Як ви думаєте, завдяки кому або чому з’явилося таке поняття як прогнозування риболовлі (клювання риби та її активності), і коли це сталося? Як, ви не в курсі? А я, здається, знаю відповідь на це питання! Спасибі треба говорити того, хто не полінувався і не посоромився, з’ясував все, про вплив Місяця на клювання риби. Передбаченнями і прогнозами, рибалки займалися дуже давно, та й у фольклорі є багато достовірної інформації:) Але ця людина, все-таки, зробив трохи більше за всіх, тому він заслуговує окремої розповіді.

Розробляючи алгоритм прогнозування риболовлі, я багато читав на тему «вплив Місяця на поведінку риб». Виявляється, ще 1926 році Джон Алден Найт, синтезував з «прийме» рибалок — теорію «Солунар» або теорію Припливів. Вона описувала рух риб, щодо місця розташування Місяця і небесних тел. Як з’ясував професор, на поведінку риб впливає не тільки від положення Місяця, але і Сонця.

У результаті його досліджень з’явилися перші таблиці прогнозування активності риб. Вони були не зовсім точні (для точності треба було отримувати дані для конкретної місцевості), але зате прогноз риболовлі витягувався тепер наукової теорії і був досить достовірним.

Рибак завжди міг дізнатися фази Місяця, час сходу і заходу Сонця. Аналізуючи ці дані, мудрі рибалки завжди могли вибрати кращий день місяця і найкращий час дня, для успішної риболовлі. Але, після досліджень Джона Найта, рибалки отримали готовий результат: вони тепер знали коли почнеться приплив в їх місцевості, а разом з цим, у них з’явилося уявлення про майбутнє клюванні риби і місце, де вона буде жити. Лінь завжди рухає прогресом…

Так, вивчаючи теорію, мені вдалося з’ясувати, що найвищу активність риба демонструє у фазі повного Місяця і першої зростаючої чверті. А по часу дня — це періоди зміни часу доби. Схід Сонця, захід, коли ранок перетворюється в день і коли день стає ввечері. Знаєте чому? Тому, що об’єднана гравітаційна сила Місяця і Сонця в ці періоди, найсильніша.

Як вам такий вплив Місяця на клювання риби? Мене вчив батько, що в повню рибалка завжди погана, а ловити краще всього, з 16 по 25 день після молодика. А як вас? Розповідав вам хтось, що припливи і відливи відбуваються двічі на добу, і це при тому, що Місяць у нас одна…

Отже, яке ж впливає Місяць на рибу? Колосальне! Як мінімум, Місяць змушує рибу рухатися! А рух, це втрата енергії і активація природних процесів її заповнення. Так само, вона впливає своїм гравітаційним полем, посилюючи або сповільнюючи плин річок на Землі. У закритих водоймах дія Місяця на риб буває виражено не явно, але є й такі, на яких теорія працює як годинник. Правда, там точніше працює інший алгоритм обчислення активності риб, теорія впливу Сонця. Суть якої заснована на цілодобової міграції риб в зони комфорту…

До речі, на підставі цих постулатів будується прогноз риболовлі і зараз! Він, по ідеї, тепер ще більш точний. Дані про стан і фазах небесних тіл, розраховуються потужними комп’ютерами, їх можна знайти для конкретного місця, до того ж, в алгоритмі зараз враховується і погода… Але слово прогноз, присутній у словосполученні не дарма. Прогноз риболовлі, як і раніше, працює не скрізь. Адже у зарегульованих водойм свої правила, так і у більшості річок свої особливості поведінки рибного стада.

Ось така історія про доброго чоловіка і про те як Місяць впливає на активність риб.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Бог риболовлі? Я знаю, що він є!

  18.08.2018

  Наступна запис

  Рибалка в День Незалежності

  26 Серпень, 2018

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018