Як тільки українські водойми покриваються льодом, на їх дзеркала висипається маса людей, які захоплюються зимової підлідної риболовлею. Це захоплення подобається далеко не всім рибалкам, але тим не менш, явище має масовий характер. Особливо цікава зимова риболовля в дні, коли лід в перший раз сковує водойма. Магічне вираз «рибалка по першому люду» діє на нашого брата так, що він геть-чисто забуває інстинкти самозбереження.

Тисячі «пінгвінів» по всій країні готові ризикувати своїм життям і здоров’ям заради примарного» задоволення від божевільної риболовлі. При цьому, в їх свідомості миготять два парадоксу: холодна вода смертельно небезпечна і може навіть убити тебе і той, що немає жодних гарантій гарного клювання насправді. Але, як ви знаєте, парадокси їх не зупиняють. «Пінгвіни» свідомо виходять на небезпечний лід і тонуть…

Довідка. За 2017 рік в Україні потонуло 888 осіб. У 2018 році цей показник був «пробитий» ще в жовтні. На даний момент, статистика зовсім не втішна — кількість потонулих українців в 2018 році стрімко наближається до 1000!!! Не всі з них рибалки, звичайно, але значний внесок у ці страшні цифри вносять саме любителі підлідної риболовлі.

Так, у холодній воді за сезон виявляються тисячі людей. Більшість з них рятуються самі або за допомогою когось. У багатьох, це пригода проходить під гаслом — «відбувся легким переляком». Тим не менш, як ми вже з’ясували, є й такі, допомогу яким не встигає прийти… Як зробити, що б таких випадків було менше? Інформувати!

Повірте, при достатніх знаннях і вмінні, самостійно вибратися на лід не складе труднощів, а якщо дотримувати деякі правила, апріорі можна фактично виключити цю небезпечну ситуацію. Отже, приступимо. Як убезпечити себе по максимуму від можливості провалиться під лід і не дай Боже потонути на рибалці по першому льоду? Думаєте просто — не виходити на лід? Звичайно ж ні. Навіть у такому випадку, ви можете потонути, наприклад, перестрибнувши з мосту на машині (жарт):) А якщо серйозно і стосується риболовлі, то убезпечити себе можна так! Шляхом дотримання елементарних заповідей:

 • На перший лід не виходити без пешні.
 • На перший лід не виходити без спасалок.
 • На перший лід не виходити без рятувального жилета.
 • Кожен з цих пунктів, важливий і обов’язковий. Тому вам потрібно прийняти наступне: елементи екіпіровки, представлені вище, зобов’язані бути у кожного притомного любителя зимової риболовлі. Повірте на слово, вони врятували мільйони людей і коштують своїх грошей точно.

  Ну, а якщо вам потрібні докази — нате їх:

  • Пешня. У досвідчених руках, цей інструмент може з легкістю знайти безпечний шлях.
  • Спасалки. Дешеве, але ефективне пристосування, яке допомагає вибратися з ополонки.
  • І, нарешті, рятувальний жилет.

  Багато хто вважає його використання на зимовій рибалці — перебором. Мовляв, все одно, людина в крижаній воді може провести максимум 5-10 хвилин. Ні друзі, це твердження в корені не вірно! Рятувальний жилет на зимовій рибалці 100% необхідний! І обговорювати, в принципі, тут нічого. Він реально збільшує шанси бути врятованим в рази!!!

  Справа в тому, що як стверджують канадські фізіологи Хайворд і Экерсон, охолодження організму людини відбувається набагато повільніше, ніж 5-10 хвилин. Своє твердження вони підтверджують дослідженнями, до речі. Навіть у воді з температурою 0°С, людині вдалося протриматися 40! хвилин. Без катастрофічних наслідків для організму. Так само вони з’ясували, що швидкість охолодження організму людини в самій холодній воді — 1°С за 10 хвилин. Тобто враховуючи, що людина впадає в кому при температурі 27°С, причина загибелі більшості людей в холодній воді — зовсім не переохолодження. Хайворд і Экерсон стверджують, що люди гинуть:

  • від утоплення
  • «холодного шоку»
  • у них банально не витримує серце.

  Здивовані? Я теж. Виходить, що людина може чекати допомогу у воді більше години! І після цього часу, він ще може бути врятовано! Тому, ще раз перечитайте заповідей і ніколи не виходьте на лід за рибою, без рятувального жилета!

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Посвідчення рибалки — Навіщо воно потрібно?

   22.11.2018

   Наступна запис

   Голодомор і рибалка

   24 Листопад, 2018

   You may also like

   • Нові штрафи за порушення правил риболовлі в Україні

    16 Вересень, 2018

   • 7 найкращих і відомих рибалок

    4 Вересень, 2018

   • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

    2 Вересень, 2018