АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК / ЖИВЕЦЬ У ЛИКУ АРАПАЙМЫ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Pseudorasbora parva

РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ АМУРСЬКОГО ЧЕБАЧКА В УКРАЇНІ

Ви навіть не здогадуєтесь, але в Україні водиться така риба, як амурський чебачек! Прісноводна рибка ведуча спосіб життя в стилі горчака. Вона широко поширена у всіх водоймах нашої країни і живе своє тихе життя, майже непомітно. Вона все далі і далі заселяє водойми Європи хоча батьківщина у неї Японія і Китай. Баклани, чайки, чаплі, альбатроси і вужі з нею добре знайомі, а на скільки добре з цією рибкою ми знайомі?

Потрапила вона на територію України у 50-х роках минулого століття завдяки інтродукції. А історія окупації Європи почалася так: в 1961 році, амурського чебачка вперше зловили в Дунаї. В період з 1967 по 1983 рік басейн другої за протяжністю європейської річки був просто окупований цією рибою. За 15 років чебачек заселив водойми від Греції до Великобританії! Зараз водиться майже у всій Європі, крім скандинавських країн. У нас в Дніпрі, на 10 прибережних квадратних метра доводиться кілька кілограмів цієї риби! Екологам вже давно пора забити тривогу.

ІХТІОЛОГІЯ

Своє ихтиологическое назва амурський чебачек отримав у 1846 році. Зазвичай ця рибка має розмір 8-12 сантиметрів. Тримається прибережної зони і тихих місць, без течії. У природі харчується зоопланктоном (личинки хирономид, личинки двокрилих та планктонні ракоподібні) та ікрою цінних риб! Це обставина, помножене на кількість популяції — є серйозна проблема. Самці більші за самок. Життєвий цикл — 4 роки. Може жити в холодному акваріумі.

НЕРЕСТ

Статевої зрілості досягає на другому році життя при довжині близько 5 сантиметрів. Нереститься порційно з червня по серпень. Ікру відкладає на гілки водоростей. Самці під час нересту приміряють шлюбний наряд і під очима у них виростають колючки. При цьому вони не тільки беруть майже чорне забарвлення, але й не забувають про дітей. Охороняють потомство. Навіть відганяють від нього інших риб.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ

Цілеспрямовано цю рибу не ловлять. Це просто. Її по-перше не їдять, а по друге дуже рідко хто ловить на відповідні для чебачка гачки. Йому потрібні нано снасті. Тому, до речі, він присутній в уловах взимку. Але є водойми, особливо ті, де немає хижака, він там клює на все і не соромиться.

Це один з кращих живців, його люблять усі хижаки і думаю правильно буде підказати вам хитрий спосіб його лову. Якщо ви хочете зловити амурського чебачка в Україні, і у вас немає малявочницы — зробіть для нього пастку. Для цього відмінно підійде 5-ти літрова баклажка і ніж. Риба буде запливати всередину через шийку, але можна зробити і два три круглих отвори у верхній частині баклажки (там де похила площина). Розміром з горіх. Всередину потрібно накидати корми, хліба, сухарів, тісто, черв’яків, того, що буде під рукою. Далі пляшку потрібно заповнити місцевої водою, покласти на дно, на глибині 0,5 — 1 метр і трохи почекати. Хвилин 15 — 20. Будете виймати — робіть це швидко. На вудку його можна зловити на мотиль, шматочок хробака і перловки.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Жодних сплесків активності не помічено. Найкраще ловиться взимку і влітку.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Тихий безветрянный день.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Будова тіла довгасте. Рот верхній без вусиків. Глоткові зуби однорядні. Забарвлення жовтувато-сірий, боки сріблясті з темною смугою по центру. Чим риба старше, тим вона менш помітна.

ГАСТРОНОМІЯ

Не застосовується. Псевдорасбор.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Misona – блог для справжніх самураїв

  27.09.2017

  Наступна запис

  Рибалка в Богуславі / Річка Самара

  3 Жовтень, 2017

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017

  • БІЛИЙ ТОВСТОЛОБИК

   30 Серпня, 2017