КОРОП / САЗАН / СПОСОБИ ЛОВУ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА: Cyprinus carpio
РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ КОРОПА В УКРАЇНІ

Цей представник річок і озер — мрія будь-якого рибалки. За свою популярність, нагороджений цілим арсеналом засобів, розроблених спеціально для його лову, яка, до речі, називається карпфишинг.

Розрізняють два види карпа. Дикий — сазан, і культурний(декоративний) короп, який буває дзеркальний(мінімум луски) і голий(без луски).
За однією з версій, дикий короп потрапив у наші річки з Чорного моря. Фахівці виходять з того, що в тих річках, які впадають у Чорне або Азовське море сазан не зустрічається.

ІХТІОЛОГІЯ

Може вільно жити у водоймах із низьким вмістом кисню, а тому активно культивується в українських комерційних господарствах. Карпи досить швидко ростуть, в ідеальних умовах приріст може скласти 1 кг в рік. Розмножуються при температурі вище 18 С (3-5 самців оточують самку, і проводять з нею бурхливо час, особливо вночі і до 9 ранку), що в Україні збігається з травнем-червнем, самці стають статевозрілими у віці 3-5 років, самки 4-6. В пошуках місць для нересту, дикий сазан здійснює міграції на великі відстані керуючись своєю пам’яттю. Так само цікаво, що дикий сазан здатний розрізнити сигнал небезпеки видаваний ватажком зграї! Живе в природі до 50 років. За життя набирає солідний вага — зустрічаються особини масою більше 20 кілограм і більше метра довжиною. Знаходиться в списку небезпечних інвазивних видів.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КОРОПА

 • Карпфишинг. Принцип лову: піймав-відпусти і тільки за спеціальною карполовной технології. Там маса заморочок з застосуванням матів, бойлов і кобр. Якщо вас це цікавить простіше загугліть.
 • споконвіку його ловлять донними снастями. Це, напевно, сама ненажерлива риба. Вона охоче ловиться на консервовану, варену і сиру кукурудзу, на хліб, хробака, бойл, перловку, манку, тісто, мастырку. Горох, опариш, мотиль, дрейсену і ракову шийку… Одним словом — ненажера! Та й не забувайте про макуха.
 • на поплавкову вуличку з застосуванням котушки
 • нахлистом, на скоринку хліба
 • з човна на плавучі макушатники

Дізнатися місце проживання коропа в комерційному господарстві просто — скрізь! Щільність цих ненажерливих риб на одиницю площі водойми зазвичай така, що вони поїдають всю їжу, далі голодні риються по всій території ставка, включаючи самі мілині, і з задоволенням всмоктують своїм пилососом все що знайдуть. Поклевка цих риб потужна, відповідно і снасть повинна бути відповідна. Зимою короп зазвичай не харчується (хоча на комерційних ставках буває все). Ловля сазана, як і коропа, захоплююча і дарує масу позитивних емоцій при боротьбі з цією красивою і потужної рибою.

ДЕ МЕШКАЄ КОРОП І САЗАН

В теорії, мешкає сазан в теплій воді, в глибокому місці, з повільним перебігом і дуже любить укриття, у вигляді корчів.Це донна риба, і харчується вона найчастіше з дна. На практиці, живиться і на прогріватися сонцем мілині, і в заростях прибережної рослинності. Річковий короп часто жирує на підводних скелях і плато, в місці проживання дрейсены. Виявивши таке місце — запропонуйте йому свої цукерки:). Найбільш активно харчується на світанку і на заході, а просто їсть цілодобово. У місці, де короп жирує, часто можна бачити риб, голосно вистрибують з води, вважається, що таким чином короп очищає кишечник для чергової порції корму. Так само перспективні ями поблизу коряжника.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА У КОРОПІВ

Жор влітку, при температурі води ви районі 25 С. Це нічний ненажера, вдень живиться менше.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Сазан — має товсте видовжене тіло, щільно вкрите лускою. Бока золотистого кольору з темною спиною. В залежності від місця проживання на черевці може бути помаранчевий відтінок, може бути і темний.

Дзеркальний короп і голий, мають округле тіло з меншою кількістю більш великої луски. На тілі зустрічаються ділянки з абсолютно голою шкірою.

У всіх карпов велика голова і рот напівнижній, міцні губи і дві пари вусів на них. У спинному і анальному плавці, короп і сазан мають захисні пили, з допомогою яких короп ріже волосінь.

ГАСТРОНОМІЯ

Риба ця має високі кулінарні та гастрономічні характеристики. Для харчування людини використовується з середніх віків, окультурений короп вирощується у великих кількостях. Існує чимало страв із цієї риби. Її смажать, варять, парять… Але не маринують і не в’ялять!

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Сазан і ставковий короп — найпопулярніші об’єкти спортивної риболовлі. Є не мало місць, де трофейним рибам дають імена. Після кожної затримання, їх акуратно взишивают і відпускають назад у водойму. У різних джерелах вказана різна інформація з приводу рекордних примірників:

 • за однією версією рекорд належить австрійцю Christian Baldemair. Його риба важила 37,3 кілограма і була довгою 1,15 метра. Була спіймана в румунському водосховище «Сарулешть» в 1997 році;
 • до іншої версії, найбільший сазан вагою 48 кілограмів спійманий в 2015 році в Угорщині, чеським рибаком Thomas Krist на водоймі Euro Aqua;
 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Рибалка в Святогірську

  16.03.2015

  Наступна запис

  КАРАСЬ СРІБНИЙ

  19 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017