Мабуть одна з найбільш цікавих дитячих забав — це риболовля. Ази цього хобі найчастіше пізнаються ще в дитинстві. В якості вчителя виступає власний батько, рідше дід чи бабуся, ще рідше мама. В моєму дитинстві, для хлопчика, не було більш цікавого захоплення ніж риболовля, тому я жадібно вбирав кожну букву і дія мого вчителя. Мені здавалося все настільки цікавим, що я не дбав над тим, що голодує або хочу пити. На будь-який заклик відправитися на риболовлю, я відповідав миттєво і без роздумів, причому особливо не замислюючись ні над чим. Їду, хоч на край світу. І крапка.

А адже варто задуматися: мені може знадобитися на риболовлі вода, теплий одяг чи їжа. Зараз я розумію, що всім цим завідував мій учитель, тому мені й не запам’яталося з таких нюансів ні-чо-го. Але час минав, я виріс і у мене з’явився власний дитина. Тепер вже мені доводиться бути вчителем і думати над тим, що може знадобитися дитині на риболовлі. І я вам скажу, згідно практиці, може знадобитися не мало!

Перше і найголовніше — будь-яка дитина на риболовлі повинен мати: їжу, одяг і напої, які їм подобаються. Не розраховуйте на те, що ваша дитина буде їсти і пити те ж, що і ви і стільки ж. Так само не сподівайтесь, що якщо вам не холодно в одній футболці, то і дитині у футболці буде не холодно. Пам’ятайте, комфорт вашого учня на рибалці — насамперед, тому не забудьте для нього крісло!

Далі. Для навчання дитині потрібна спеціальна вудка. Для початку підійде махове вудилище довжиною 2-3 метри. І чим легше вона буде, тим краще. Якщо у вас такого немає, то зробіть його з очерету. Що стосується гачка, то я рекомендую придбати для дитини спеціальні безбороді гачки. З ними на риболовлю безпечніше.

Часто виникає питання, коли діти можуть почати ловити рибу самостійно. Звичайно, це залежить від дитини. Деякі, такі як я, у п’ять років могли самостійно робити все. І надягати на гачок наживку, і закидати вудку, і вываживать рибу. Але для дитини це все-таки рано. Я б рекомендував в такому віці почати з малого: стежити за поплавком, намагатися підсікти рибу і визначити її вид. З 6 -7 років, можна для дитини виділити легку й коротку махову вудку і починати вчити закидань. Пізніше, слід вчити працювати з гачком, наживкою і поплавцем. Ще пізніше зі снастю оснащеної безынерционной котушкою. І тд і тп. З 7 років будь здорова дитина, може цілком самостійно ловити рибу, вже на 3-х метрову махову вудку точно! Головне, звичайно, що б до цього моменту вчитель не відбила в дитини бажання ловити рибу.


Друга. Якщо ви хочете, щоб діти не просто ловили рибу, але і насолоджувалися риболовлею, то: припиніть ловити рибу, коли дитині стає нудно, холодно, волого або жарко. Не мучте його! Не забороняйте гратися з хробаками, жабами і водою. Заохочуйте, але не наполягайте, щоб діти брали в руки рибу. Контакт з живою рибою насправді дуже важливий! Нехай вони випустять свою рибу, якщо захочуть. Ніколи не карайте дитину за зламану вудку або зіпсовану снасть…Як бачите, прищепити дитині любов до риболовлі не так вже і просто, але можна.

Пам’ятаєте, в Україні дітям до 16 років заборонено ловити з човна, але зате вони користуються правом ловити безкоштовно на водоймах, які експлуатуються в режимі спеціального водокористування!

І останнє. Терпіння вам і витримки! Насправді навчання дитини-рибака цього вимагає 100%!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Нові правила риболовлі — Де вони?

  30.08.2018

  Наступна запис

  Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

  2 Вересень, 2018

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018