Бажаєте знати, що знаходиться під водною гладінню під час риболовлі, і залишитися при цьому сухим? Сьогодні ми розповімо, як вибрати ехолот, і з його допомогою не тільки побачити здобич, але і вивчити дно водойми.

Будемо відверті: в наш час риболовля для багатьох перетворилася з заспокійливого хобі в справжній спорт – змагання, де не стільки важливий процес, скільки результат. Не відстають в цьому контексті і технології: для того, щоб контролювати процес риболовлі чоловік винайшов ехолоти.

Що таке ехолот

Друга назва цього приладу – сонар. При роботі пристрій випускає спеціальний звуковий сигнал, а потім вловлює його відображення. Саме по ньому обчислюється відстань до найближчої перешкоди або об’єкта.

Безумовно, настільки технічно складне обладнання спочатку не винаходили для рибної ловлі. Як і багато інші корисні речі у цьому світі, на початку свого життєвого шляху сонар був суто військовим інструментом для виявлення ворога. Перша світова війна помітно стимулювала розвиток даного напрямку, оскільки супротивники хотіли навчитися відстежувати пересування підводних човнів супротивника.

Минав час, технології також не стояли на місці. Прилади стали набагато точніше і менше, ніж на початку, і ними стали цікавитися мирні жителі. В середині ХХ-го століття на даний пристрій звернув увагу відомий природодослідник, а за сумісництвом завзятий рибалка, Карл Лоуренс. Він адаптував військову техніку до своїх потреб, і з часом типової рибальський ехолот став невід’ємним елементом екіпіровки кожного поважаючого себе рибалки на Заході. Досі його прізвище красується на эхолотах заснованої ним компанії Lowrance.

Універсальність сонара в тому, що він дозволяє одночасно вирішити кілька завдань і відслідковувати видобуток, і дотримуватися правил безпеки. Прилад показує не тільки переміщення косяка риб, але і сканує дно водойми: його глибину і рельєф, що допомагає вберегти човен від раптових підводних сюрпризів.

Пристрій має чотири базових елемента:

 • трансмітер;
 • ресивер;
 • датчик-перетворювач;
 • екран.

Ехолот – який краще купити

Сьогодні ехолоти стали досить банальними засобами, наявними у багатьох рибалок. Та й за ціною це не така вже розкіш, як була раніше. Поряд з серйозними, промисловими і напівпромисловими моделями, продається багато якісних, але цілком бюджетних товарів. Якщо Вам не потрібно розширений функціонал, то цілком стандартний гідролокатор може стати надійним помічником рибака на довгі роки.

Відмінно себе показують моделі з підсвічуванням екрану. Вони допомагають рибалити в темний час доби без втрати якості і кількості улову. Крім того, необхідно звертати увагу і на параметри самого дисплея. Мабуть, це той випадок, коли не буває занадто великого екрану: набагато важливіше забезпечуване дозвіл. Чим воно вище, тим чіткіше зображення.

При виборі ехолота не варто забувати і про більш приземлені речі. Приміром, від способу його кріплення залежить точність показань, термін служби і зручність обслуговування. Правильно сконструйований і вдало закріплений прилад не постраждає при попаданні на мілину або невидиме оку підводну перешкоду. Деякі моделі продаються з кріпильним комплектом, для інших же можна окремо придбати спеціальні захисні кронштейни.

В додаток до цього хочеться сказати, що для різних локаторів вказується власна ступінь захисту від факторів зовнішнього середовища. Незважаючи на те, що переважна частина приладів майже повністю водонепроникні, рівень захисту від вологи і пилу у них все ж різний. Якщо Ви купуєте пристрій для екстремальних умов використання, обов’язково вивчіть упаковку товару як можна більш уважно.

Можна користуватися ехолотом з берега

Критеріями для вибору будуть не лише паспортні характеристики сонара, але і манера риболовлі. Мало знайомі з даною тематикою люди вважають, що ехолот є універсальним пристроєм і однаково якісно сканує оточення незалежно від місця свого розташування. Дане оману несе не тільки незручність, але й небезпеку.

Наприклад, для риболовлі з берега повинен використовуватися саме берегової ехолот. Такий пристрій видасть максимум свого потенціалу на суші, але буде набагато менш корисно при риболовлі з човна.

Існують моделі, що підтримують відразу обидва режими, проте їх вартість буде вищою. Якщо Ви віддаєте перевагу якийсь один стиль рибної ловлі, набагато правильніше буде придбати відповідний їй прилад, сконцентрувавшись на конкретних технічних характеристик моделей, а не на універсальності. Зрештою, будь-ехолот для риболовлі покаже себе набагато краще, якщо буде виконувати тільки своє пряме призначення.

Трансмітер призначений для передачі сигналу, і його потужність в кінцевому підсумку буде мати вирішальне значення для загальної продуктивності роботи пристрою. Тим, хто полюбляє рибалити з човна, необхідно шукати передавач з сильним рівнем випромінювання на низьких частотах. Саме цей діапазон відповідає за глибину проникнення сигналу в товщу води. Для тих, хто залишився на березі, надто потужний прилад буде зайвою витратою грошей.

Що таке ехолот: географія

За великим рахунком, даний прилад дозволяє заглянути туди, де людське око не здатне розрізняти об’єкти з необхідною швидкістю. Серед нових модернізацій є не тільки бездротові радіолокатори останнього покоління, але і 3D-сонари, які відображають на дисплеї тривимірну модель дна і основні великі об’єкти на його тлі. Такі пристрої частіше за все використовуються рибалками на промислових траулерах, оскільки їх вартість набагато вище, однак їх високо цінують і звичайні рибалки. Деякі любителі рибної ловлі спеціально відкладають кошти на покупку подібних приладів, що в кінцевому підсумку окупається для них великими уловами і гранично комфортним проведенням часу на воді.

Необхідно відзначити, що велика частина представлених на ринку моделей розрахована на весняну, літню та осінню рибну ловлю. Тим не менше, і для зимової риболовлі існують особливі ехолоти – вони оснащені додатковою термозахистом і працюють трохи інакше, ніж традиційні.

Нарешті, спеціальні сонари з GPS дозволяють рибаку відстежувати своє місце розташування в режимі реального часу, а при нештатної ситуації надіслати сигнал лиха з власними координатами. Прогресивні берегові ехолоти працюють за принципом поділу датчика і вторинного приладу. У таких моделях робоча частина ехолокатора закидається у воду, а інформаційний сигнал з неї приймається окремим портативним приймачем або ручними дисплеями ехолокаторов кількох рибалок, якщо вони налаштовуються на ту ж частоту.

Якої фірми вибрати ехолот

Середній риболовецький ехолот здатний повністю задовольнити потреби більшості користувачів. Найчастіше рибалки купують пристрої з монохромним дисплеєм: по-перше, такі моделі дешевше, а по-друге, не так стомлюють очі при затяжній риболовлі.

У той же час, сонари з кольоровим дисплеєм випускаються в основному для тих, кому вкрай важливий рельєф дна. У цьому випадку розфарбування рівнів покаже користувачам всі підводні небезпеки і допоможе відвести судно від можливої біди.

Якщо говорити про марки, то їх не так вже й багато на ринку. З тих, що перевірені часом, хотілося б назвати Lowrance і Garmin. Це американські фірми, які вже багато років спеціалізуються на цьому виді продукції. Мабуть, завдяки тому, що дані компанії сконцентрували всі свої розробки в одній області і не дуже посягають на суміжні, їх вироби з року в рік зберігають провідні позиції.

Деколи навіть у досвідчених рибалок виникає питання про те, чи можна човни ПВХ підібрати такий ехолот, який буде одночасно не тільки легким, надійним і недорогим, але і абсолютно не вплине на аеродинаміку легкого судна. Насправді, сонари є вкрай компактними приладами, які проектуються з урахуванням рибальських реалій, а тому жоден з них не може впливати на риболовлю негативно.

Підсумки

Сам по собі ехолот є неймовірно корисним для рибака приладом. З його допомогою можна не тільки ефективно шукати місця скупчення риби, але і вивчати дно озера на предмет наявності мілині або виступу. Нинішні ціни дозволяють підібрати ехолот на будь-який гаманець, спираючись на Ваші потреби. Всі категорії даної продукції представлені на сайті нашого інтернет-магазину з докладним технічним описом. Тут споживач зможе знайти не тільки всесвітньо відомі ехолоти Lowrance, але і безліч інших приладів від різних брендів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Не можете знайти рибне місце? Почніть думати як риба!

  12.06.2018

  Наступна запис

  Я мало не пропустив цей день…

  14 Червень, 2018

  You may also like

  • Фідер на Дніпрі в зелених тонах

   1 Серпень, 2018

  • З чого почати вибір комплекту спиннингового

   26 Липень, 2018

  • Що потрібно знати при виборі рибальської котушки для спінінга

   26 Липень, 2018