ОКУНЬ РІЧКОВИЙ / СПОСОБИ ЛОВУ ОКУНЯ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА: Perca fluviatilis
РОДИНА Окуневі

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ОКУНЯ В УКРАЇНІ

Хижа риба вперше описана іхтіологами ще в 1730 році. Є аборигенном європейських і українських річок. Активно використовується як регулятор чисельності популяції риб на ставку, розселився по всій території України.

ІХТІОЛОГІЯ

Насамперед окунь відноситься до хижих, зграєвим рибам. Як і плотва, харчується цілий рік, але ведуть дещо інший спосіб життя. Його пристрасть-це затоки, палі, мости, великі камені і корчі. Молоді окуні тримаються зграями налічують до 100 особин, більш великі соседничают не більш ніж з десятьма рибами. Завдяки своєму забарвленню вони чудово зливаються з пейзажами і чудово нападають із засідки на проплывающую дрібниця. Це сутінково-денний хижак і вночі він майже не харчується. Йому притаманний канибализм, а основні жертви це уклейка, верховка, гірчак, амурський чабачок і мальки інших видів риб. Окунь нереститься навесні при температурі 7-8 С. Виростає завдовжки 50 сантиметрів і вагою до двох кілограмів. Максимальна тривалість життя — 23 роки.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ОКУНЯ

У водоймі окунь тримається біля зрізу рослинності, полюючи на підводних бровках, поблизу природних перешкод і підводних укриттів. Він уникає глибоких місць із сильним плином. На великих водосховищах окунь збирається в зграї, яким притаманна колективна полювання,він локалізує малька, після чого влаштовує так званий котел. Рибалки опинилися поряд — великі везунчики. В такі моменти окунь хапає все, що ворушиться:)

При лові окуня слід враховувати, що він веде сутінково-денний спосіб життя, і вночі не активний. Однією з особливостей даного виду, є його привеженность до перебування в області термоклина, це використовують багато успішні рибалки.

Найбільш добычлива ловля на спінінг, і ловля на живця. Сучасні спінінгісти використовують микроджиговые сьедобные штучні приманки. В якості живця окунь віддає перевагу малька розміром 3-7 див. Крім різноманітних воблерів, блешень і вертушок (а взимку і блешень), окунь може клюнути на черв’яка, мотиля і опариша.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Окунь ловиться більш-менш рівномірно круглий рік, але існують два сплеску активності цієї риби:

 • травневий жор, що характеризується активним харчуванням окуня при температурі води від 15 до 20 градусів цельсія
 • осінній жор, який триває до першого льоду

Найбільш активний окунь на межі дня і ночі.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло окуня як би стисло з боків і вкрите дрібною лускою. Має темно-зелене забарвлення з майже чорними вертикальними смугами. У нього два спинних плавця, один з яких озброєний колючками. У роті окуня знаходяться щетиновидные зуби.

ГАСТРОНОМІЯ

Це дуже смачна риба при будь гастрономічної обробці. Єдиний мінус це чистка риби. Тому найчастіше окуня в’ялять. Так само це чудовий інгредієнт для правильної юшки!

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Існує кілька версій рекордних риб:

 • масою 5,91 кілограм, спійманий в 1945 році в Англії, на озері Chiddingstone Castle
 • вагою 5,965 кілограмів, який був спійманий в 1996 році Миколою Бадымер на озері Тішкін сміття
 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  ТАРАНЬ

  21.03.2015

  Наступна запис

  СУДАК

  22 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017