ОРІЛЬСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

Харківська область

Цей рукотворний пам’ятник радянської системи зрошення, з’явився порівняно недавно, а конкретно в 1981 році. Призначень у нього, як мінімум 2 :

а)чисто аварійне, на випадок аварії при роботі каналу Дніпро-Донбас

б)радувати українських рибалок:)

Дане водосховище, розташоване в Харківській області на річці Оріль, а його головна гребля знаходиться у смт Орілька, Лозівського району. Одна з причин, чому до цих пір, не заросте до нього народна стежка — абсолютно безкоштовна рибалка! Маючи дуже високу щільність риби на літр води, Орільське водосховище стало меккою, не тільки досвідчених карасятников(1 кг карась, тут звичайне явище), але і любителів лову хижака(висока щільність трофейної щуки). З цією водоймою пов’язано багато міфів і легенд, і в цій статті всі вони присутні. Так що Риболовля в Україні запрошує — ласкаво просимо на Орільське водосховище!

Площа водного дзеркала Орільського водосховища, близько 7-ми квадратних кілометрів. Характерно рівний рельєф дна, не далеко від головної греблі перериває острів(з ним пов’язані міфи і легенди), що безсумнівно прикрашає панораму водосховища.Північний берег обривистий і важкодоступний, південний і східний — низина з невеликими глибинами. Максимальна — близько 6 метрів, в районі острова 2-3 метри, — ця глибина і є переважаюча.

ЯК ДІСТАТИСЯ НА ОРІЛЬСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ?

Розглянемо карту:

З Харкова і Полтави, найзручніше їхати по магістралі Е105, а) до повороту на дорогу Р58, далі по ній, через Сахновщину і Червону Гірку, і б) до повороту на дорогу Т0412 в Перещепине, через Орильку в Дніпропетровській області, минаючи Чернявщину, в Орильку Лозівського району:), але це більше 180 км, куди цікавіше маршрут виділений синім кольором, хоча, потрібно пам’ятати про дорогах харківської обласної глибинці, по часу і підвісці виграшу немає!

З Дніпропетровська найзручніше за тією ж Е105 доїхати до Перешепино і через Шандровку і Чернявщину, дістатися в Орильку(120 км). Потрібно пам’ятати, що якість доріг пропадає на кордоні з Харківською областю.

Спуститися до води, зручніше всього біля головної греблі, і села Петровське.

Можлива ловля як з берега, так і з човна.

РИБОЛОВЛЯ НА ОРЕЛЬСКОМ ВОДОСХОВИЩІ

Як відомо, багато риби, погано розводяться в глибоких і холодних водоймищах, середня глибина тут — всього 2 метри, з цього Орільське водосховище відноситься до класу ідеальних майданчиків для росту і життя риб, та інших біоресурсів. Підтвердження цього, тут, охоче клюють і радують українських рибалок. За киллограмовые карасі легко відповідають на питання, чому ця водойма мекка карасятников?, а трофейні щуки не залишають байдужими любителів троллінгу, джига і різноманітного твичинга. Традиційна трійка риб, яких тут ви знайдете найімовірніше виглядає так:

1.Карась

Цього представника коропових, можна сміливо їхати ловити на Орільське водосховище. Частина рибалок тут по-старому ловлять карася, з човна у вікнах очерету, на поплавкову вудку. При цьому наживку тримають в півводи, і активно міняють точки лову. Такі мисливці, найбільш добычливы, карась тут дуже любить сидіти безпосередньо в очереті… Інша частина рибалок ловлять на донки, як з берега так і з човнів. Класичний метод з пінопластом, відмінно працюють.

У прилове цілком вірогідні підлящик і лящ, яких тут досить багато, плотва, краснопірка, рідко карп…

Наживки класичні для карася, дуже вітається рясний закорм.

2. Щука

Орільське водосховище, огортають справжні легенди про трофейних щук, спійманих в його плодоносних водах. Порядок цифр стримує здоровий глузд, хоча насмілимося стверджувати, що у водоймі, навіть зараз, ймовірно!, є особини більше 10 кг вагою. Але приваблює рибалок тут інше, це майже повна відсутність незачетных хижачок. У середньому трапляються риби 1 кг вагою.

Величезні простори роблять тролінг дуже успішним і добычливым способом лову щуки на Орельском водосховище. Далі слід, ловля на живця, і ловля спінінгом на штучні приманки. Майже повна відсутність судака, сома, жереха, головльов, роблять прилов одноманітним:)

3.Окунь

І тільки третій учасник нашого хіт-параду:) завершує комплект цілей любителів лову хижака на Орельском водосховище. На жаль трофейні представники Окунів тут трапляються рідко, але сама популяція орільського окуня величезна. Даний водойму можна сміливо рекомендувати спортсменам, професіоналам і любителям микроджига.

БЕЗЛЮДНИЙ ОСТРІВ ОРІЛЬСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

Прикрасою водойми є острів, назви він не має, але від цього не страждає його мальовничість. У прибережном очереті знаходяться омріяні місця поплавочніков, які, зазвичай роблять собі 4 місця, з різних сторін острова, щоб сховатися від вітру. Походження цієї частини суші мистифицированно, подейкують, що до затоплення тут було кладовище, а ще, що це курган і там до сих пір знаходять золото. В реаліях же днів, на острові можна лише поласувати яйцями птахів, так наткнутися на водоплавних змій.

До речі ніяких підтверджень ще однієї легенди про величезних і жирних кроликів, розведених на острові, ви теж не знайдете. Краса зовні і риба біля берегів, ось що з себе представляє безлюдний людиною, але так полюбився птахам і рибам острів.

Ласкаво просимо на Орільське водосховище!

Відео звіт про риболовлю на Орельском водосховищі, в жовтні 2015 року, Рибалка в Україні надає в якості підтвердження вище знаходяться слів:) Чудове місце для риболовлі та відпочинку!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Закриття і відкриття навігації в Україні ⚓ 2018

  13.10.2015

  Наступна запис

  Рибалка в селі Олефірівка

  22 Жовтень, 2015