СОНЯЧНИЙ ОКУНЬ / СОНЯЧНА РИБА

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Lepomis gibbosus
СІМЕЙСТВО: Центрарховые

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ СОНЯЧНОГО ОКУНЯ В УКРАЇНІ

Сонячний окунь, потрапив на нашу територію, завдяки процесу переселення. Людина, зробивши біологічну інтродукцію, навмисно або випадково, перемістив даний вид, зі свого ареалу проживання, що знаходиться у Північній Америці, до нас, в Україну. Чим, до речі, завдав шкоди нашій екосистемі. Прийнято вважати, що в Україні сонячний окунь з’явився спочатку в Криму і Донецькій області. Далі, методично, ця рибка заселила спочатку річки, потім озера і ставки. За останнє десятиліття сонячна різновид риби з рідкості, перейшла на рівень завсідника. І тепер цією «піраньї» вже ніхто не дивується.

ІХТІОЛОГІЯ

Цей хижак, зазвичай не є об’єктом риболовлі, хоча ловиться тепер все частіше. Шкідливість його, полягає в поїданні ікри цінних риб, їх мальків. Ненажерливість і швидке розмноження(статева зрілість настає на 2-й рік), як таз і сигналізують про насування катастрофи. Так як живиться ця риба, тим же, чим і наші аборигени — становить неприродну конкуренцію, ершам, окуні, судака, щуки та ін хижакам. Куди дістався цей Царьок, розмір племені аборигенних хижаків серйозно зменшується. Живе в неволі (це популярна акваріумна рибка!) до 12 років, на волі менше. Виростає до 30 сантиметрів у довжину(рекорд 41 см). Самці відрізняються від самок більш вираженою окантовкою плями на зябровій кришці. Так само, слід зазначити, що самці сонячного окуня, повністю займаються потомством. Будують гнізда, охороняють потомство. Під час нересту вони змінюють забарвлення на більш яскравий. Живиться кормом тваринного походження (ікра риб, черв’ячки, пуголовки, мальки і личинки).

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ СОНЯЧНОГО ОКУНЯ

Рибалки можуть розраховувати на впіймання сонячного окуня на спінінг, поплавок, відомі випадки затримання і на донки. Охоче відгукується на різні штучні імітації черв’яків і слагов. У водоймі живе в сильно зарослих ділянках з повільною течією або без нього, дуже рідко вибирається з прибережної рослинності на відкриту воду. Ловиться на всі види тварин насадок, найбільш успішно, на поплавкову вудку, з черв’яком на гачку.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Жор спостерігається восени і ранньою весною, але можна сміливо вважати, що жор у нього відбувається завжди.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Рання весна, тихий теплий день.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло риби овальне, сплюснуте з боків. Наявні колючі промені, досить великі зуби. Але найбільше вражає забарвлення тіла, за цим показником, це сама екзотична прісноводна риба, що живе в Україні.

ГАСТРОНОМІЯ

Дана лучеперая риба не викликає гастрономічного інтересу у рибалок України, але дуже часто присутня в садках. Причина в наступному, сонячний окунь жадібно ковтає гачок, витяг якого завдає рибі смертельні рани. По-цьому годують люди, заморським делікатесом, рибальських котів. Дуже рідко цю рибу в’ялять, ще рідше смажать.

Відео Сонячний окунь

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Як добути виповзка?

  20.04.2015

  Наступна запис

  Коли закінчується нерестову заборону в 2015

  21 Квітень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017