КАРАСЬ ЗОЛОТИЙ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Carassius carassius

РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Карась золотий — неймовірно красива аборигенна риба України. Вона живе найчастіше в зарослих старицях і озерах, може спокійно жити в болоті. Звичайний карась поширений по всій території нашої країни, але вже в мізерних кількостях. Ловиться зараз він вкрай рідко. У річках України, даний прісноводний вид, майже не зустрічається, вже навіть басейнах річок Західний Буг і Самара. Більш того в багатьох областях України, він перебуває під захистом держави і лов його там заборонений! Тобто, якщо вам пощастить зловити таку рибу, ви зобов’язані її будете відпустити.

*Золотий карась внесений у Червону книгу таких областей як:

 • Дніпропетровська;
 • Запорізька;
 • Одеська;
 • Київська;
 • Рівненська;
 • Волинська;
 • Закарпатська;
 • Івано-Франківська;
 • Чернівецька;
 • Миколаївська;
 • АР Крим.

ІХТІОЛОГІЯ

Як і сріблястий карась золотий, не дуже вимогливий до кисню у воді. Здатний вижити навіть в сильно зарослих водоймах, концентрація кисню у воді яких прагнути до нуля. На зиму заривається в грунт, тому не гине в дрібних водоймах промерзають до дна. Золотий карась неймовірно живуча риба — може оживати після заморозки, але ще раз звертаю вашу увагу, тим не менш це зникаючий вид! Ще в середині 20 століття популяція золотих карасів була порівнянна з популяцією сріблястого, але за минулі десятиліття вона різко скоротилася. Виною всьому гібридизація. Є така думка, що при заплідненні ікри різними видами диплоїдного карася (хоч золотого сріблястим, хоч сріблястого золотим) — завжди виходить третій: одностатевий гібрид сріблястого карася:) Який, своєю кількістю і витісняє аборигенного звичайного карася. Кормова база у нього ширше і розмножується він цілий рік.

Нерест у золотих карасів: традиційно навесні, при досягненні температури води 18-ти градусів Цельсія. Статевозрілим, золотий карась стає на другий-третій рік життя. Самка викладає до 400 тисяч ікринок (найчастіше 100 тисяч), інкубаційний період у яких триває 5-6 днів. Самці на час нересту приміряють шлюбний наряд — шипи на зябровій кришці і більш яскраві плавці.

Життєвий цикл золотого карася до 18 років: він виростає до 50 сантиметрів в довжину і важить при цьому до 5 кг.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ

Детально описувати способи лову цієї риби не буду… зі зрозумілих вам, сподіваюся, причин. Цю прекрасну рибу зараз потрібно оберігати і розводити!

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло золотого карася висока, кругле, щільно вкрите великою лускою. Розмальовка — золотиста з темно-синім спинкою. Черевні плавці найчастіше темно-оранжевого кольору, спинний плавець і хвіст темно — сірого кольору. У роті є один ряд глоткових зубів.

ПРИРОДООХОРОННИЙ СТАТУС

Вразливий.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Яка котушка потрібна при риболовлі на фідера?

  10.05.2018

  Наступна запис

  # велорыбалка — старе русло Самари (Пеньки) ☝ Відео

  11 Травень, 2018