Самарські розливи у шахти «Благодатна»

Сама назва шахти, розташованої в районі цього водного об’єкта, як би передбачає успіх. Але чи так це насправді і благодатна тут Самара, давайте розбиратися.

Глибоководний розлив у ЦОФа з допомогою канави шириною 30-40 метрів з’єднується з наступним водним об’єктом — Самарські розливи у шахти «Благодатна». Із зворотного боку він обмежений куди більш вузьким проходом. Всі глибокі місця тут знаходяться в канавах: у насипної дамби і на протилежній стороні. Інша ж частина – затоплені луки з глибиною 2-3 метри. Є тут 3 півострова, з берега яких зручно спускати човен і ловити без неї. Максимальна глибина тут – 6 метрів. Розмір водного об’єкта: ширина 320 метрів, довжина 1 км

Як дістатися?

Маршрут, запропонований для поїздки на розливи у ЦОФа, цілком підходить і для розливу. Також в суху погоду можна під’їхати з боку шахти «Благодатна».

Перспективні місця

Одне з перспективних місць – ділянка під високовольтними проводами(5). Тут бугроподобный підводний рельєф. Глибина коливається від 2 до 4 метрів. В наявності багато заглиблень (невеликих канавок глибиною до 1 метра) і горбів (округлих пагорбів з висотою до 1 метра). Таке перспективне місце – свал(6) канави (досить обривиста бровка в 30-40 метрах від насипної дамби). Перепад глибин у цьому місці наступний: з 3,5 до 5,5 метрів. Рельєф дна досить стрімкий, довжина звалу від 3 до 5 метрів.

Найглибші місця — глибиною до 6 метрів, традиційно їх позначимо на карті (точки 1,2 і 3). Є на цій ділянці Самари і піщаний пляж (4).

Що ловиться?

Основна мета рибалок тут теж щука. Окунь, підлящик і плотва присутні, але в набагато меншому обсязі. Щука ж ловиться на все. На живця, на блешню, на воблер, та що там, навіть на знаменитий зелений силікон! Підлящик і лящ ловиться, в основному, в канаві, на інших ділянках їх швидше за все не добути. Окунь і плотва добре ловляться у вузенькій канавці, що з’єднує розливи у шахти «Благодатна» і «Павлоградська». Також цю рибу ловлять вудкою на півостровах.

Любителі лову раку можуть цілком розраховувати на улов в районі шахти «Благодатна», нерідко навіть трофейних раків. Але вже не варто обманюватися, часи достатку і тут давно вже пройшли.

Записи по темі

 • Як і для чого людина розпрямляє річки
 • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа
 • Самарські розливи / Рекультивація / Квадрат
 • Розливи річки Самара / Перший розлив / Озеро Бухенвальд
 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Самарські розливи / Рекультивація / Квадрат

  24.06.2017

  Наступна запис

  Пару слів про Рибоохоронній патрулі

  25 Червень, 2017

  You may also like

  • Річка Самара — релікт льодовикового періоду

   30 Липень, 2017

  • Як і для чого людина розпрямляє річки

   2 Липень, 2017

  • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа

   29 Червень, 2017