Необхідний ехолот на троллинговой риболовлі? Абсолютно точно: так! Чи можна без нього обійтися? Звичайно, можна, але існує кілька неприємних «але». Не впевнений, що ви готові до них. Ловля тролінгом без ехолота, найчастіше, перетворюється на каторгу. Це постійне очищення трійників від тіни, вічні зачепи і нескінченно втрачений час. Так чи інакше, але я упевнений: рано чи пізно ви все одно не зрозумієте, що для риболовлі тролінгом вам просто необхідний ехолот.

Який? А ось це питання і пропоную розглянути. Отже, яким повинен бути ехолот для риболовлі тролінг?

Свій досвід використання рыбопоискового приладу я зараз можу назвати успішним. Корисна річ! Може тому, що вдалося освоїти пристрій досить швидко і так само швидко знайти йому застосування. А може із-за того, що я просто люблю інновації і мені приємно усвідомлювати — я знаю про місце лову трохи більше за інших. Так, мені довелося освоювати з нуля новий спосіб лову риби. Довелося докласти зусиль, щоб ця річ стала корисною, і довелося усвідомити, що покупку я зробив необдуману.

7 років тому ваш покірний слуга став щасливим володарем першого власного ехолота. Це був Lowrance Mark 5X Pro. Коштував він на момент покупки 350$ і мав славу вибору професіоналів. За ці гроші я планував істотно збільшити свої улови, як володар унікальної інформації. Алеколи я його купував, не знав, що інвестиції на риболовлю з ехолотом незабаром доведеться значно збільшувати.

В ті часи найчастіше я ловив мирну рибу на Дніпрі, на весловому човні. Mark 5X Pro малював дно і рибу, допомагав знайти її стежку, стати правильно на брівці і т. д. Пізніше я розібрався з чутливістю і твердістю дна, знайшов і запам’ятав мушлю, освоїв інші налаштування — флешер там. Розібрався з променями… І стало мені нудно. Захотілося більшого.

На щастя, тривала туга недовго. Незабаром я придбав човновий мотор, кілька спеціальних воблерів, і у Lowrance почалося інше життя. Він став дуже важливою персоною. Такої, яка робить вирішальний вплив на результат риболовлі. Як ви розумієте, мова зараз йде про рибалку тролінгом.

Для лову цим способом потрібно трохи змінити налаштування приладу. Тепер більш актуальними стали: «вузький» луч, значення температури води і структури дна. Але завдання залишилася та ж — знайти бель! Там, де перебувала мирна риба, завжди тримався і хижак. Інше питання, що не завжди вдавалося знайти до нього підхід…

Другим завданням, яке стояло перед моїм Lowrance Mark 5X Pro під час троллінгу, була функція підтримки робочої глибини воблера. Її він з успіхом виконував. Екран приладу великий, цифри на ньому добре видно навіть на яскравому сонці, а родзинкою була функція Shallow Alarm. Вона видавала зумер при досягненні заданої глибини. Дуже зручно. І попереджала про те, коли потрібно підняти вудлище вгору, і при цьому не потрібно відволікатися на екран…

Але через пару років я зрозумів наступне: по сучасним мірками, можливості мого ехолота не дозволяють називати його троллинговым. Так, початковий рівень, з можливістю використання на зимовій рибалці (флешер). Для троллінгу зараз є куди більш відповідні прилади, за набагато більш доступною ціною.

У цій статті розглянуті прилади представлені в інтернет-магазині болгарка.укр і які ви можете придбати з будь-якої точки України.

Що відносить їх до категорії ехолотів для риболовлі тролінг? Наявність GPS як мінімум! Взяти, приміром, Garmin Striker 4. Цей сучасний прилад початкового рівня зараз коштує близько 140$ (ціна в інтернет-магазині болгарка.укр) і він більше підходить для троллинговой риболовлі, ніж мій Lowrance Mark 5X Pro, тому що в ньому є GPS, вбудований картплоттер і відображається такий показник, як швидкість руху.

Поясню чому це важливо: під час вітряної погоди швидкість руху човна знижується, якщо ви рухаєтеся проти потоку, і збільшується при русі по вітру. Якщо ваш ехолот відображає інформацію про швидкості, її можна легко коректувати. В іншому випадку — доведеться покластися на “авось”.

GPS також дозволяє записати вдалу траєкторію, перспективні точки і небезпечні місця. Така інформація здорово допомагає в подальшому швидко і без зайвої суєти опинитися в певній локації. Особливо це стосується таких водойм, як водосховища. На просторах таких резервуарів без GPS ох як непросто!

Прилади вартістю 240$, наприклад, Garmin Striker Plus 4cv (ціна в інтернет-магазині болгарка.укр) вже вміють не тільки зберігати маршрути, але і створювати достовірні карти підводних контурів водойм. Зображення дна на екранах таких пристроїв фактично не відрізняється від панорамної картинки.

Наступний рівень — ехолоти вартістю більш 500$. Вони можуть: роздавати Wi-Fi, визначати температуру води в її різних шарах, малювати 3d карти підводного рельєфу, транслювати в реальному часі таку картинку, на якій буде видно навіть гра вашїй приманкіТакі пристрої, звичайно, — мрія будь-якого троллингиста, але і коштувати вони можуть кілька тисяч доларів.

Сьогодні я прийшов до того, що правильний ехолот для риболовлі тролінгом обов’язково повинен виконувати наступні завдання:

 • визначати глибину в місці лову (це необхідно для підбору відповідного воблера);
 • визначати температуру води (допомагає передбачити місце проживання риби);
 • визначати швидкість руху плавального засобу (параметр необхідний для оптимальної гри приманки);
 • виявляти рибу (по скупченню дрібної риби можна припустити про наявність поруч хижака);
 • будувати і запам’ятовувати маршрут (вище я пояснив навіщо);
 • і бажано він повинен вміти малювати карту глибин водойми.

Остання функція мені здається зараз самої революційної. Вже кілька разів я мав задоволення спостерігати роботу приладу, малює карти глибин, і це реально вразило. На екрані таких пристроїв водойма демонструється найбільш наочно. Не треба нічого додумувати, всі аномалії дна — як на долоні.

Уявлення про підводному рельєфі у вигляді изобат ще дуже важливо для вибору оптимальної траєкторії руху човна. Ехолоти, малюють дно у вигляді карти, дозволяють дуже точно коректувати траєкторію руху по заданій глибині і т. д.

Підводячи підсумок своїм думкам, хочу сказати наступне: вибираючи ехолот для риболовлі тролінгом, зверніть увагу на присутність всіх функцій, зазначених мною як обов’язкові, в характеристиках одного пристрою. Це дуже важливо! Я, як ніхто інший, знаю, як незручно використовувати GPS на телефоні і ехолот в парі, тому хочу вас застерегти — обмірковуйте свій вибір!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Риболовля на Самарі — День трофеїв

  12.10.2018

  Наступна запис

  45 хвилин щучого ельдорадо на річці Самара

  14 Жовтень, 2018

  You may also like

  • Фідер на Дніпрі в зелених тонах

   1 Серпень, 2018

  • З чого почати вибір комплекту спиннингового

   26 Липень, 2018

  • Що потрібно знати при виборі рибальської котушки для спінінга

   26 Липень, 2018