Продовжую розповідь про кльові риболовних місця і способи лову в Україні. Тут розглянемо такий процес, як ловля карася в травні на Дніпрі. В цей час, він (процес) у нашій країні потрапляє під рибальські забави з однією вудкою і одним гачком. Так як більша частина Дніпра зарегульована і представляє з себе водосховище, то лов з човна і великою кількістю снастей в травні заборонений! Але, щорічно, саме в цьому місяці, головна річка нашої країни, крім своєї природної краси, починає дарувати українським рибалкам і надзвичайно щедрі улови. Тому й вабить вона нас.

Ловля карася стратегія і тактика

Для написання цієї статті мені допоможе рибалка. Розглянув карту і вибрав для лову в травні наступні населені пункти: Суха Калина, Грушевато-Криничне і село Запорожець.

Всі вони знаходяться на одній дорозі і пропонують широкий спектр риболовних місць, є і пляжі, і каміння і глиняні обриви. Карта для зручної навігації, і під’їзду до місця воді. На трасі є вказівник СУХА КАЛИНА. Вибір цей не випадковий, ці місця славляться травневими скупченнями карася і ловля карася тут дуже ефективна.

Кілька нюансів. Після з’їзду з Е105, Сухий Калині повертаєте на право і їдете до бази Колір. У Грушевато-Криничне майже будь-який поворот вправо веде до води. В Запорожці, не звертаючи з асфальту, по другій вулиці, їсте до дач, або спускаєтеся по грунтовці на півострів Тягинка. З Дніпропетровська, за вихідні туди ходить пароплав!

Яке вибрати місце ловлі карася в травні

Поведінка карася, в цей час, залежить від температури води (13-20). Чим холодніше вода, тим частіше карася можна зустріти на мілинах. При досягненні 18-20 С, карась активніше стає на флангах, а після 20, проявляє активність на глибині, роблячи наскоки на мілини і в зарості очерету, для шлюбних ігор. Риболовля на поплавкову вудку дуже успішна в цей час року, аж до нересту карася. На донні снасті, карась починає активно клювати тільки при високих показниках температури води.

Вся вище видана інформація малює наступні висновки:

— якщо погода в день лову, безветрянная, є обмілини з молодим очеретом, або перспективні місця для ловлі вудкою, при будь-якій температурі води, краще вибрати поплавкову снасть (що я і зробив. Забравшись в ліс, на півострові Тягинка).

— якщо ж вітер, і температура від 16 С, ловимо на донку. І в Грушевато-Криничне, і в Сухий Калині і в Запорожці є прекрасні місця для лову фідером.

На що ловити карася в травні?

Карась, відомий прожора, але так само він відомий своєю вдачею. Протягом дня може кілька разів змінити свої смаки, тому на рибалці, не зайвим буде як мінімум 3-5 наживок. Хробак, манка-базікало, перловка — ці 3 наживки повинні бути в арсеналі обов’язково, також незайвим буде опариш, хліб або тісто. При лові донкою, успішні так само пінопласт і різне пенотесто, хоча найбільш часто карась влітає на хробака. Багато рибалки комбінують наживки, і це приносить хороший результат.

При ловлі використовують тонкі поводки, з волосіні 0,12-0,16, гачки з тонким дротом розміру №16-№10. Карась навесні дуже обережний, тому також потрібно тиша і маскування. Але головне — ДОСВІД! Адже домігшись успіху ви пізнаєте таємницю, а таємниця карасьовою мекки подарує вам масу задоволення.

Весняний дніпровський карась — це справжні ласощі. Спробуйте приготувати його за нашим рецептом.

Ні хвоста, ні луски!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка на ставку в Затышном

  21.05.2015

  Наступна запис

  Риболовля на окуня / Травневий жор

  25 Травень, 2015

  You may also like

  • Риболовля на річці Мена ⚓ Таємниця менського озера

   3 Листопад, 2018

  • 45 хвилин щучого ельдорадо на річці Самара

   14 Жовтень, 2018

  • Риболовля на Самарі — День трофеїв

   10 Жовтень, 2018