстолобики«, давайте-ка думати не тільки про себе!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Товстолобик — ворог наших водойм?!

  16.11.2018

  Наступна запис

  Посвідчення рибалки — Навіщо воно потрібно?

  21 Листопад, 2018

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

   28 Листопад, 2018