Як тільки не називають головну річку нашої країни. Самі гучні слова — велетень, годувальник, головна річка…, а саме правильна назва, як мені здається, — Днепруша? Ласкаве, але в той же момент жорстоко підв’язано на прухе:) Чесно кажучи, мені не відомо, чи є в нашій країні ще хоч в одного водоймища свій день, але знаю точно, що годує велетень щорічно святкує Міжнародний день Дніпра! Міжнародний! Тобто святкує не тільки у нас.

Починаючи з 2003 року в Україні відзначається це святкова подія і це є добре. Дніпро не межа між заходом і сходом України (про яку багато говорили в 2014), а для правильних громадян нашої країни, навпаки, святе місце! На його берегах бурхливих зароджувалася наша нація, тут творилася історія України, в цих місцях київські князі знали радість перемог і гіркоту поразок. Цими ж місцями надихалися українські поети і письменники, величі цього ми поклонялися в школі:

Як умру, то поховайте мене на могилі

Серед степу широкого на Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі

Було видно, Було чути, як реве ревучий.

Це Тарас Шевченко, його думки, вже вкриті пилом століть… Але вони актуальні й донині! Такий ось він Днепруша…

Коли відзначається Міжнародний день Дніпра в Україні?

Що стосується танців?:) Ну як сказати, дане свято переслідує мета — привернення уваги до проблем великої річки. Не тільки в нашій країні, але і на всій протяжності Дніпра. До речі, міжнародний день Дніпра відзначається так само в республіці Білорусь та Російської Федерації. Традиційно це відбувається в першу суботу липня, в цьому році (2018) дата випадає на 7 число. Тобто, до свята залишилося:

Річка Дніпро, в будь-якому випадку — головний водойма нашої країни, ця водна артерія живить цілющою вологою близько 70 % населення України. На Дніпрі знаходиться 26 міст, площа його басейну 291,4 квадратних кілометра, а протяжність русла на території України майже 1000 кілометрів.

Природно, біля річки безліч проблем і українські рибалки з ними добре знайомі. Це і браконьєрство і промислове забруднення, і неконтрольований промисловий лов і ще купу проблем поменше. Але хочеться досягти мети — кожен відповідальний рибак і відпочиваючий що б дбайливо ставилися до нашого природному середовищу. Сьогодні це може зробити кожен, просто прибравши за собою сміття або відпустивши назад спійману рибу. Я вірю, що цей світ не без добрих людей! Дякую всім небайдужим, і слава Дніпру!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Боротьба з шкідниками наших водойм

  04.07.2015

  Наступна запис

  Що подарувати на День Рибака?

  6 Липень, 2015

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

   28 Листопад, 2018