Річка Самара не належить до великих річок України. Її протяжність 311 кілометрів, переважаюча ширина — 10-20 метрів, але іноді вона перевалює і за 100. Площа басейну становить 22 600 км2. Технічні показники річки не виглядають вражаючими, немає у Самари бурхливого перебігу, так і судноплавна вона тільки до Новомосковська. Довжина судноплавного шляху, до речі — 62 км

Джерело Самари знаходиться в селі Весела Гора Донецької області, далі цей природний водний потік по відносно рівнинній місцевості спрямовується на захід, огинаючи безліч пагорбів Донецького кряжу, а фіналом течії є гирло, яке з’єднується з Дніпровським водосховищем в місті Дніпро.

Річка є реліктом льодовикового періоду, що протікає серед соснових борів і змішаних лісів Наддніпрянщини. Природна краса Самари особливо відбивається у водах на ділянці від села Кочережки і до Новомосковська. Тут відмінний повітря і взагалі дуже мальовничі місця.

Вчені виділяють три притоки Самари – річки Бик, Вовча і Кочерга. Хотя формально, Вовча і довша (323 км), і скидання води біля злиття у неї більше. Але фактично вона є притокою. Місце, де русла річок Самара та Вовча з’єднуються, знаходиться в лісі між селами Булахівка і Кочережки.

Самарський ліс – унікальний природний куточок, де збереглася сосна природного поширення, а розливи річки біля міст Павлоград і Тернівка, навпаки, штучні плоди індустріальної навантаження.

Поряд з природною красою багата Самара і рибою. В ній водяться в достатній кількості карась, короп, краснопірка, плітка, головень, підлящик, густера, верховодка, пічкур, лин, щука і окунь. В дещо меншому — сом, судак, лящ. Біоресурси річки як магніт притягують до себе українських рибалок, а одним з найпопулярніших місць для риболовлі та відпочинку, безумовно, є розливи Самари біля шахт об’єднання «Павлоградвугілля». Пройти повз цієї мекки для мисливців за трофейною щукою Рибалка в Україні ніяк не може.

На жаль, в мережі дуже мало інформації по Самарським розливам, в сенсі крихти її є, але дуже суперечливі. Тому при підготовці матеріалу довелося не тільки напружувати власну пам’ять і збирати інформацію по крихтах, але і звернутися за допомогою до «дідам». В результаті вийшла історія в кількох частинах.

Приємного читання.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Як і для чого людина розпрямляє річки

  30.07.2017

  Наступна запис

  Як упіймати синього карася і не наламати дров

  11 Серпня, 2017

  You may also like

  • Як і для чого людина розпрямляє річки

   2 Липень, 2017

  • Розливи річки Самара навпаки ЦОФа

   29 Червень, 2017

  • Шахтні розливи річки Самара / Благодатна

   24 Червень, 2017