У багатьох рибалок-любителів виникає питання: «Що може заборонити орендар водойми і що він заборонити, не може ні?» Відповідь на нього цікавить і мене вже не один рік. Уважно вивчивши, Конституцію України, Водний Кодекс, постанова №1042/93 КМУ та Закон України «Про аквакультуру», на жаль, чіткої відповіді на нього я так і не знайшов. Вірніше, знайшов, але він не дружить з реальністю.

Справа в тому, що згідно з вищезазначеним нормативним актам, орендар не має права забороняти любительську риболовлю взагалі. Тим більше, він не має права забороняти купання, відпочинок на березі і плавання на човні. Єдине, на що має право орендар — це відстежувати, що б рибалки відпускали ті види риб, які вирощуються у водоймі.

Вторить моїми висновками та офіційне роз’яснення щодо вільного доступу населення до водойм для любительського лову риби від Держрибагенства. Нижче наведу його:

У відповідності зі ст. 51 Водного кодексу України, водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених у ст. 47.

Відповідно до положень ст. 47 на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених орендарем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду. Ці умови зазначаються у договорі оренди або в додатковій угоді.

Тобто, орендар, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також він зобов’язаний сповістити про заборону загального водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство), у разі якщо воно узгоджене з місцевою владою.

Якщо цього не зроблено, то купатися, рибалити (з дотриманням правил любительського і спортивного рибальства), напувати худобу і т. д. можна без обмежень. Умови загального водокористування орендар зобов’язаний доводити до відома населення. Це може бути здійснено, наприклад, шляхом встановлення біля водойм інформаційних стендів, або безпосередньо демонстрацією оригіналів документів представником орендаря водойми.

Слід пам’ятати, що об’єкти аквакультури, які розведені, утримуються або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах наданих їм відповідно
до закону у приватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), внутрішніх морських вод і т. д. перебувають у їх приватній власності.

Тобто, якщо рибалка зловив водних біоресурсів, який орендарем був вселить у водний об’єкт загального користування, то така риба має бути відразу повернута у водойму. Оскільки такий водних біоресурсів є приватною власністю орендаря.

Тобто. Якщо вам забороняють ловити рибу у водоймі дозволеними знаряддями, мотивуючи заборону тим, що він знаходиться в оренді, то ви вправі вимагати в орендаря, договір оренди або додаткову угоду в якому така заборона вказано. В іншому випадку, ви можете спокійнісінько ловити рибу. Теж стосується і купання, відпочинку на березі і плавання на човнах…

Ну а в разі виникнення конфліктної ситуації, сміливо викликайте поліцію! Бо закон один для всіх!

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Голодомор і рибалка

  28.11.2018

  Наступна запис

  250 000…! Спа-сі-бо!

  6 Грудень, 2018

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Голодомор і рибалка

   24 Листопад, 2018