Як приготувати справжню юшку?

У багатьох рибалок питання як приготувати справжню юшку не варто. Вони і з закритими очима можуть приготувати цей чудодійних рибний відвар. Можуть додати помідори і картоплю, і вона все одно буде божественної. Але ці люди не ставлять питання як приготувати справжню юшку, а є і такі які його задають. Ця стаття допоможе насамперед тим, хто готує це рибальське страву вперше.

Що таке справжня вуха?

Існує думка, що в традиційній українській кухні, вуха (рибна юшка) отримала своє поширення завдяки козакам. Бази (січі) були на Дніпрі, на Конці. Риба водилася скрізь, і у величезній кількості, так і з овочами проблем у козаків не було. Ось і відточували наші предки кулінарну майстерність на вусі. Юшка поживна, корисна, до того ж лікувала від усього. Пам’ятайте кіно, про вмираючого брата Митьку, який юшки просить… Так що не лінуйтеся і спробуйте приготувати юшку.

Але все ж, чим справжня вуха не відрізняється від справжньої — компанією. Зазвичай її приготування — це зворушливий обряд, в якому беруть участь кілька людей. Кухар, кочегар і рибак. Приготувати юшку самотужки можна але не потрібно. Справжня вуха робиться тільки на багатті, тільки на природі і тільки з хорошим настроєм. Так і ще не забудьте вибрати правильне місце, без кровосісів.

Що потрібно для приготування юшки?

Нижче розгляну безліч корисних дрібниць і допоможу вам зібрати все необхідне. Це дуже важливо, адже є певні продукти без яких вуха не вийде. І забувши їх, ви ризикуєте зіпсувати правильний настрій. Можна користуватися як корисним списком. Отже, що потрібно взяти з собою що б приготувати юшку?

Посуд і аксесуари:

 • тарілки
 • ополоник
 • ложки
 • ніж
 • тринога
 • казанок
 • дрова
 • березова жарина
 • сірники
 • вода (з розрахунку на 2 кг риби — 3 літри води)

Крім цього для приготування страви кухареві знадобляться наступні інгредієнти:

 • риба (мінімум 2 кг)
 • сіль (за смаком)
 • перець чорний горошком (10 шт.)
 • лавровий лист (3 шт.)
 • морква (3 -4 шт.)
 • цибуля (1шт.)
 • зелень
 • хліб

Ці пункти обов’язкові до виконання, до них можете додати картоплю ( 3-4 шт.), помідори черрі і 100 грамів горілки. В умілих руках вони не завадять. А що б і у вас вони стали вмілими, детальніше розпишу процес і нарешті відповім на питання як приготувати справжню юшку? Але спочатку потрібно вибрати рибу.

Яка риба найкраще підходить для юшки?

Найсвіжіша!!! Для правильної юшки потрібна правильна риба. Йорж, окунь, судак, щука, короп, карась, плітка. Мабуть, у такій послідовності. Інші види прісноводних риб не рекомендую. Вуха це блюдо, де риба використовується цілком. . Чим більше видів риб задіяно при приготуванні юшки — тим краще. Велика (понад 1 кілограма риба), помітно поліпшує якість юшки. Зябра, використовуваної для приготування юшки риби, необхідно видалити, також рибу потрошать, добре промивають, і ділять на дві купки. При цьому, тушки необхідно відокремити від голів і плавників, їм присвячується свій процес. Тушки ж, при необхідності можна розрізати на шматки, трохи присолити. Існує правило, правильної вусі риби має бути стільки ж, скільки і води! До цього потрібно як мінімум прагнути.

Як приготувати рибний бульйон?

В цьому питанні розгляну початок ПРОЦЕСУ! І ви будете виступати в ролі кухаря. Отже, ваш кочегар вже розпалив вогнище, встановив триногу, налив у казанок джерельної води. Всі. Можна починати. В казанок додаємо, очищені і промиті риб’ячі голови, плавники. Цибулину, можна добре помиту і неочищену, це додасть юшці красивий колір. Або ж, почищений і розрізану навпіл, а це додасть насичений цибульний аромат. Далі додаємо 10 шт. перцю, репетуємо на горі кочегара і показуємо, як треба робити багаття. Після чого ставимо казанок на вогонь. Чекаємо коли вода закипить, кидаємо в юшку дрібку солі, бульйон зазвичай готується не більше 15 хвилин. Індикатором готовності є побілілі очі у риби. Знімаємо з вогню. Наш так званий навар готовий. Залишається останнім. Видаляємо з юшки цибулю, голови і плавники. Знову ставимо казанок на вогонь, доводимо до кипіння і завантажуємо в нього картоплю, моркву і лавровий лист. НЕ вірте нікому, що картопля псує юшку це просто стереотип.

Як вуха стає справжньою?

Далі йде відповідальна частина процесу. Кладемо в багаття припасену і помиту палицю, бажано з берези або фруктового дерева. Кладете так, щоб можна було отриману палаючу головешку вийняти з багаття. Вуха не любить відчайдушного кипіння, слід варити на повільному вогні. Після того, як картопля і морква зваряться, необхідно прибрати накип, від цього вуха буде світліше. При необхідності долити чистої джерельної води, і дати вусі закипіти. Після поміщаємо нашу присоленную рибу. Солимо, при необхідності. Риба вариться за формулою, після моменту закипання, по 30 секунд на кожен сантиметр товщини риби + 1 хвилина для вірності:). Ні в якому разі вуха не заважаємо. Рибу варять не більше 10 хвилин. Далі витягають із страви лаврушки і накип. Після чого, у юшку кладуть 100 грам горілки, нашу підготовлену головешку, і дрібно нарізану зелень. Далі знімають з вогню і накривають кришкою. Самий відповідальний момент. Вусі потрібно настоятися 30 хвилин. За цей час можна як раз прийняти аперитив.

Сподіваюся я вам допоміг і ви зрозуміли як приготувати справжню юшку. Приємного апетиту!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Що подарувати на День Рибака?

  07.07.2015

  Наступна запис

  Рибалка в Україні – ласкаво просимо!

  16 Липень, 2015

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018