ГОЛОВЕНЬ / ГОЛОВЕНЬ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Squalius cephalus
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ГОЛОВЛЬОВ В УКРАЇНІ

В Україні головень широко поширений в малих річках та придаткових системах, води яких переміщуються круглий рік. Дуже вимогливий до кисню і наявності середньої і сильної течії, по-цьому уникає стоячої води. Перекат з піщаним або кам’янистим дном, що звисає крона над ямою з коряжником — улюблені місця проживання.

ІХТІОЛОГІЯ

Хижа риба родини коропових, яка на відміну від побратимів, воліє прісні води з помірним і сильним плином. Головень описаний іхтіологами в 1758 році, не водиться у ставках, і дуже рідко зустрічається в проточних озерах і водосховищах. Нерест у головнів відбувається навесні, при прогріванні води до 12 — 17 градусів цельсія. Статевозрілість настає на другий-третій рік життя. Ця риба, зазвичай, в малому віці воліє збиватися в зграї, дорослі ж риби навпаки полюють поодинці. Виростає у довжину 80 сантиметрів, деякі екземпляри мають вагу до 8 кг. Живе до 25 років.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВЛЕЙ

Цей всеїдний хижак. Живиться мальком, комахами, личинками і безхребетними, нерідко полює на дрібних жаб і навіть на мишей. Голавлиные воблери, мушки і вертушки це все відмінно підходить для його лову. Варена кукурудза, коник, травневий жук, хліб і сир, так само не рідко доводиться йому за смаком. У водоймах, що мешкає на ділянках з крутоярами, поваленими у воду деревами, поблизу основної струменя. Годується найчастіше в поверхневому шарі. Головень відмінний суперник для рибалок-спортсменів. Завдяки відчайдушного опору, в бою з двоногими, не рідко виявляється переможцем. Не має зубів. Успіхом у рибалок, при ловлі цієї риби, користується: ловля спінінгом, нахлыстовой снастю і поплавковою вудкою. Це дуже популярна риба у рибалок що за принципом зловив — відпусти. Виважування крупної риби завдяки відчайдушного опору виглядає яскраво і дарує масу позитивних емоцій.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Пік активності головня припадає на час масового вильоту комах(в травні), але харчується він активно починає ще до нересту (переднерестовий жор). Сезон лову — весна і літо. Восени головень не виявляє особливого апетиту, але непогано ловиться на початку її. Взимку майже не харчується, впіймавши його з льоду, швидше виняток, ніж закономірність.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Перша половина дня, і не пізній вечір. Головень воліє полює в світлий час доби.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Свою назву риба отримала за плескату зверху масивну голову. Тіло довгасте, хвостовий та анальний плавець по контуру має темно-синє забарвлення. Головень має величезну, міцну пащу, в якій немає зубів.

ГАСТРОНОМІЯ

У гастрономічному відношенні ця риба особливо не блищить, але вона піддається будь-якій обробці. Найбільш смачний головень у в’яленому вигляді.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Рекордний головень був спійманий в Білорусі, важив 8 кілограмів, при довжині 80 сантиметрів. На жаль ім’я автора рекорду невідомо.

Офіційний рекорд Європи — 4 кілограми 200 грамів. Цю рибу зловив в Британії Steve White у травні 2007 року.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Випадають зуби у щуки?

  25.03.2015

  Наступна запис

  Рибалка в Павлограді Центр

  27 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017