Як вибрати заброди для риболовлі

7-9-2021

Полукомбинезон забродный Norfin Whitewater с сапогами ПВХ

Напів-комбінезони для риболовлі

Часто при лові спінінгом або поплавковою вудкою виникає необхідність не просто увійти в воду, а досить довго стояти або рухатися в ній, причому іноді значно віддаляючись від берега. У даній ситуації іноді буває недостатньо захисту від води, що дається рибалці не тільки чобітьми, але і навіть болотниками. Тут на допомогу приходить зовсім інший захисний засіб – заброды для рыбалки.. Використовуючи подібну екіпіровку, можна сміливо «штурмувати» практично будь-яку глибину в прибережній зоні. Застосування подібних засобів захисту дозволяє виробляти більш далекі закидання, збільшуючи ефективність риболовлі. При лові нахлистом екіпірування подібного роду просто незамінна. Причому в останньому випадку не тільки через свою непромокальності – важливу роль відіграють і теплоізоляційні властивості матеріалу, з якого виготовлений напів-комбінезон.

Що являє собою напів-комбінезон

Рибальський напів-комбінезон -це спецодяг, створений, щоб допомогти рибалкам при пересуванні у воді. Він може мати різну конструкцію і бути виконаний з різноманітних матеріалів – від звичайної гуми до сучасної мембранної тканини. Інша назва такого виду одягу – забродники або вейдерси. Забродний напів-комбінезон дозволяє входити в воду по груди.

Сучасні комбінезони для риболовлі конструктивно можуть бути виконані за двома принципово різними схемами:

  • штани комбінезона являють собою єдине ціле з взуттям. В якості взуття в даному випадку виступають рибальські чоботи. Штани з’єднуються з чобітьми за допомогою склеювання, вулканізації, заливки рідкої гуми і т.д. У будь-якому випадку з’єднання виходить герметичним і досить надійним.
  • штани комбінезона закінчуються не взуттям, а спеціальними шкарпетками з теплоізолюючого матеріалу (наприклад, неопрену). Додатково до такого забродного комбінезону потрібно купувати сумісні з ним забродні черевики.

Перший варіант може бути виконаний практично з будь-яких матеріалів. Наприклад, досі можна зустріти гумові забродні костюми. Однак прогрес на місці не стоїть, весь час винаходяться нові матеріали, і поява другого варіанту стало можливим, завдяки тканинам, що мають особливу структуру.

Матеріал, з якого виготовлені шкарпетки, має хорошу тепло – і гідроізоляцію. Однак назвати їх бездоганними не можна. Незважаючи на низьку теплопровідність, що дозволяє зберігати тепло, вони володіють відносно невеликою механічною міцністю і вразливістю до хімічно агресивних середовищ.

Тому для захисту у воді від різних пошкоджень цих матеріалів використовується і спеціалізоване взуття – забродні черевики. Вони одягаються поверх шкарпеток на забродном костюмі і міцно фіксуються за допомогою спеціальних засобів. Крім функцій механічного захисту, черевики забезпечують додаткову герметизацію.

Також існують укорочені варіанти комбінезона з неопреновими шкарпетками, призначені для носіння з забродними черевиками. Фактично це не комбінезон, а штани (аналог високих болотників), що дозволяють заходити в воду лише по пояс.

Асортимент пропонованих комбінезонів для риболовлі дуже різноманітний, і кожен рибалка може вибрати товар собі до душі. Однак при виборі комбінезона слід звернути увагу на деякі технічні особливості даного спорядження. Розглянемо їх більш детально.