Як вибрати вудку рибакові-початківцю? Види вудок поплавця

11-9-2021

Поплавкова рибалка – це один із найпоширеніших видів лову риби. Вона сповна дозволяє насолодитися процесом. Спілкування з природою, чисте повітря та відпочинок від міської метушні. І це лише мала частина того, що може надати риба поплавця. Однак все ж таки не хочеться, щоб час, хоч і приємно, але був витрачений марно. За наявності потрібних знань, ви не тільки зможете приємно провести час у компанії риб, а й привезти додому значний улов. Тому сьогодні ми поговоримо про те, яку вибрати вудку рибакові-початківцю, як ловити рибу, а також як правильно виготовити снасті. Рекомендую вам сайт Рыбалка сегодня тут усе про рибалку.

Фішка поплавочних вудок

Сучасні технології дозволяють досягти в лові риби такого рівня, що навіть у практично безлюдному водоймищі можна випробувати удачу. При цьому багато рибалок вже давно не прагнуть ловити рибу використовуючи стратегії фідера або донки, а зупиняються на аналогах поплавців. Початківцю рибалці слід обзавестися і вибрати саме вудку поплавця, оскільки це найбільш комфортний і простий варіант з існуючих. 

Способів поплавця багато, тому новачок не відразу з усім може розібратися. Однак лякатися нових термінів не варто, оскільки насправді все значно простіше, ніж ви могли подумати. Вам буде достатньо всього одного рибальського дня, щоб зрозуміти наскільки просто все в поплавці.

Отже, залежно від умов, за яких відбуватиметься лов риби, всі снасті можна умовно розділити на кілька видів:

  • Прибережний лов;
  • При сильній течії та точковому лові;
  • Для далекого закидання;
  • Універсальний варіант.

Вибір вудки для риболовлі

Вибирати снасті потрібно виходячи не тільки зі своїх власних міркувань та спостережень, але й водоймища, в якій ви плануєте рибалити. Тому розглянемо кожен варіант виконання окремо.

Прибережний лов

Найпоширеніший лов, що не вимагає додаткового інструментарію, це прибережний лов. У випадку, коли ви плануєте рибалити з берега, вам підійде стара добра махова вудка. Думаю, що серед наших читачів навряд чи знайдеться рибалок, котрий ніколи в житті нею не користувався.

Такі вудки використовуються давно. А саме із зародження риболовлі як такої. Їхня основна відмінність полягає в повній відсутності пропускних кілець. Якщо ви не розумієте про що йдеться, то згадайте один із найпопулярніших видів махової вудки – бамбукова.

Технології дозволяють робити махові вудилища не лише легкими, а й украй міцними. Навіть велика риба не зможе протистояти сучасному маховому вудлищу. Вона має спеціальні можливості ладу та балансування, які не дозволяють обламати вудлище і з легкістю утримувати річкову або озерну рибу на гачку.

Саме собою вудилище може досягати восьми метрів завдовжки. Ця функція доступна завдяки спеціальним висувним колінам. Але як показує практика, для лову риби можна використовувати вудилище не на всю довжину, а всього на 5 м. Якщо використовувати всю довжину вудилища, є ризик отримати велике навантаження на руку, що може спричинити втрату вудки.

До переваг махового вудлища можна віднести:

  • Комфортна заміна поплавочного оснащення, а також транспортування вудилища;
  • Чим довше вудлище, тим більша глибина лову.

Однак, є і невеликий мінус. Справа в тому, що при досягненні певної глибини, поплавець може упертися у вершину. Однак, варто зазначити, що ми на березі зустрічаються дуже рідко.