БІЛИЙ ТОВСТОЛОБИК / СПОСІБ ЖИТТЯ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Hypophthalmichthys molitrix
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ТОВСТОЛОБА В УКРАЇНІ

Товстолоб, він же лобатый, зараз зустрічається практично на всіх полігамних водоймах. Але, на жаль, розмножуватися у них він не може. Багато комерційні господарства використовують цей прісноводний вид, тільки за його швидкість росту. За рік, товстолобик може еволюціонувати від малька до рибини вагою три кілограми. Найчастіше його життєвий цикл від запліднення ікринки і до полиці магазину займає менше року тому.
Ще, це не аборигенна риба. Його батьківщиною вважається Китай. Білим товстолобиком українські водоймища були заселені в шістдесятих роках минулого століття, в часи СРСР. Метою такої біологічної інтродукції була очищення водойм від мікроводоростей. Товстолоб славиться своєю здатністю харчуватися фітопланктоном і при цьому, він чистить воду і ефективно позбавляє її від надлишку дендритів. В даний час, поширений по всій території країни. Воліє триматися зграями в толщие води. Так само в нашій країні водиться та строкатий товстолобик, відрізняється від білого тим, що має більш темне забарвлення і виростає більш довгим (до 146 сантиметрів).

ІХТІОЛОГІЯ

Вперше білий товстолобик був описаний в 1844 році, тоді ж він отримав своє міжнародна назва. Ця пелагічна риба досягає досить великих розмірів. У довжину це може бути 100 сантиметрів, а за вагою риба виростає до 40 кілограмів. Нерест білого товстолобика відбувається при досягненні температури води позначки +25 градусів Цельсія. Цікаво, що його ікра має нейтральну плавучість, і вільно подорожує в поверхневому шарі. За типом живлення він нагадує китів. Тобто з допомогою свого цедильного апарату він фільтрує воду. Дрібні водорості і дендрит при цьому вживаються в якості їжі. Таким чином, білий товстолобик виробляє меліорацію водойми. Віддає перевагу ділянкам річок і водосховищ з повільним плином. Намагається триматися місць багатих водоростями і рослинністю.

Товстолобик погано переносить низький вміст кисню, тому навесні на стоячих водоймах, часто спостерігається його мор. У цей час може загинути вся популяція міститься в господарстві.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ БІЛОГО ТОВСТОЛОБИКА

Живиться ця риба, найчастіше в поверхневому шарі. Основний корм: зоопланктон, мікроводорості і дендрит. Сучасна індустрія розробила спеціальний метод лову товстолоба – на технопланктон. Це спеціальна приманка, яка швидко (зазвичай протягом години-двох) розчиняється, створюючи кормове хмара. Навколо приманки встановлюються кілька гачків на короткому повідку (5-10 сантиметрів), з нанизаними на них пінопластовими кульками. Залучений живильної масою, товстолоб, починає всмоктувати воду в районі розчиненого хмара і в якийсь момент засмоктує і гачки. Так само існує періоди в році, коли товстолоб атакує джиговые приманки. Буває вистачає і блешню. Для лову цієї риби потрібна потужна вудка, адже стартовий ривок білого товстолобика може створити вам чимало клопоту. Інші способи лову, такі як, ловля на поплавкову вудку на салат, огірок і зелень зараз майже не застосовуються. До речі, виявити присутність товстолоба на водоймі досить просто, під час жирування, він активно хлюпається на поверхні.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Краще всього, білий товстолобик ловиться в кінці весни і влітку. Взимку, ця риба практично не переміщується, залягаючи на дні глибоких ям.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Тиха тепла літня друга половина дня або час з 10 і до обіду. Головне що б не було сильного вітру.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло досить високе, темно-сріблястого кольору з непропорційно великою головою. Луска дрібна, рот верхній.

ГАСТРОНОМІЯ

Це популярна риба використовується в товарному рибництві. Його м’ясо не володіє видатними смаковими характеристиками, але тим не менш в їжу його вживають досить часто. Використовується для смаження, запікання і маринации найчастіше.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

При гарній кормовій базі і відповідним умовам життя ця рибина виростає до жахливих розмірів. В інтернеті є маса фото і відео доказів. Все питання в способі затримання, а це найчастіше мережу. Так, наприклад, у 1996 році в районі села Высшетарасовка Дніпропетровської області, промисловикам, була спіймана риба вагою 51 кілограм. На неї, в принципі, можна і орієнтуватися. Якби то не було, але і дозволеними способами дістають риб з вагою у вигляді двозначної цифри.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  ЛІНЬ

  30.08.2017

  Наступна запис

  ЛЯЩ

  1 Вересень, 2017

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017