ЩУКА ЗВИЧАЙНА / СПОСОБИ ЛОВУ ЩУКИ

АНГЛІЙСЬКА НАЗВА:Esox lucius
СІМЕЙСТВО: Щуковые

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ ЩУКИ В УКРАЇНІ

Ця хижа риба вперше була описанна іхтіологами ще в 1758 році. Вона широко поширена по території України. Може жити як у проточних водоймах, так і в замкнутих замулених водних системах.

ІХТІОЛОГІЯ

Щука не є зграї рибою, воліє триматися відокремлено, контролюючи певний ділянку. Харчується ( за винятком нересту, і посленерестовой дипрессии) круглий рік. Це один з найбільш небезпечних видів прісноводних риб України…Розмножуються ці риби на четвертому-п’ятому гуду життя, навесні, при температурі води вище 5 градусів Цельсія. Щука досягає значної довжини, іноді більше 1,5 метра, і максимальної ваги в 35 кілограмів. В залежності від місця проживання щуку ділять на травянку і донку. Вони відрізняються забарвленням і будовою тіла. Донка більш пузате й темна. Щука живиться мальком, ракоподібними, земноводними і навіть щурами і птахами. Вона всеїдний хижак до того ж канібал.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ЩУКИ

У водоймах, щука тримається біля берегової рослинності, і тільки в кінці осені перебирається на глибину. Зазвичай вона нерухомо стоїть в укритті, в очікуванні жертви. Віддає перевагу атакувати жертву знизу вгору. Пізньої осені спостерігається міграція цього виду на найбільш глибокі місця, без течії.

Восени, спостерігається міграція цієї риби за кормовою базою, яка складається з дрібної уклейки і плотви, окуня, синьки, чебачка, а так само раків та жаб. При пошуку щуки необхідно орієнтуватися на її поверхневу активність. Зауважу, що щука малоактивна вночі, але, їй притаманні так звані виходи, тимчасові проміжки дуже активного клювання.

Найбільш успішно ловлять щуку спінінгом перименяя твичинг, рівномірну проводку, джиг, тролінг і ловлю на живця. За допомогою човна з двигуном, можна досягти дуже високих результатів при лові тролінгом. Це, мабуть, найефективніший спосіб лову щуки. Для її лову рибальська індустрія пропонує безліч спеціалізованих приманок — блешень, воблерів, силіконових рибок та інших менш відомих, але безумовно уловистых винаходів (штучних жаб і мишей).

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Як я вже писав, щука ловиться майже цілий рік. Особливо можна виділити:

 • переднерестовий жор в лютому
 • осінній жор, який триває з кінця серпня і до першого льоду

Щука може бути активна з 8 ранку і до обіду, а може добре клювати весь день. Все залежить від настрою і погоди, а її вона любить в пасмурном вигляді і з невеликим вітерцем.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Перша половина осіннього теплого дня. Вітається похмура погода і легкий південний вітерець.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло щуки схоже на торпеду. У ролі боєголовки у неї виступає величезна паща з кількома рядами зубів. Стрілоподобна форма тіла, дозволяє щуку у воді розвивати високу швидкість. З-за своєрідною забарвлення щуку українські рибалки прозвали плямистої. Візерунок на щучей шкірі нагадує солдатський камуфляж. Завдяки цій шкалі щука легко зливається з навколишнім світом. Протягом усього року, у щуки відбувається зміна зубів. Вони змінюються не всі відразу, а поступово. Але іноді, наприклад у повню, ці процеси посилюються і щука починає «хворіти»

ГАСТРОНОМІЯ

Щука, одна з найбажаніших риб в гастрономічному плані. Її смажать, варять з неї юшку, фарширують, в’ялять і маринують. Вообщем, вона придатна для будь-якої обробки. М’ясо щуки — відмінний дієтичний продукт.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Офіційно організація IGFA, рекордної признанала спійману рибу 1 жовтня 2013 року Стефаном Гокелем з Нідерландів. При довжині 120 сантиметрів, її вага так і залишився загадкою. Так само існує зафіксований рекорд, який відбувся до появи цієї організації. Він належить Лотару Луї. Вага спійманої ним 16 жовтня 1986 року щуки становив 25!!! кілограмів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  СУДАК

  22.03.2015

  Наступна запис

  Клює чи плотва воді при +5 С ?!

  23 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017